ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Tem Pzr, 2011 00:46

Çözümsüz İETT yi bir kere daha tebrik ediyorum :) yani hep evropanın bilmemne kentinden üstünüz diyorlar ama aşağı yukarı aynı nüfustaki londra gibi bir yolculuk planlama yapamıyorlar, vallahi google bile daha başarılı. Neyse İETT Bahçelievlerden Baltalimanı Kemik Hastanesine çözüm üretemiyor, o zaman Mecidiyeköy üzerinden bakıyoruz belki yaklaşınca gözleri görüyordur sitenin.

Ben şöyle önereyim, gördüğüm kadarı ile o duraktan geçen tüm otobüsler boğaz kıyısını kullanıyor, yani hiç Mecidiyeköy üzerinden geçen yok, zaten İETT de Mecidiyeköy' den oraya gitmek için önce Taksim' e yönlendiriyor, dolayısı ile Bahçelievlerden ya direkt E-5 üzerine çıkıp Taksim' e giden otobüslere binin, ya da T1 tramvay hattına ulaşarak Kabataş' a geçin.

Taksimden kalkan 40, 40T ve 42T ile Kabataş' tan kalkan 22, 22RE ve 25E otobüsleri Baltalimanı Hastanesinin önünden geçiyor. Kafenin yerinide artık oralarda sorarsınız :)

yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 24 Tem Pzr, 2011 15:18

çok teşkür gene imdadıma koştun:).cafe yi de tavsiye ederim şiddetle :D

yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 24 Tem Pzr, 2011 15:30

moda parkına nasıl giderim? tekrar bahçelievlerden çıkıyorum yolla?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Tem Pzr, 2011 15:33

zokora yazdı:moda parkına nasıl giderim? tekrar bahçelievlerden çıkıyorum yolla?
T1 Kabataş tramvayına ulaşın, Kabataş yönüne binin Eminönü' nde inin ve Kadıköy vapur iskelesinden Kadıköy vapuruna binin. Kadıköy' de indiğiniz zaman Moda sağ tarafınızda kalıyor, burada ister bu yönde yürüyerek (tam istikamet için orada sorun) ya da o kadar gitmişken bir nostaljik tramvay turu ile :D:D (kulağı tersten göstermek ama olsun tramvaya bindireyim :D) Moda' ya ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
gokhan aslan
Aylık Paso

Mesaj gönderen gokhan aslan » 25 Tem Pzt, 2011 17:25

76O Ambarlı-Otogar hatlı otobüs'ü kullanacak olan arkadaşlarımız, sizleri eski bir otobüs, rekor seviyede bir doluluk ve saatlerce süren bir yolculuk bekliyor. Alternatif olarak E-5'e yürüyüp Şirinevler yönünde giden herhangi bir otobüse binebilir, Şirinevler'de inip metroyla Otogar'a ulaşabilirsiniz.

76B Ambarlı-Bakırköy hattı ise daha çok körüklü otobüslerin olduğu, daha çok Ambarlı'dan Avcılar ve Küçükçekmeceye gitmek için kullandığı bir hat. Ambarlı'dan Bakırköy'e gitmek isteyen arkadaşlarımız, size tavsiyem E-5'e yaklaşık 15 dakika süren yürüyüşle klimalı ve fazla dolaşmayan, Büyükçekmece ve Beylikdüzü'nden gelen otobüsleri tercih etmenizi öneririm.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Tem Pzt, 2011 17:27

Öneriler için teşekkürler, zaten kendi adıma Ambarlı' dan Otogar' a gideceksem emin olun ki tek araç yerine aktarma ve fazla ödemeyi göze alır, Avcılar' da metrobüse sonrada Şirinevlerde metro ya geçerim :) Gökhan ın bahsettiği gibi normal trafikte dolaşa dolaşa giden hatlardan çok daha hızlı olacaktır.

zeynep
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen zeynep » 26 Tem Sal, 2011 15:32

selam gebzeden marmara ünv.beyazıt kampüsüne nasıl gidebilirim ?
birde yine gebzeden istanbul ünv.beyazıt kampüne nasıl giderim şimdiden teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Tem Sal, 2011 19:38

zeynep yazdı:selam gebzeden marmara ünv.beyazıt kampüsüne nasıl gidebilirim ?
birde yine gebzeden istanbul ünv.beyazıt kampüne nasıl giderim şimdiden teşekkür ederim :)
Tuzla Köprüsünden 500T ye binin bundan sonra iki seçeneğiniz var İETT Şehitlik Köprüsünde 39 ya da 39Ç ye binmenizi öneriyor, ikinci seçeneğiniz şu olabilir 500T ile Cevizlibağ' da inerek T1 tramvay hattı durağına geçerek Kabataş yönüne binin Beyazıt istasyonunda inin. Üniversitelerin Fakültelerinin bulunduğu alana birinci seçenek daha yakın olur sanırım ama sonuçta her iki yoldan da Beyazıt' a varmış oluyorsunuz.

Marmara Üniversitesi Beyazıt Kampüsü
http://www.istanbul.edu.tr/beyazit_kampus.htm
Resim
Siz bu resme göre Beyazıt ta inerseniz bu resmin sağ üst köşesinde olacaksınız anlamına geliyor.

Bu İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü için link
http://www.istanbul.edu.tr/beyazit_kampus.htm
Burada da otobüs durağı bu resmin en alt sağ kısmında kalıyor, eğer tramvay ile giderseniz Edebiyat, Fen ve Su Ürünleri Fakülteleri için Laleli-Üniversite durağında inmeniz gerekir.

Benden bu kadar :)

yıldırım
Transit Yolcu

Mesaj gönderen yıldırım » 30 Tem Cmt, 2011 15:34

selamlar:) eminönünden anadolu kavağına nasıl gidebilirim.vapur seferleri warmış?saatleri kaç acep? geri dönüş saati falan da lazım?tşekkurler

yildirim

Mesaj gönderen yildirim » 30 Tem Cmt, 2011 16:11

bu daha iyi oldu sanırım:).ya eminönunden direkt anadolu kavağına sefer goremedim ama var olduğu soylenir hep.doğrumudur?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Tem Cmt, 2011 18:42

yıldırım yazdı:bu daha iyi oldu sanırım:).ya eminönunden direkt anadolu kavağına sefer goremedim ama var olduğu soylenir hep.doğrumudur?
Çok teşekkür ederim, açıkçası vapurlar konusunda hiç bilgim yok desem yeridir. Benimde Şehir Hatlarında gördüğüm kadarı ile direkt sefer yok, Sarıyer ile Anadolu Kavağı arasında sefer yazıyor, acaba şu Boğaz Hattı vapurları uğruyormu bilmiyorum, Kemal abi belki bilir siteye girdiği zaman ona da bir sormakta fayda var, bu sefer pek yardımcı olamadım kusura bakmayın.

ermaner33
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen ermaner33 » 02 Ağu Sal, 2011 10:49

iyi günler taksim den küçük çekmeceöğretmen evine nasıl gidebilirim acaba?

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön