ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Mert Yağız Akca

Kağıthane - Bahçelievler

Mesaj gönderen Mert Yağız Akca » 24 Kas Pzr, 2013 10:45

Öncelikle konuyu nereye açacağımı bulamadım o yüzden buraya açmak zorunda kaldığımı belirteyim. Kağıthane'de oturuyorum ve bugün Bahçelievler'e gitmem gerekiyor toplu taşıma araçlarını kullanarak. Aktarma olabilir. Herhangi bir toplu taşıma aracıda olabilir. Yardım ederseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Kas Pzr, 2013 10:58

Cepten iett ye giremiyorum bu yuzden hat no veremiyorum ama kabaca soyle tarif edeyim, Kagithane den e-5 e cikan bir otobus ile en yakin metrobus duragina (halicioglu ya da okmeydani) ulasarak buradan avcilar yonu metrobuse binin Bahcelievler duraginda inin. Tabi Bahcelievlerin neresine gideceginize de bagli

Mert Yağız Akca

Mesaj gönderen Mert Yağız Akca » 24 Kas Pzr, 2013 11:05

Bahçelievler'de gideceğim yer Metroport'a (metrobüs durağının yanı) yakın oradan bir dolmuşla hiç olmadı yüreyerek ulaşabilirim fakat asıl sorun gidiş ve dönüş. Sağolun bu arada. İleri saatlerde eğer ulaşabilirseniz hat no.'da işime yarar ama yine de sağolun.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 24 Kas Pzr, 2013 12:13

Ne yazık ki bizim EN üstün bilgilendirme bana hat çözümü veremiyor :?

Bir de siz oradan deneyiniz:

http://harita.iett.gov.tr/index.php#

O adresi girip, sol tarafta kalkış, varış, gün ve saati giriniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Kas Pzr, 2013 17:25

Geç bir cevap oldu ama İETT cevap vermiyor hakikatten, bir de bundan bahsedince yok yav çok güzel çalışıyor diyenler yok mu çıldırıyorum. Bir de cep telefonları için MOBİETT diye bir şey yapmışlar ama versiyon sorunu nedeni ile onu da kullanamıyorum :) teşekkürler İETT.

Neyse, dediğim gibi siz çoktan gidip geri dönmüşsünüzdür muhtemelen ama biz bilgi olarak yazmış olduk. Kağıthane' den Bahçelievler-Şirinevler E-5 aksına gitmenin tek yolu metrobüs hattına ulaşmak yani hem Topkapı hem de Mecidiyeköy istikametine E-5 e çıkan otobüsler ile ilk metrobüs istasyonunda aktarma yaparak Bahçelievler ve Şirinevler' in E-5 üzerindeki semtlerine ulaşabilirsiniz.

cheleby

Bağcılar-Levent Arası Ulaşım

Mesaj gönderen cheleby » 06 Ara Cum, 2013 11:33

Arkadaşlar istanbulu hiç bilmem :) En sevmediğim şeyde şehiriçi taşıtları kullanmak ama bazen mecbur kalıyor insan.Bağcılardan Levente nasıl gidebilirm.Direk metro var mı? Yolculuk tahmini kaç saat sürer.Lütfen yardımcı olun.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 06 Ara Cum, 2013 12:07

Bağcılardan Levente nasıl gidebilirm.Direk metro var mı? Yolculuk tahmini kaç saat sürer.
Eğer otobüs kullanmak istemiyorsanız,
Bağcılar'dan tramvayla Kabataş'a,
oradan fünikülerle Taksim'e ve
oradan da metroyla Levent'e gelebilirsiniz.

Süre olarak 1 saat tramvay, 5 dakika füniküler ve 10 dakika metro desek, aralarda da toplam 15 dakika bekleme yapsanız 1,5 saatte Bağcılar'dan Levent'e gidebilirsiniz. Tramvaya ve metroya ilk duraklardan bineceğiniz için büyük olasılıkla rahat bir seyahat yapabilirsiniz..

Alternatif olarak Bağcılar'dan otobüse binerek Mecidiyeköy'e gelebilirsiniz ve oradan da metroyla Levent'e geçebilirsiniz. Ancak bu yolculuk da toplam 1,5 saate yakın sürer. O nedenle, yerinizde olsam, ilk paragrafta bahsettiğim raylı sistemleri seçerdim..

Bağcılar'dan Levent'e taksiyle bile gelseniz, büyük olasılıkla 1 saatten fazla sürer bu arada, özellikle E-5 veya TEM trafiğine bağlı olarak..

cheleby

Mesaj gönderen cheleby » 06 Ara Cum, 2013 12:28

Engin Y yazdı:
Bağcılardan Levente nasıl gidebilirm.Direk metro var mı? Yolculuk tahmini kaç saat sürer.
Eğer otobüs kullanmak istemiyorsanız,
Bağcılar'dan tramvayla Kabataş'a,
oradan fünikülerle Taksim'e ve
oradan da metroyla Levent'e gelebilirsiniz.

Süre olarak 1 saat tramvay, 5 dakika füniküler ve 10 dakika metro desek, aralarda da toplam 15 dakika bekleme yapsanız 1,5 saatte Bağcılar'dan Levent'e gidebilirsiniz. Tramvaya ve metroya ilk duraklardan bineceğiniz için büyük olasılıkla rahat bir seyahat yapabilirsiniz..

Alternatif olarak Bağcılar'dan otobüse binerek Mecidiyeköy'e gelebilirsiniz ve oradan da metroyla Levent'e geçebilirsiniz. Ancak bu yolculuk da toplam 1,5 saate yakın sürer. O nedenle, yerinizde olsam, ilk paragrafta bahsettiğim raylı sistemleri seçerdim..

Bağcılar'dan Levent'e taksiyle bile gelseniz, büyük olasılıkla 1 saatten fazla sürer bu arada, özellikle E-5 veya TEM trafiğine bağlı olarak..
Anladım.Çok sağolun.Bir alternatif daha buldum.Bu yolculuğun tahmini süresini söyleyebilirseniz çok memnun olurum.
Bağcılar'dan tramvay ile Zeytinburnuna.Buradna metrobüs ile zincirlikuyu ve buradan otobüs ile levent.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Ara Cum, 2013 13:07

Bende metrobüs seçeneğini yazacaktım, bu şekilde daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Tramvay -> Zeytinburnu = 16 dk.
Metrobüs -> Mecidiyeköy = 20 dk. (tahmini)
Metro -> Levent = 4 dk.

Araç beklemelerle min. 10 dk. aktarma

Toplam 50 - 60 dk. arası bir sürede gidebilirsiniz.

cheleby

Mesaj gönderen cheleby » 06 Ara Cum, 2013 13:11

Esat yazdı:Bende metrobüs seçeneğini yazacaktım, bu şekilde daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Tramvay -> Zeytinburnu = 16 dk.
Metrobüs -> Mecidiyeköy = 20 dk. (tahmini)
Metro -> Levent = 4 dk.

Araç beklemelerle min. 10 dk. aktarma

Toplam 50 - 60 dk. arası bir sürede gidebilirsiniz.
bu seçenek daha uygun gibi.Çok teşekkür ederim.Ben takıntılıyımdır bu yolculuk işinde.Büyük dertten kurtardınız :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 06 Ara Cum, 2013 16:41

Çocuk: Baba, devekuşu nasıl bir hayvan?
Baba: Deve desem değil, kuş desem hiç değil..

Metrobüs de bu hesap.. Metro desen değil, otobüs desen değil.. Benim evrenimde metrobüs diye bir cihaz yok. Birkaç kez denedim, evet, duran trafikte hızlı gitmek zevkli, ama kişi başına düşen oksijen molekülü sayısı benim için yetersiz. Yeni bir solunum yöntemi geliştirmeden kendisini kullanmayı düşünmüyorum :)

Şu yazıyı okurken de kendim yazmış kadar anladım yazarı: https://eksisozluk.com/entry/37560000

cheleby

Mesaj gönderen cheleby » 06 Ara Cum, 2013 17:05

Engin Y yazdı:Çocuk: Baba, devekuşu nasıl bir hayvan?
Baba: Deve desem değil, kuş desem hiç değil..

Metrobüs de bu hesap.. Metro desen değil, otobüs desen değil.. Benim evrenimde metrobüs diye bir cihaz yok. Birkaç kez denedim, evet, duran trafikte hızlı gitmek zevkli, ama kişi başına düşen oksijen molekülü sayısı benim için yetersiz. Yeni bir solunum yöntemi geliştirmeden kendisini kullanmayı düşünmüyorum :)

Şu yazıyı okurken de kendim yazmış kadar anladım yazarı: https://eksisozluk.com/entry/37560000
İnternette mebrobüs.rar diye resim dolanır.Ben onu yaşadım,biliyorum.Kartaldan Atatürk Havaalanına götürdü arkadaş beni.Eğer o olmasaydı bende boş metrobüs bekleyecektim :D
Ve o linkteki arkadaş iş için geldiğini söylemiş.Bende görüşme için çağırıldım.Derdim be malatya'dan buralara :)
Eğer işe kabul edilirsem hergün bağcılar levent yapacam.Hergün işe halsiz gideriz artık :P

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön