ist-TS.49 » Sabiha Gökçen Havalimanına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Nis Cum, 2010 22:09

Maçka? Oradan 30A veya 30M geçmiyor muydu? Beşiktaş'tan? SGH'den Kadıköy bir saat olsa da, ben oradaki trafik sıkışıklığını iyi bilirim, tamamen kontrolden de çıkabilir. Ne yazık ki, ona göre Kartal veya Pendik'ten deniz yolculuğu öngörülmemiş. Büyük hata!

Şimdi baktım, doğru hatırlıyormuşum, 30M! Yani, Kadıköy-Beşiktaş vapuru varsa (nadiren), onunla geçmeyi tavsiye ederim. Hm, Bostancı-Beşiktaş yok mu? O zaman E-9 ile Bostancı'ya, oradan vapur veya deniz otobüsü ile Beşiktaş'a (orasını bilemem), sonra da 30M ile Maçka'ya. Her beş on dakikada bir işliyor.

Pazartesi günü (meselâ) Bostancı'dan saat 7:40'ta Sarıyer'e bir vapur veya deniz otobüsü işliyor. Bostancı'dan sonra Kadıköy, oradan da Kabataş'a ve sonra Beşiktaş'a işliyor. Belki işe yarıyabilir.

http://www.ido.com.tr/

siyahyel

üsküdar Sabiha Gökçen

Mesaj gönderen siyahyel » 20 Tem Sal, 2010 10:58

Mrb Üsküdardan sabiha gökçen Havalimanına nasıl gidebilirim, en kolay olarak Altunizadeden geçen araç bulabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Tem Sal, 2010 13:45

Belki 522 ile Altunizade'den Madenler'e kadar, oradan da E-3 ile havalimanina olur. Deneyin.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 20 Tem Sal, 2010 19:13

En kolay Kadıköy'e gidip, E-10'un ekspres seferlerine binmek. TEM'den gidenler 30-35 dakikada götürür herhalde...

damla28

sabiha gökçen havalanına gidiş..???

Mesaj gönderen damla28 » 29 Tem Prş, 2010 15:46

ben alibeyköyde oturuyorum en kısa ve öz bir şekilde sabiha gökçen havaalanına nasıl gidebilirim ankaraya gitmeyi planlıyorum uçakla önümüzdeki hafta ama nasıl gidicem ne kadar sürecek hiçbi bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok teşekkür ederim..
yanlış bi yerde açıkysam konuyu özür dilerim yeni üye oldummdaa :oops:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: sabiha gökçen havalanına gidiş..???

Mesaj gönderen Esat » 29 Tem Prş, 2010 17:00

damla28 yazdı:ben alibeyköyde oturuyorum en kısa ve öz bir şekilde sabiha gökçen havaalanına nasıl gidebilirim ankaraya gitmeyi planlıyorum uçakla önümüzdeki hafta ama nasıl gidicem ne kadar sürecek hiçbi bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok teşekkür ederim..
yanlış bi yerde açıkysam konuyu özür dilerim yeni üye oldummdaa :oops:
Sorun değil sorunuzu doğru başlığın altına aldık, cevabına gelince umarım yardımcı olabiliriz, ben genellikle İETT sorgulaması ile bakıyorum bu başlığı kısaca bir kurcalarsanız Sabiha Gökçen' e genel olarak erişim mesajlarını da görebilirsiniz.

Ben Alibeyköy Çobançeşme Parkı durağından baktım size en kısa yolculuk süresi veren sonuçları yazacağım,

1. Önce 47Ç ile Halıcıoğlu' na geçeceksiniz, buradan 522B ye binerek Kavacık Köprüsünde ineceksiniz, buradan da E-3 Sabiha Gökçen Havalimanı otobüsüne binerek gidebilirsiniz,

2. Önce 47Ç ile Halıcıoğlu' na geçeceksiniz, buradan 500ES ye binerek Devlet Malzeme Ofisi durağında ineceksiniz, buradan da 16S ile Sabiha Gökçen Havalimanına gidebilirsiniz,

Bunun dışında belki 4.Levent Metro durağına geçerek oradan direkt E-3 4.Levent Metro-Sabiha Gökçen otobüsüne binebilirsiniz, belki bu şekilde oturarak gitme şansınız da olur, sanırım 47Ç metro duraklarına yakın geçiyor ama yolculuk sürenizi ne kadar uzatır bilemiyorum, İETT nin verdiği ilk içi çözümün süresi 1,5 saatti, ben 2 saat yolculuğu gözden çıkarın derim İstanbul trafiği hiç belli olmaz. Ya da dediğim gibi ilk mesajlardaki bu havalimanına diğer erişim seçeneklerini gözden geçirin derim, herhalde HAVAŞ' ın Sultanahmet' ten direkt havalimanına otobüsü vardı.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 29 Tem Prş, 2010 18:45

2. Önce 47Ç ile Halıcıoğlu' na geçeceksiniz, buradan 500ES ye binerek Devlet Malzeme Ofisi durağında ineceksiniz, buradan da 16S ile Sabiha Gökçen Havalimanına gidebilirsiniz,
Burada müdahale etme ihtiyacı hissettim, 16S çok kötü bir tercih olur. E-5'e indikten sonra havalimanı için en pratik çözüm E-10...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Tem Prş, 2010 20:58

Hakan yazdı:Burada müdahale etme ihtiyacı hissettim, 16S çok kötü bir tercih olur. E-5'e indikten sonra havalimanı için en pratik çözüm E-10...
Sağolasın Hakan, ben sadece sonuçta çıktığı için yazmıştım zaten, Üsküdar Kadıköy Halk Taşımacılığı bilgileri Hakan dan sorulur. :)

kingofmedicine

Mesaj gönderen kingofmedicine » 30 Ağu Pzt, 2010 09:24

merhaba arkadaşlar...Ben sabah 6-7 gibi Ataşehir otogarına varacağım ve saat 8:30 9 gibi sabiha gökçene varmam gerek sevgilimi alacağım oradan fakat oraya varmak için en hızlı çözüm hangisi bilmiyorum :S resmen takıntı yaptım o gelmeden önce orada olmak istiyorum..Nasıl bir yol izlemeliyim,teşekkürler...

Bir de eğer Esenler otogardan erişim daha kolay olacaksa Esenlerde de inebilirim çünkü tekirdağ yolundan geliyorum istanbula.Fikirlerinizi bekliyorum!!

kingofmedicine

Mesaj gönderen kingofmedicine » 30 Ağu Pzt, 2010 09:58

kingofmedicine yazdı:merhaba arkadaşlar...Ben sabah 6-7 gibi Ataşehir otogarına varacağım ve saat 8:30 9 gibi sabiha gökçene varmam gerek sevgilimi alacağım oradan fakat oraya varmak için en hızlı çözüm hangisi bilmiyorum :S resmen takıntı yaptım o gelmeden önce orada olmak istiyorum..Nasıl bir yol izlemeliyim,teşekkürler...
Düzeltme:

Bir de eğer Esenler otogardan erişim daha kolay olacaksa Esenlerde de inebilirim çünkü tekirdağ yolundan geliyorum istanbula.Fikirlerinizi bekliyorum!!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 11:48

kingofmedicine yazdı:merhaba arkadaşlar...Ben sabah 6-7 gibi Ataşehir otogarına varacağım ve saat 8:30 9 gibi sabiha gökçene varmam gerek sevgilimi alacağım oradan fakat oraya varmak için en hızlı çözüm hangisi bilmiyorum :S resmen takıntı yaptım o gelmeden önce orada olmak istiyorum..Nasıl bir yol izlemeliyim,teşekkürler...
Ataşehir' de otobüsler nerede yolcu indiriyor bilmiyorum ve İETT nin sitesinde gösterdiği Ataşehir durağından Sabiha Gökçen' e toplu taşıma ile gitmenin yolu da 90 dk. dan aşağı değil, yani sabah 07:00 de indiğiniz gibi gitseniz bile 08:30 dan önce orada olamayabilirsiniz, İstanbul ve sabah trafiği ve tabii ki toplu taşıma ile biraz zahmetli.

İlk iki seçenekte Ataşehir' den 16M ye binmeniz gerekiyor, daha sonra ya Metrobüs Uzunçayır durağının orada inerek 16S ye bineceksiniz ya da Acıbadem Köprüsünde inerek E-10 a bineceksiniz, İETT E-10 numaralı otobüs ile 11 dk. daha hızlı gideceğinizi söylüyor.

Üçüncü seçenek ise, 19M ye binerek Çarşı durağında inmek ve buradan E-10 a binmek fakat bu yolculuk içinde 99 dk. diyor.

Son ve en pahalı seçenek ise Ataşehir' den taksi ile otobandan hemen geçivermek ama bu yolculuk kaça mal olur hiçbir fikrim yok, Hakan siteye giriş yaptığında bakarsa belki daha iyi bir seçenek sunar, Anadolu yakasında en iyi ulaşım tercihlerini o bilir çünkü.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 30 Ağu Pzt, 2010 14:20

Ataşehir'den havalimanına ulaşım gerçekten de zor, Esat'ın önerileri doğru benim bunların dışında önerebileceğim şey Dudullu-Sultanbeyli minibüsleirne binmen. Bu minibüslerin son durağı hemen Kurtköy girişinde. Oradan da taksiye binersin 5 dk'da havalimanına ulaşırsın.

Ataşehir'den direk taksiye binersen tahminen 25 TL tutar havalimanı...

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön