ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Nis Pzr, 2012 20:29

alabay yazdı:O senin sunduğun yolu ben de bulmuştum, 96T, E2, 15(x). Ama bana acaip gezici geldi. Bir de Çubuklu mu, Kanlıca mı, bilmemne durağı mı? İnsan Avrupalı insanlara bunu sunmaktan cidden UTANIYOR be! :x

96T, Funiküler (bak işte hat numarası yok, karışma başlıyor!), oradan vapur veya tekne?

Bakırköy İDO?

M1, T1, Eminönü–Üsküdar vapur?

Bunlar da benim düşündüğüm alternatifler. Hangisi daha iyi olur? Eskiden 96K vardı, bence o da işe yarardı, Kadıköy üzerinden gezerlerdi, veya Altunizade.
Kuzguncuk durağı işte, öyle bir durak var sen neden bahsediyorsun?

Kabataş'tan Kuzguncuk tarafında tekne var ise olabilir, ya da Kabataş-Üsküdar vapuru ile Üsküdar'a geçerek oradan Kuzguncuk'tan geçen otobüslere binilebilir. Diğer iki seçeneği unut. Bakırköy'den oraya sefer yok bildiğim kadarı ile İDO dan, M1, T1, falan seçeneğide çok uzun.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 22 Nis Pzr, 2012 23:32

Yok, aktarma durağını demiştim, çünkü, Kanlıca, Çubuklu ve bir başka nokta diye üç ayrı nokta gösteriliyordu, ama sırf kanlıca da yeter aslında.

Ben de öyle aktardım şimdi, ama yine de hem 96T, F, bogaz, 15x, hem M1, T1, ya Eminönü, ya Kabataş … imkânlarını da sundum. Sürse de, daha »kolay« gibi gelebilir.

Şimdi innotrans olsun da, gör, ne demekmiş, havalimanından şehre gitmek … ki o havalimanı kentin dışında. Trenle gelirsen de yine de anlarsın … bu kesinleşiyor mu? bana da söyle de bir bakayım, kendime bilet ayarlamaya başlayayım, trenle daha ucuz olur.

Aedi

Mesaj gönderen Aedi » 02 Tem Pzt, 2012 23:41

Merhabalar;
Söğütlüçeşme metrobüs durağından İncirli-Ömür metrobüs durağına nasıl gidebilirim? Yolculuk kaç saat sürer,bilgi almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Tem Sal, 2012 09:55

Aedi yazdı:Merhabalar;
Söğütlüçeşme metrobüs durağından İncirli-Ömür metrobüs durağına nasıl gidebilirim? Yolculuk kaç saat sürer,bilgi almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler
Söğütlüçeşme-Avcılar seferleri bildiğim kadarı ile sadece sabah ve akşam pik saatlerde yapılıyor, bunun dışındaki zamanlarda Zincirlikuyu'da inerek Avcılar'a giden metrobüse aktarma yapmanız gerekiyor, bu aktarma ücretsiz. Yolculuk için İETT verileri 2 farklı rakam veriyor ama ben mantıklı olanı yazayım 25 dk.

feelinglikeabird

Yol Tarifi

Mesaj gönderen feelinglikeabird » 02 Ara Pzr, 2012 12:04

Merhabalar,

Akmerkezden Halkalı Merkez Mahallesi Kent Hastanesine nasıl gidebilirim acaba?
Akmerkez yerine Beşiktaş veya Taksim'e gidip oradan da gitmeye çalışabilirim, fakat hiçbir yerde düzgün bir yol tarifi bulamadım.
Otobüs veya metro kullanarak?

Şimdiden çok teşekkürler yarın acilen gitmem gerekiyor da.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Yol Tarifi

Mesaj gönderen Esat » 02 Ara Pzr, 2012 13:14

feelinglikeabird yazdı:Merhabalar,

Akmerkezden Halkalı Merkez Mahallesi Kent Hastanesine nasıl gidebilirim acaba?
Akmerkez yerine Beşiktaş veya Taksim'e gidip oradan da gitmeye çalışabilirim, fakat hiçbir yerde düzgün bir yol tarifi bulamadım.
Otobüs veya metro kullanarak?

Şimdiden çok teşekkürler yarın acilen gitmem gerekiyor da.
İETT sitesi sorguya cevap vermiyor, kaldı ki zaten tam durak isimlerini bilmek lazım orada. Ben size aklıma gelen ilk hızlı öneriyi yazayım önce, yanlız mesafe bayağı uzak direk araç yok sanırım o arada.

Benim önerim önce Mecidiyeköy'e geçin buradan Metrobüs Avcılar yönüne binin ve Yenibosna durağında inin, indiğiniz yerin yakınında büyük bir İETT otobüs durakları alanı var, o yöne giden otobüslerin çoğu ya oradan kalkar ya da E-5 teki durakta dururlar, ekstra olarak minibüs seçeneği de E-5 duraklarında var. Otobüs ile giderseniz ineceğiniz durağın ismi Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Kent Hastanesi biraz gerisinde kalıyor ama yakın.

İETT sitesinden tekrar baktımda 79G Zeytinburnu Metro - Kayabaşı otobüsü o durağa gidiyor diye gösteriyor. Seçenekleri şöyle toparlıyorum ben

1. Mecidiyeköy -> Metrobüs Avcılar Yönü
Yenibosna -> Minibüs (ya da sorarak Otobüs)

2. Mecidiyeköy -> Metrobüs Avcılar Yönü
Zeytinburnu/Merter -> Zeytinburnu Metro yanındaki durakyan 79G

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ara Pzt, 2012 10:14

Hadi bakalım Bursalı ulaşımcılar yol tarif ediverin bana :) Bursa Otogar'dan İzmir Yolunda Durmazlar Makina'ya gideceğim, otobüs varmıdır sık yoksa, dolmuş veya en kolayı taksimi diyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Durmazlar Makina

Mesaj gönderen Kamil16 » 24 Ara Pzt, 2012 21:05

1. Otogar - Santral Garaj ( Kent Meydanı) Otobüs

2. Bursaray, Üniversite Hattına binin. Küçük Sanayii Durağında ineceksiniz.

3. Burada Batı Garajından AKÇALAR Minibüs'üne bineceksiniz. Durmazlar Makina'nın önünde inersiniz. :)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Küçük Sanayii İstasyonu ve BATI GARAJI

Mesaj gönderen Kamil16 » 24 Ara Pzt, 2012 21:24

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ara Pzt, 2012 21:36

Tesekkurler Kamil Bey, bende metro ile oraya gecer giderim diye dusundum acikcasi ama ufak bir sorun var :) adres tarifini tam almadim, bana merkeze bayagi uzak Izmir yolu uzerindeki tesis denildi, ismi su anda aklima gelmeyen ufak bir yerlesim alanina yakin ama Ataevler istikameti de denildi ve 93 yada 95 otobusu geciyor dediler, eger boyle ise Berk in dedigi gibi zaten Kucuk Sanayii istasyonuna yurume mesafesinde de bir tesisleri var. Ben adresi bir netlestireyim daha iyi olacak galiba :) ama onerileri not aliyorum tabii ki.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 24 Ara Pzt, 2012 21:51

93 yada 95 otobusu geciyor dediler, eger boyle ise Berk in dedigi gibi zaten Kucuk Sanayii istasyonuna yurume mesafesinde de bir tesisleri var.
Küçük sanayi değil ataevler istasyonu :) yanlış inmeyin. Bu arada terminal üzerinden gelecekseniz en iyi ulaşım seçeneği 95 ile ulaşmak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ara Pzt, 2012 22:15

btgn yazdı:
93 yada 95 otobusu geciyor dediler, eger boyle ise Berk in dedigi gibi zaten Kucuk Sanayii istasyonuna yurume mesafesinde de bir tesisleri var.
Küçük sanayi değil ataevler istasyonu :) yanlış inmeyin. Bu arada terminal üzerinden gelecekseniz en iyi ulaşım seçeneği 95 ile ulaşmak.
:) sagolasin, Burulas sitesinde Terminal hatlarini gosteren bir harita buldum ama inceleme sansim olmadi fakat 93 ve 95 i gordum goz ucu ile, eger ataevler deki tesis ise bahsettigin otobus ile gitmek en dogrusu ama diger tesis ise ona nasil ulasirim o zamanda Kamil Bey in bahsettiği Akçalar minibüsü olsa gerek.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön