ist-TS.49 » Sabiha Gökçen Havalimanına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
kingofmedicine

Mesaj gönderen kingofmedicine » 30 Ağu Pzt, 2010 19:58

anladım peki sizde Esenler otogarında inip oradan taksime geçip havaş servislerini kullansam daha mı hızlı olur? çünkü ataşehire saat 7de varacaksam esenler'e 6da varırım oradan 6:30da taksimden havaş kullanıp en geç 8 gibi havaalanında olurum diye tahmin ediyorum...
@Hakan
Taksinin 25tl tutacağından emin misin?? Ben aradaki mesafeyi bilmiyorum fakat bir arkadaşım baya yazar demişti.. :S

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 21:11

Esenler Otogar' dan Sabiha Gökçen' e ulaşım için 110 dk. süre veriyor ama pek gerçekçi değil bence, gerçi o saatte yollar açık olduğu için gidebilir, fakat biraz fazla aktarma içeriyor.

75O ya binerek Ayvansaray' da ineceksiniz, buradan 522ST ye binerek Kavacık Köprüsünde ineceksiniz, (500 lerin çoğu Kavacık köprüsünden geçiyor diye biliyorum, durağa geldiklerinde Kavacık Köprüsüne gidip gitmediğini sorarak ilk gelene de binebilirsiniz) Kavacık Köprüsünde inerek E-3 numaralı otobüse bineceksiniz, son durağı S.G.H.

Sizin sorduğunuz şekilde ise, Otogardan 83O ya binerek direkt Taksim' e geçebilirsiniz, yolculuk süresi 54dk., Taksimden her yarım saatte bir Havaş otobüsü var fakat yolculuk süresini ortalama 1 saat demiş trafik durumuna göre, yani burada 2 saatlik bir yolculuk süreniz var ortalama.

Yani her iki yolculukta aşağı yukarı aynı süre tutuyor, tabi ikincisi daha garanti, bir aktarma olduğu için, tabii Otogar' dan otobüs zamanında kalkarsa iyi bir depar ile Havaş otobüsünü yakalamanız gerekecek, kaçırırsanız yarım saate mal olur.

Taksi konusuna gelince google earth den mesafeyi ölçerek taksi ücreti ile çarparak bulabilirsiniz, ben o yolu hiç taksi ile gitmedim, ama araba ile çok gittim çok aşırı uzak bir mesafe değil fakat nerede ise 2 yıldır İstanbul' da taksiyede binmedim, yanlış bir şey söylemek istemem. Ben 25 km. civarında ölçtüm, taksi ücretleri kaç para ise öğrenip çarpıp bulunabilir.

Ek: şimdi baktımda açılış 2,5 lira, km başı 1,4 lira, eğer ölçtüğüm gibi 25 km ise 35 lirayı geçer,

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 30 Ağu Pzt, 2010 22:01

Ataşehir'den Sabiha Gökçen mi 25 km, emin misin? Ataşehir diye geçen otobüs yazıhaneleri genelde Dudullu da TEM kenarında oluyor eğer orada bir yerde ise 20 km'yi geçmez, o da TEM'den. İçeriden gitsen daha da kısa da taksici öyle gitmez. 20 km bile olsa ücret 30 TL'yi geçmez.

Şimdi aklıma gelen bir önerim daha olacak, bineceğin otobüsün şehir içi servisleri varsa onları kullanarak E-10 ya da E-9'un güzergahına ulaşamazmısın? Mesela Kozyatağı ve ya Bostancı sahiline ulaşsan oradan bu otobüslerle ortalama 40-45 dakikada havalimanına gidebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 22:15

Hakan yazdı:Ataşehir'den Sabiha Gökçen mi 25 km, emin misin? Ataşehir diye geçen otobüs yazıhaneleri genelde Dudullu da TEM kenarında oluyor eğer orada bir yerde ise 20 km'yi geçmez, o da TEM'den. İçeriden gitsen daha da kısa da taksici öyle gitmez. 20 km bile olsa ücret 30 TL'yi geçmez.
Üstat mesajıma yazmayı unutmuşum, ben Ataşehir de otobüslerin nerede durduğunu bilmiyorum, ve başlangıç olarak ta Gugulearte Ataşehir diye gösterdiği yeri merkez aldım :) ayrıca TEM e çıkarak oradan gidecek şekilde ölçtüm bende, taksicinin içeriden gitmeyeceğini düşünerek, sürçü lisan etti isek affola.

Bende Hakan' ın önerilerine kulak ver derim, ilk mesajda belirttiğim gibi Anadolu yakası konusunda tespit ve önerileri doğrudur.

metinix38

Mesaj gönderen metinix38 » 02 Oca Pzr, 2011 00:16

Arkadaşlar ben ocak 11inde akşam 10 gibi mecidiyeköy alisamiyen stadından sabiha gökcene gideceğiz. Bize yardımcı olursanız cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Oca Pzr, 2011 00:28

metinix38 yazdı:Arkadaşlar ben ocak 11inde akşam 10 gibi mecidiyeköy alisamiyen stadından sabiha gökcene gideceğiz. Bize yardımcı olursanız cok sevinirim.
Metro ile 4.Levent' e geçin, oradan E3 numaralı Sabiha Gökçen otobüsüne binin havalimanına kadar gidiyor,

Buraya tıklayarak sefer saatlerini görebilirsiniz

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Oca Pzr, 2011 00:51

Geçen hafta içinde 2.pistin yapılması için projeyi yapacak şirket ile protokol yapılmış. 1 yıl sonra inşaatı başlayacakmış, Sabiha Gökçen'e erişim daha da önem kazanıyor keza kapasitesi 40 milyon yolcu/yıl olacakmış. E-9, E-10 ve E-3 dışında farklı alternatiflerde olmalı tabi bir de metro...

metinix38

Mesaj gönderen metinix38 » 02 Oca Pzr, 2011 15:29

Esat yazdı:
metinix38 yazdı:Arkadaşlar ben ocak 11inde akşam 10 gibi mecidiyeköy alisamiyen stadından sabiha gökcene gideceğiz. Bize yardımcı olursanız cok sevinirim.
Metro ile 4.Levent' e geçin, oradan E3 numaralı Sabiha Gökçen otobüsüne binin havalimanına kadar gidiyor,

Buraya tıklayarak sefer saatlerini görebilirsiniz
Salı günü en son 11demi 4.Leventten biniyoruz sahiba gökçene gitmek için..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Oca Pzr, 2011 19:58

Tüm bilgiler verdiğim linkte var, seferleri yapan İETT tarifeyi verende onlar :) yani ne okuduysanız doğrudur, ben size çıkan en hızlı sonucu verdim diğer seçenekleri maalesef o anda İETT sorgusundan sonuç alamadığım için yazamadım. O linkte 4.Levent ten son kalkış saati için 24:00 diyor.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Oca Pzr, 2011 22:43

E-10; 24 saat çalışıyor, Mecidiyeköy'den Kadıköy'e geçin oradan havalimanına istediğiniz saatte gidersiniz...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Oca Pzr, 2011 22:50

Konu Anadolu Yakasına erişim ise Hakan dan daha iyi bir başvuru kaynağımız yoktur :)

metinix38

Mesaj gönderen metinix38 » 07 Oca Cum, 2011 18:42

Esat yazdı: Tüm bilgiler verdiğim linkte var, seferleri yapan İETT tarifeyi verende onlar :) yani ne okuduysanız doğrudur, ben size çıkan en hızlı sonucu verdim diğer seçenekleri maalesef o anda İETT sorgusundan sonuç alamadığım için yazamadım. O linkte 4.Levent ten son kalkış saati için 24:00 diyor.
Kusura bakmayın ; sizide yoruyorum yabancıyım istanbula. 4.levent duragı dedigin maps'daki yer mi bi bakarmısın ?

http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 16&iwloc=A

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön