ist-TS.49 » Sabiha Gökçen Havalimanına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Sabiha Gökçen Havalimanına Erişim

Mesaj gönderen Esat » 25 Kas Sal, 2008 20:14

Bilgilendirme:
Sabiha Gökçen havalimanına ya da havalimanından kent merkezlerine erişimleri bu başlık altında ele alınacaktır.
En son Esat tarafından 02 Oca Pzr, 2011 20:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Alexander

ist-TS.49 » Sabiha Gökçen Havalimanına Eri

Mesaj gönderen Alexander » 26 Kas Çrş, 2008 10:52

Hallo,

ich grüße herzlich virtuell - ein Bekannter hat mir gesagt, dass ich hier auch auf deutsch fragen darf, also bin ich so frei und schreibe hier meine "ÖPNV-Anfrage" zu Istanbul.
Wir kommen am Mittwoch 24.12. um 11.30 in Sabiha Gökçen an und fliegen auch wieder an einem Mittwoch, 31.12. um 12 h dort ab.
Was wäre für die Verbindung Richtung Sirkeci empfehlenswert? Könnte man auch mit dem Schiff fahren? Auf einer Schiffskarte vor drei Jahren habe ich da mal eine gestrichelte Linie zwischen irgendwo südlich von Sabiha Richtung Eminönü gesehen, aber das mag natürlich damals schon blasse Vergangenheit gewesen sein - wir sind auf jeden Fall für jeden Tipp dankbar. Grazie !

Viele Grüße
Alexander

Edit : Almanya`dan sorulmus bir sorudur ilgili baslik burasi oldugu icin tasinmistir.

-Esat-

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Kas Çrş, 2008 13:35

Hallo Herr Alexander, vielen dank für ihre frage und visit unsere webseite, ich kann nicht sprache gute deutsch aber unsere mitglieder und seiteleiter Basar Alabay können Sie hilfen. Ich antworte Turkish ihre frage und Basar übersetzen Deutsche sprache.

Mit Freundliche Grüßen

Esat

Sorudan anladigim kadari ile 24 Aralik ile 31 Aralik arasinda Istanbul Sabiha Gökcen`e geleceklerini buradan Eminönü yönüne gitmek istediklerini ama deniz yolunu tercih edeceklerini söylüyorlar tabi ne kadar dogru anladim tartisilir Basar bu konu seni bekler ben bir arastirip secenekleri yazmaya calisirim sende dedigim gibi cevirisini yapiverirsin. :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Kas Çrş, 2008 13:42

Yaparım, problem değil, zaten Alex burasını benden öğrenmişti.

Sabiha Gökçen'den Sirkeci/Sultanahmet gidiş ve dönüş soruluyor. Deniz yolu tercihli, ama zorunlu değil. Ya vapur, ya da otobüs (ama servis mervis falan vermeyelim).

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Kas Çrş, 2008 21:21

Servisleri vermeyelim demişsin ama olaki başkaları da okur onlarda faydalanır ben yine de servisleri vereceğim.

Aslında zaten konu ile ilgili Sabiha Gökçen Havalimanı websitesi Ulaşım linkinde bilgiler verilmiş ama HAVAŞ' ın Kozyatağı ve Taksim seferleri var bu daha çok direkt Taksim' e gitmek ya da Kozyatağı civarına erişmek isteyenler için tercih olabilir diyorum.

İkinci tercih ki benim de tercihim direkt Sultanahmet' e giden shuttle servis, http://www.sabihagokcenairportshuttle.com bu adresten sefer saatleri görülebilir. Bu direkt ulaşım için en hızlı yol bence.

Diğer taraftan yeni öğrendiğim üzere İETT' nin SGH' dan seferleri varmış, E3 - 4.LEVENT METRO-SG HAVAALANI, E10- KADIKÖY-KURTKÖY-SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI, E9 BOSTANCI-SABİHA GÖKÇEN hatları Kadıköy civarı ve Avrupa yakasına erişmek isteyenlerin işini görecektir, misafirimiz Sultanahmet' e geçmek istediğine göre E10 hattı ile Kadıköy' e inerek buradan Kadıköy-Eminönü vapuru ile Eminönü'ne geçmesini oradan da T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Zeytinburnu yönüne binerek 3 durak sonra Sultanahmet' e ulaşabilirler.

Yine deniz yolu ile bir seçenek vermek gerekir ise E9 BOSTANCI-SABİHA GÖKÇEN otobüs hattı ile Bostancı' ya erişmelerini buradan daBostancı-Kabataş Denizotobüsü nü kullanarak Kabataş' a geçmelerini öneririm tabii ki bir sonraki seçenek yine T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Zeytinburnu yönüne binerek Sultanahmet' e ulaşmaları, banliyö seçeneğini hiçbirine katmadım her ne kadar İstanbul' u biliyor olsalarda bir turiste mevcut banliyö sistemini öneremiyorum :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Ara Sal, 2008 15:05

Ben de bunu kısa şekilde şurada tercüme edeyim ...

Du kannst vom Flughafen mit dem Bus E-10 nach Kadıköy (Endhaltestelle) fahren. Dort steigst Du ins Schiff nach Eminönü. Und dort dann in die Straßenbahnlinie T1 Richtung Zeytinburnu, um nach Sultanahmet oder Gülhane zu kommen. Von Eminönü aus könntest Du theoretisch auch laufen.

Alternativ kannst Du mit dem Bus E-9 nach Bostancı (Endhaltestelle) fahren. Dort dann in den Seebus (Deniz Otobüsü) nach Kabataş umsteigen. In Kabataş steigst Du dann in die Tram T1 Richtung Zeytinburnu und fährst eben bis Gülhane oder Sultanahmet.

B. Alabay

ayşe

nasıl giderim

Mesaj gönderen ayşe » 17 Oca Cmt, 2009 19:20

merhaba, ben bahçelievler yaylada oturuyrm.benim sabiha gökçen havaalanına gitmem gerekiyor.en kolay nasıl gidebilirm.ve zaman ne kadar sürer?tesekkür ederim. :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Oca Cmt, 2009 20:34

Esat yazdı:Aslında zaten konu ile ilgili Sabiha Gökçen Havalimanı websitesi Ulaşım linkinde bilgiler verilmiş ama HAVAŞ' ın Kozyatağı ve Taksim seferleri var bu daha çok direkt Taksim' e gitmek ya da Kozyatağı civarına erişmek isteyenler için tercih olabilir diyorum.

Diğer taraftan yeni öğrendiğim üzere İETT' nin SGH' dan seferleri varmış, E3 - 4.LEVENT METRO-SG HAVAALANI, E10- KADIKÖY-KURTKÖY-SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI, E9 BOSTANCI-SABİHA GÖKÇEN hatları Kadıköy civarı ve Avrupa yakasına erişmek isteyenlerin işini görecektir, misafirimiz Sultanahmet' e geçmek istediğine göre E10 hattı ile Kadıköy' e inerek buradan Kadıköy-Eminönü vapuru ile Eminönü'ne geçmesini oradan da T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Zeytinburnu yönüne binerek 3 durak sonra Sultanahmet' e ulaşabilirler.
Ayşe hanım öncelikle yukarıdaki bilgilere bir göz atın, Yayla' dan gideceğiniz için belkide sizin için en uygun olanı Bakırköy' den Deniz Otobüsü ile Bostancı' ya geçmek ve Bostancı' dan E9 İETT hattı ile Sabiha Gökçen Havalimanına geçmenizdir, bu hattın seferlerinin linki alıntı içerisinde mevcut. E10 Hattının ORER ine göre seferler sadece saat başlarında ve yolculuk yaklaşık 50 dakika sürüyor, bu durumda 13:00 te orada olabilmeniz için 12:00 de otobüse binmiş olmanız lazım, Deniz Otobüsleride Bakırköy-Bostancı arasında saat başlarında kalkıyor ama yolculuk kaç dakika bilemiyorum, saat içerisinde gittiğini varsayar isek bu tercihide 11:00 gibi kullanmanız lazım. İsterseniz bu yolculuğu toparlayayım :)

1. Yayla Durağından 98E ile Bakırköy
2. Bakırköy-Bostancı Deniz Otobüsü
3. Bostancı-Sabiha Gökçen E10

İkinci bir tercih daha listelemiş olayım, bu biraz daha hızlı bir yolculuk olabilir Ünverdi ya da Yayla durağından E5 İncirli-Ömür metrobüs durağından Mecidiyeköy metrobüsüne binin, ve son durakta inin, köprülü kavşağın üstünden 4.Levent-Maslak istikametine giden otobüs ya da minibüsler ile 4.Levent Metro durağına geçin, buradan kalkan E3 4.Levent Metro-Sabiha Gökçen İETT hattı ile ulaşabilirsiniz. Yanlız bu yolculuğunuzda İETT verilerine göre 2 saatin üzerinde sürecektir bilginize.

korayy

sabiha gökçen-İTÜ-İşletme Fak&

Mesaj gönderen korayy » 23 Nis Cum, 2010 15:27

Arkadaşlar merhabalar, pazar sabahı sabiha gökçen havaalanından İTÜ-İşletme fakültesi (beşiktaş-maçkaya) nasıl giderim acaba. bir de 9:00 da orada olmam lazım kaçta çıkmalıyım. teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: sabiha gökçen-İTÜ-İşletme

Mesaj gönderen Esat » 23 Nis Cum, 2010 15:44

korayy yazdı:Arkadaşlar merhabalar, pazar sabahı sabiha gökçen havaalanından İTÜ-İşletme fakültesi (beşiktaş-maçkaya) nasıl giderim acaba. bir de 9:00 da orada olmam lazım kaçta çıkmalıyım. teşekkürler.
İETT bu iki durak arasında bir çözüm sunamadı :) Benim gördüğüm kadarı ile SGH dan Kadıköy' e E-10 numaralı otobüs hattı gidiyor ve yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor, Kadıköy' den vapurla nereye geçerseniz geçin yine tek otobüs ile Maçka' ya gidemiyorsunuz, benim bildiğim Maçka İstanbul' da ciddi ulaşım problemi olan bir nokta :) Benim önerim Vapur ile var ise direkt Kabataş'a eğer yok ise Eminönü' ne geçmenizdir. Kabataş'a geçebilirseniz Funiküler ile Taksim' e çıkmanız lazım, Eminönü' ne geçti iseniz tramvaya binerek Kabataş yapmanız lazım, sonra yine Funiküler, bu şekilde Taksimden 43 numaralı Taksim-Dikilitaş otobüsü ile Maçka' ya ulaşabilirsiniz.

Biraz zahmetli bir yolculuk, yolculuk süresi 2 saate yakın, daha doğru sorgulama ve tam kalkış saatleri için ilgili işletmelerin sitelerinden bakabilirsiniz.

www.iett.gov.tr
http://harita.iett.gov.tr/#
www.ulasimas.com
www.ido.com.tr

Benden bu kadar.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 23 Nis Cum, 2010 19:41

Sabiha Gökçen-Maçka arasında benim önerim; E-9 Sabiha Gökçen-Bostancı + 112 Bostancı-Taksim

yolculuk tahminen 100 dakika civarında sürer.

Diğer önerim ise E-3 Sabiha Gökçen-4.Levent Metro + M2 Maslak-Taksim Metrosu, Taksim'den aşağıya doğru da tabanvay... Bu alternatifin süresi hakkında fikrim yok...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Nis Cum, 2010 21:44

Hakan' ın önerisi daha iyi, İETT sitesinden de 43 numaranın güzergahına ve yolculuk süresine bir bakın derim, sanırım biraz dolaşarak gidiyor, aynı sürede teleferiğe kadar yürüyerek Teleferik ile hızlı bir şekilde Maçka ya fakültenin olduğu kısıma geçebilirsiniz.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön