ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Mustafa Noyan
Aylık Paso

ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Mesaj gönderen Mustafa Noyan » 01 Eki Pzt, 2007 12:44

Bu başlıkta İstanbul ve Türkiye'nin heryerinde yolculuk planlayan arkadaşlarımızın sorularını cevaplamaya çalışabiliriz.
Aslında başlığa yoğun katılım olursa, ana sayfada bağımsız bir başlık olmasını düşünmek de mümkün olabilir.

Not : Başlık tarafımdam Nasıl Giderim? ismi ile değiştirilmiştir.

Ek (21.11.2010): İstanbul dışındaki kentler hakkında genel olarak bilgi verememekteyiz, site üyelerimizden bu konuda destek sağlayanlar arttıkça diğer şehirler içinde yardımımız olabilir, şu an %99 İstanbul içerisinde yardımcı olabiliyoruz.

-Esat-

Mustafa Noyan
Aylık Paso

Kurtköy Toki Konutlarına Ulaşım

Mesaj gönderen Mustafa Noyan » 01 Eki Pzt, 2007 12:47

Özelden aldığım bu soruyu farklı arkadaşlarımızın da menfaatine olabileceği düşüncesiyle genele yazarak, cevaplamaya çalışarak başlığa ilk katkıyı ekleme düşüncesindeyim.
Pendik kurtköy dumankaya toki konutlarına gitmek istiyorum.
esenlerden nasıl olur
bakırköyden nasıl olur.
Bakırköy'den en kolayı deniz otobüsüyle Kadıköy'e geçip, tabii ki ekonomik olsun diye Banliyö treniyle Sirkeci'ye gelerek, Eminönü'nden akbil ile aktarma hakkını kullanıp vapurla Kadıköy'e ulaşım tercih edilebilir; Kadıköy'den de 10 dakika aralıklarla kalkan 16K hattı ÖHO ile Kurtköy' e varabilirsin, Kurtköy İlkokulu durağında inince Dumankaya konutlarına az bir mesafe kalıyor.
Esenler'den hareket edilirse 33 veya 33B otobüsleri ile Topkapı'ya; ya da Hafif Metro ile Ulubatlı istasyonuna gelip, buradan topkapı veya Edirnekapı İETT Garajı duraklarından birine yürüyerek, bu duraklardan geçen 500T ÖHO araçları kullanılarak Pendik Köprüsü'ne kadar gitmek mümkün.
Pendik Köprüsü'nden yukarıda yazdığım 16K hattına ilaveten aynı güzergahı kullanarak Kurtköy'e giden 132 hattı otobüslerini de kullanarak Kurtköy İlkokulu durağına ulaşmak mümkün.

Mustafa Noyan
Aylık Paso

Cevizlibağ'dan Merter ve Yenibosna

Mesaj gönderen Mustafa Noyan » 01 Eki Pzt, 2007 12:47

Yenibosnada açılan giyim cadırına nasıl gidilir.
Cevizlibagdan çıkacak gibi anlatılırsa iyi olur.
Yenibosna Giyim Çadırı Yenibosna'da E5 yolu kenarına kurulmuş durumda, Cevizlibağ'dan nisbeten boş olacakları için tercihen 31, 73, 82, 82B ve 85M otobüsleri, ya da Çobançeşme istikametine giden herhangi bir otobüs veya minibüsle kolaylıkla, farklı hareket noktalarından da Hafif Metro kullanılarak, Yenibosna istasyonunda inmek suretiyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Merterde bulunan 3M magazasına nasıl gidilir.

Cevizlibagdan çıkacak gibi anlatılırsa iyi olur.
3M mağazası Merter'de içeri kısımlarda kalıyor, Cevizlibağ'dan 85A ve 92G otobüslerine binilerek, Fatih Caddesi durağında inildikten sonra yolun sağ tarafında kalan Selvi Sokağı takiben çok kısa bir yürüyüş mesafesi dahilinde varılabilinir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Bagcilar Meydandan K.Cekmece Nükleer Arastirmaya Gidis?

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Pzr, 2008 18:52

palam yazdı:bağcılar meydandan küçükçekmecedeki nükleer araştırma merkezine nasıl giderim?. sabah 9.00 da orada olmam gerekiyor.
halkalıdan sanırım altınşehir minibüsleryle gidilebiliyormuş. ama halkalıya da nasıl gideceğimi bilmiyorum. özellikle halkalıda altınşehir minibüslerinin olduğu yere
IETT Sorgulamasina göre cikan sonucu asagida veriyorum

Çözüm :1

BAĞCILAR meydandan 36CY binerek ÇOCUK SİTESİ nde iniyorsunuz, buradan 89G NÜKLEER ARAŞTIRMA M otobüsüne binerek direkt gideceginiz yere ulasmis oluyorsunuz.

ya da BAGCILAR dan T2 Zeytinburnu Tramvayina binerek Zeytinburnuna gecmeli buradan E-5 in karsisina gecerek yine 89G NÜKLEER ARASTIRMA otobüsüne binebilirsiniz.

Detay : 36CY - Cebeci Mahallesi - Yenibosna Hatti tahmini olarak Bagcilardan e-5 e varmasi 15-20 dakika sürecektir.

89G - Altinsehir(GÜVERCİNTEPE)-Zeytinburnu Metro yine tahminimce 20 dk sürse yaklasik 45 dakikalik bir yolculugun var ama bu bekleme süreleri harictir bana sorarsan olabildigince erken Bagcilar meydandan E-5 e inerek Altinsehir istikametinde 89G yi beklemelisin
En son Esat tarafından 02 Eki Cmt, 2010 21:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

okan236

Mesaj gönderen okan236 » 24 Eyl Çrş, 2008 11:57

Cevizlibağdan,Topkapıdan buralardan direk olarak Pendiğe gidilebilir mi? varsa hat isimlerini söylermisiniz? teşekkür ederim şimdiden. :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Çrş, 2008 12:29

Pendik merkeze değil ama e-5 üzerindeki köprülere ulaşabilirsiniz, cevizlibağdan şu an tam emin olmamak ile birlikte 500 lü seriden mavi halk otobüsleri Cevizlibağ-Tuzla İçmeler Pendik köprüsünden geçiyorlar, buradan ister sahile isterseniz Kurtköy tarafına minibüsler ya da diğer halk otobüsleri ile erişebilirsiniz.

Tecrübe etmiş olduğum üzere aslında Cevizlibağdan bu otobüsler ile Pendik e gitmek ile Cevizlibağdan T1 tramvayı ile Eminönü ne geçmek buradan vapur ile Kadıköy ve buradan da Pendik Uydu Kent otobüslerine binmek aynı sürede yolculuk imkanı veriyor ama daha fazla aktarma ve ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz Cevizlibağ otobüsleri de biraz yavaş gidiyorlar :)

Kontrol ettim 500T ile Cevizlibağ dan Pendik Köprüsüne kadar tek araç ile gidebiliyorsunuz.

okan236

Mesaj gönderen okan236 » 24 Eyl Çrş, 2008 15:22

Esat yazdı:Pendik merkeze değil ama e-5 üzerindeki köprülere ulaşabilirsiniz, cevizlibağdan şu an tam emin olmamak ile birlikte 500 lü seriden mavi halk otobüsleri Cevizlibağ-Tuzla İçmeler Pendik köprüsünden geçiyorlar, buradan ister sahile isterseniz Kurtköy tarafına minibüsler ya da diğer halk otobüsleri ile erişebilirsiniz.

Tecrübe etmiş olduğum üzere aslında Cevizlibağdan bu otobüsler ile Pendik e gitmek ile Cevizlibağdan T1 tramvayı ile Eminönü ne geçmek buradan vapur ile Kadıköy ve buradan da Pendik Uydu Kent otobüslerine binmek aynı sürede yolculuk imkanı veriyor ama daha fazla aktarma ve ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz Cevizlibağ otobüsleri de biraz yavaş gidiyorlar :)

Kontrol ettim 500T ile Cevizlibağ dan Pendik Köprüsüne kadar tek araç ile gidebiliyorsunuz.
teşekkür ediyorum :) son seçenek çok uygun tek otobüsle gidiş. acaba orda indiğim zaman pendiğin içine fazla kalıyor mu ? 10-15 dakika diye duydum. :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Çrş, 2008 15:33

Maksimum o kadar sürer, köprünün başında ki duraktan arka arkaya minibüsler geliyor bunlar ile süratli bir şekilde Pendik merkeze inebilirsiniz

mervee

topkapı sarayından BAKIRKÖY

Mesaj gönderen mervee » 25 Kas Sal, 2008 00:42

cumartesı gunu topkapı sarayından bakırköye nasıl geçebilirim ??? :roll: :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Kas Sal, 2008 14:26

mervee yazdı:cumartesı gunu topkapı sarayından bakırköye nasıl geçebilirim ???
Sorunuzun bir kaç cevabı var, benim önerim bulunduğunuz noktanın yakınlığına göre Gülhane ya da Sultanahmet ten T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattı Kabataş yönüne binerek Sirkeci' ye geçmeniz (ya da yürüyerek maks. 10 dk.) buradan Sirkeci-Halkalı banliyö hattını kullanarak Bakırköy meydana geçmenizdir.

İkinci olarak İETT nin sitesinde yaptığım arama sonucu var, İETT de yine T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Zeytinburnu yönüne binmenizi öneriyor sonrasında iki tercihiniz var ya Haseki de inerek 94A otobüsüne binmek ya da Cevizlibağ-AÖY de inerek 94 otobüsüne binmek.

Eğer Bakırköy' ün içine değil de İncirli civarına gidecekseniz bir öneri olarak yine T1 hattı Zeytinburnu yönüne binerek Zeytinburnunda M1 Aksaray-Havalimanı metrosu Havalimanı yönüne binmeniz ve Bakırköy-İncirli de inmenizdir.

Umarım faydalı olabilmişizdir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Ara Çrş, 2008 01:06

Hakan yazdı:Selamlar,, ben ocak ayında Paris'e gideceğim daha sonra bir kaç günlüğüne Liege'ye geçeceğim. Defalarca Avrupa'nın bir çok şehrine gittim fakat trenle şehirler arası seyahat deneyimim olmadı bu yüzden biraz tedirginim. İnternetten birkaç gündür araştırıyorum Thaly şirketi direk Paris-Liege ve Liege ABS seçeneği var bu ne anlama geliyor? Ayrıca internetten bileti almak daha avantajlı'mı? İstasyonda yapılması gereken işlemler neler varsa tiyolar neler bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız minnettar olurum. herkese Mutlu Bayramlar...

Not: Hakan Bey, mesajınız daha derli toplu olması için Paris' ten yapılan seyahatler ile ilgili bu başlığa alınmıştır, cevaplamaya çalışacağız.

Esat
Linke tıklayarak bu soru ile ilgili cevaba ulaşabilirsiniz.

Misafir

Mesaj gönderen Misafir » 13 Ara Cmt, 2008 09:48

öncelikle merhabalar.internette araştırırken tesadüfen buldum burayı.benimde bir sorum olacak.ben kendi aracımla ankaradan zeytinburnu olivium veya adliyenin oraya gelicem sizce gidilecek en mantıklı yol hangisidir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön