ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Pesimistt5

Mesaj gönderen Pesimistt5 » 14 Eyl Çrş, 2011 21:48

Esentepe / Sultangazi'den Bağcılar'da ki Kanal D Binasına Gitmek İstiyorum. Sizce En Kolay ve En Düzgün Şekilde Nasıl Gidebilirim? (Engeç Sabah 8.30'da Orda Olmam Gerekiyor...)

(En Kolayı Olmasada Bir Yol Gösterin Çok Lazım :) )

İyi Forumlar! Şimdiden Teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Çrş, 2011 22:35

En kolay en hızlı ama muhtemelen en pahalı yöntem, Sultançiftliği caddesi üzerinden bir taksiye binerek Mahmutbey Yolundan E-6 bağlantı yoluna ulaşmak buradan Aksaray istikametine dönüp yan yoldan indiğinizde tekrar yolun ters istikametine geçiyorsunuz Kanal D binası orada, dediğim gibi o saatte oraya varabilmek için en hızlı yöntem bu, ama kaç km ve ne kadar tutar bilmiyorum, çok aşırı uzak bir mesafe değil.

Toplu taşıma ile ulaşıma gelir isek, Esentepe durağından geçen Topkapı Bayrampaşa durağında ineceksiniz buradan geçen 78 numaralı otobüse bineceksiniz bu otobüs tam önünden geçiyor. Bu İETT nin önerisi.

Benim alternatifim şu olur, T4 tramvayına ulaşın Topkapı istikametine binin, Ulubatlı - Vatan durağında inin ve metro istasyonu önündeki otobüs durağına yürüyün (3-4 dk sürer) buradan geçen şu otobüsler ile Basın Tesisleri durağına ulaşabilirsiniz
146B BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - EMİNÖNÜ
146M BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - MECİDİYEKÖY
146T BOĞAZKÖY MH.-BAHÇEŞEHİR-YENİKAPI
31Y AYMA KOOP.-YENİKAPI
78 BAŞAKŞEHİR 4.ETAP-EMİNÖNÜ

Pesimistt5

Mesaj gönderen Pesimistt5 » 15 Eyl Prş, 2011 11:40

Esat yazdı:En kolay en hızlı ama muhtemelen en pahalı yöntem, Sultançiftliği caddesi üzerinden bir taksiye binerek Mahmutbey Yolundan E-6 bağlantı yoluna ulaşmak buradan Aksaray istikametine dönüp yan yoldan indiğinizde tekrar yolun ters istikametine geçiyorsunuz Kanal D binası orada, dediğim gibi o saatte oraya varabilmek için en hızlı yöntem bu, ama kaç km ve ne kadar tutar bilmiyorum, çok aşırı uzak bir mesafe değil.

Toplu taşıma ile ulaşıma gelir isek, Esentepe durağından geçen Topkapı Bayrampaşa durağında ineceksiniz buradan geçen 78 numaralı otobüse bineceksiniz bu otobüs tam önünden geçiyor. Bu İETT nin önerisi.

Benim alternatifim şu olur, T4 tramvayına ulaşın Topkapı istikametine binin, Ulubatlı - Vatan durağında inin ve metro istasyonu önündeki otobüs durağına yürüyün (3-4 dk sürer) buradan geçen şu otobüsler ile Basın Tesisleri durağına ulaşabilirsiniz
146B BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - EMİNÖNÜ
146M BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - MECİDİYEKÖY
146T BOĞAZKÖY MH.-BAHÇEŞEHİR-YENİKAPI
31Y AYMA KOOP.-YENİKAPI
78 BAŞAKŞEHİR 4.ETAP-EMİNÖNÜ
Çok Yardımcı Oldunuz Herşey için Teşekkür Ederim...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Prş, 2011 11:48

Aslında yardımcı olamamışım, Esentepe den bineceğiniz otobüsün numarasını yazmamışım, :oops: kusura bakmayın.

Esentepe' den 36ES ye bineceksiniz.

Pesimistt5

Mesaj gönderen Pesimistt5 » 15 Eyl Prş, 2011 12:18

Esat yazdı:Aslında yardımcı olamamışım, Esentepe den bineceğiniz otobüsün numarasını yazmamışım, :oops: kusura bakmayın.

Esentepe' den 36ES ye bineceksiniz.

Yok Ne Kusru :)

Tekrar Teşekkür Ederim...

k1ssofl1fe

Mesaj gönderen k1ssofl1fe » 14 Şub Sal, 2012 16:02

Zeytinburnu Nuri Paşa Mahallesinden Bağcılar Kültür Merkezine ulaşımı nasıl saglarım yardımcı olursanız sevinirim..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Şub Sal, 2012 16:20

k1ssofl1fe yazdı:Zeytinburnu Nuri Paşa Mahallesinden Bağcılar Kültür Merkezine ulaşımı nasıl saglarım yardımcı olursanız sevinirim..
Şimdi İETT sitesinden bakamadım ama hızlı bir cevap vermeye çalışayım. 58 Bulvar üzerinden ya da Sümer tarafından giden minibüsler ile Tramvay hattına ulaşın öncelikle ve Bağcılar yönüne binin ve son durakta inin. Kültür Merkezinin yerini biliyorum da adresini bilmiyorum bu yüzden önündeki durağın adını bulamadım ama şöyle diyeyim eğer gençseniz yürüyerekte varabilirsiniz değilse tramvaydan indikten sonra çıkış istikametinde yürüyerek anacaddeye varın Birlik caddesi üzerinden giden minibüslere sorarsanız sizi doğru adrese ulaştırırlar.

İETT haritasında Kültür Merkezi gösterilmemiş bu yüzden otobüs hattı bulamadım.

paimai

Mesaj gönderen paimai » 22 Şub Çrş, 2012 18:13

şehir dışından geleceğim yıldız kampüsüne en kısa sürede nasıl giderim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Şub Prş, 2012 10:17

paimai yazdı:şehir dışından geleceğim yıldız kampüsüne en kısa sürede nasıl giderim
Hangi kampüs? Nereden? Eğer Yıldız Teknik Davutpaşa Kampüsü ise ve yine Esenlerden gidecekseniz metro havalimanı yönüne binin önünde indiriyor. Eğer Beşiktaş taki Yıldız Teknik e gidecekseniz şu an alternatifli bakamayacağım, ama söz konusu olan sadece hız ise yine Esenlerden gidiliyor ise metrobüse ulaşın Zincirlikuyu'da inin oradan Beşiktaş' a giden otobüslere binin ve ulaşın derim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Atatürk Havalimanı – Kuzguncuk

Mesaj gönderen alabay » 22 Nis Pzr, 2012 19:06

Arkadaşlar, bana özelden bir soru geldi, İETT haritası da maşaallah burada işlemiyor :?

Sizlere sorayım:

3 mayıs akşam saat 17’de Atatürk Havalimanı’na iniş. Hedef: Kuzguncuk durağı. En iyi nasıl gidilir? Otobüs? İDO?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Nis Pzr, 2012 19:43

İETT çözüm üretemiyor o güzergah için :) komik ötesi, zaten o sayfada gün ve saat seçtiğiniz zaman hiç çalışmıyor, neyse eleştirmeyeceğim, arkaplanda niyet iyiydi bu iş yapılırken ama sonuç maalesef ortada.

Bu yüzden biraz alengirli bir arama yapmak zorunda kaldım;

96T ile Taksim (yaklaşık 1 saat) buradan E2 numaralı otobüs ile Kanlıca durağında inilecek (yaklaşık 30 dk.), buradan da 15 ya da 15P ye (yaklaşık 10 dk.) binerek Kuzguncuk'a ulaşılabilir.

Şu an İETT den bulabildiğim tek çözüm bu çünkü durak bazlı hangi hattın geçtiği sorgusuna da cevap vermiyor, tamam yazılımdır hata verirde kamu hizmeti veriyorsan 7/24 çalışacak arkadaş, rezalette son perde şu anda o sayfanın durumu.

Bir de M1 ile Otogar'a geçerek buradan sanırım Anadolu yakasına geçen bir otobüs vardı, mesajlarda olması lazım. Onun ile Kavacık durağına buradan da Kuzguncuk'a giden otobüslere ulaşılabilir, net bilgiyi maalesef bulamadım. Belki Hakan bilir oradaki otobüsleri.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 22 Nis Pzr, 2012 19:49

O senin sunduğun yolu ben de bulmuştum, 96T, E2, 15(x). Ama bana acaip gezici geldi. Bir de Çubuklu mu, Kanlıca mı, bilmemne durağı mı? İnsan Avrupalı insanlara bunu sunmaktan cidden UTANIYOR be! :x

96T, Funiküler (bak işte hat numarası yok, karışma başlıyor!), oradan vapur veya tekne?

Bakırköy İDO?

M1, T1, Eminönü–Üsküdar vapur?

Bunlar da benim düşündüğüm alternatifler. Hangisi daha iyi olur? Eskiden 96K vardı, bence o da işe yarardı, Kadıköy üzerinden gezerlerdi, veya Altunizade.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön