ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
güngördü

Mesaj gönderen güngördü » 24 Ağu Pzt, 2009 17:11

ben yarın etiler dünya göz hastenesine gideceğim ilk başta avcılara gidiyorum ordanda metrobüsle mecidiyeköye geçiyorum mecideköy metr. durağından indikten sonra etilere taksi ile geçiyordum peki otobüs ile nasıl ulaşabilrim tarif eder yardımcı olursanız sevinirim. :?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ağu Pzt, 2009 19:07

güngördü yazdı:ben yarın etiler dünya göz hastenesine gideceğim ilk başta avcılara gidiyorum ordanda metrobüsle mecidiyeköye geçiyorum mecideköy metr. durağından indikten sonra etilere taksi ile geçiyordum peki otobüs ile nasıl ulaşabilrim tarif eder yardımcı olursanız sevinirim. :?
Etilerin neresinde olduğunu bilemiyorum ama Mecidiyeköy' den Etilere giden şu otobüsler var :

59K, 59UÇ, 59R

mugemiray

Mesaj gönderen mugemiray » 25 Ağu Sal, 2009 11:12

beylikdüzünden eskibüyükdere cad, ayazağa ticaret merkezi maslak a en kolay nasıl gidebilirim ??

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Ağu Sal, 2009 11:25

mugemiray yazdı:beylikdüzünden eskibüyükdere cad, ayazağa ticaret merkezi maslak a en kolay nasıl gidebilirim ??
www.iett.gov.tr adresinden direkt sorgulayarak daha detaylı bilgileri de edinebilirsiniz.

Bu tarif Beylikdüzü E-5 Duraklarından Maslak otobüs durağına kadardır, aradığınız tam adresi maalesef bilemeyeceğiz :)

76C ile Avcılar İTÜ Kampüs, oradan 34 numaralı metrobüs ile Zincirlikuyu' ya geçeceksiniz, Zincirlikuyu' dan 29 numaralı Maslak otobüsüne bineceksiniz,

en kısa yöntem bu görünüyor.

yusufzd

beylikdüzü-eyüp sultan camii

Mesaj gönderen yusufzd » 29 Ağu Cmt, 2009 09:39

Beylikdüzü ya da Avcılar'dan Eyüp Sultan Camii'ne nasıl giderim? Sanırım metrobüsle gidilip Ayvansaray durağında iniliyormuş. Sonra hangi otobüse bineceğim? yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Ağu Cmt, 2009 10:51

Ayvansaray durağından sonra gidiş istikametinizde sağ taraftan Eyüp minibüslerine binebilir ya da sol tarafa geçerek eğer yürüme ile sorununuz yok ise maks. 10 dk gibi bir sürede Eyüp Sultan Camii ne ulaşabilirsiniz.

İETT' den baktımda Ayvansaray' da inerek 36CE ye aktarma yaptığınızda sizi 2 dk. da Eyüp' e ulaştırıyor.

meric

öğrenciyim

Mesaj gönderen meric » 04 Eyl Cum, 2009 22:06

iyigünler. sınava yetişmem için 1 saat kadar vaktim olacak. bu süre içinde esenlerden maçkaya toplu taşıma araçlarıyla gidebilmem mümkün mü? ve eğer mümkünse güzergahım nasıl olacaktır? yoksa taksiyi mi seçmeliyim? şimdiden çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: öğrenciyim

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cum, 2009 22:24

meric yazdı:iyigünler. sınava yetişmem için 1 saat kadar vaktim olacak. bu süre içinde esenlerden maçkaya toplu taşıma araçlarıyla gidebilmem mümkün mü? ve eğer mümkünse güzergahım nasıl olacaktır? yoksa taksiyi mi seçmeliyim? şimdiden çok teşekkür ederim
İETT nin Nasıl Giderim uygulamasına şu anda erişemiyorum sorun bendemi oradamı çözemedim ama sorgulama yapamıyorum. Fakat Otogar' dan Mecidiyeköy otobüsü ile Mecidiyeköy' e geçerek oradan da 46K ya binebilirsiniz ama 46K Mecidiyeköy' de tam nereden kalkıyor bilemiyorum.

Tabi şunu göze alabilirsiniz Mecidiyeköy otobüsleri yan yolu kullanıyor ve ciddi bir zaman kayıpları var, bu sürede Esenlerden metro ile Merter' e geçerek buradan metrobüs ile Mecidiyeköy' e bir ihtimal daha hızlı geçme şansınız var bence.

Eğer açabiliyorsanız İETT den sorgulamayı deneyin derim. Kusura bakmayın ancak bu kadar yardımcı olabildik.

kevdem

sultançiftliği-hadımköy

Mesaj gönderen kevdem » 08 Eyl Sal, 2009 11:02

İyi günler,

Sultançiftlğinden Hadımköy'e toplu ulaşım araçlarını kullanarak nasıl gidebilirim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: sultançiftliği-hadımköy

Mesaj gönderen Esat » 08 Eyl Sal, 2009 11:10

kevdem yazdı:İyi günler,

Sultançiftlğinden Hadımköy'e toplu ulaşım araçlarını kullanarak nasıl gidebilirim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler
İETT nin sitesi yine hata veriyor sorgulama yapmıyor, dolayısı ile benim önerim sizin için biraz uzun bir yol olabilir ama bildiğim tek hızlı seçenek budur :

Sultançiftliği ile Gazi Osman Paşa Sultançiftliği' ni kast ettiğinizi düşünüyorum (bir tane de Ümraniye' de varmış) Sultançiftliğinden T4 Topkapı tramvayına binerek Topkapı son durakta iniyorsunuz, buradan 2-3 dk lık bir yürüyüş ile metrobüse aktarma yapacaksınız 34 numara ile Avcılar' a ulaştıktan sonra buradan Hadımköy otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

İsterseniz daha sonra bu adresten bakabilirsiniz ama dediğim gibi şu an hata veriyor, http://harita.iett.gov.tr/

ortaköy

Mesaj gönderen ortaköy » 09 Eyl Çrş, 2009 00:22

kabataştan kalkan tramvay merter'e kadar gidiyo mu ? gitmiyosa beşiktaş'tan merter'e nasıl gideriz? bir de merter'in merkezinde bilindik ne var banka cadde avm v.s..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Eyl Çrş, 2009 00:27

ortaköy yazdı:kabataştan kalkan tramvay merter'e kadar gidiyo mu ? gitmiyosa beşiktaş'tan merter'e nasıl gideriz? bir de merter'in merkezinde bilindik ne var banka cadde avm v.s..
Tramvayın son durağı yani Zeytinburnu durağı Merter' in tam karşısındadır, genç ve iyi bir yürüyücü için 5dk mesafe ama gideceğiniz yer Merter Keresteciler ise diğer tramvaya aktarma yapmanız lazım, ya da Merter in yukarı kısmına çıkacak iseniz daha uzun yürümeniz gerekebilir, o bölgeye çalışan otobüsler var fakat numaralarını bilemiyorum.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön