ist-TS.49 » Sabiha Gökçen Havalimanına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
f_olmega

sabiha gökcen-florya ya nasıl gidebilrim

Mesaj gönderen f_olmega » 02 Eki Pzr, 2011 09:07

arkadaşlar ben sabiha gökcen havaalanından floryadaki istanbul aydın üni. gitmek istiyorum.bana en uygun şekilde nasıl gidebilirim söyleyebilirmisiniz acaba? istanbullu olmadığım için biletler konusundada bi bilgim yok fakat indirimli öğrenci kartım var. havaş biraz pahalı diye biliyorum acaba nekadara gidebilirim bi bilgi verirseniz çok memnun olurum. :roll: :roll:

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Eki Pzr, 2011 10:19

Ben alernatifleri söyleyeyeyim.

Öncelikle E-3 ile 4.Levent'e ulaşıp oradan metro ile Mecidiyeköy ya da Gayrettepe'ye oradan da metrobüse binebilirsiniz. Bu şekilde çok ucuza gelmemiş olur.

İkinci alternatif E-9 ile Bostancı'ya gitmeniz, oradan deniz otobüsü ile Bakırköy ve oradan da Florya'ya giden bir İETT hattı. Numarasına bakmaya bile ihtiyaç duymuyorum, çünkü bu da pek ucuza gelmez.

Sonuncu ve en iyi alternatif, E-10 ile Uzunçayır'a gidiyorsunuz, oradan metrobüse biniyorsunuz ve Florya'da inip yürüyorsunuz. Hem en hızlı hem de en ucuz yöntem bu. Yolculuğunuz toplu taşıma ile daha kısa bir alternatife sahip değil...

f_olmega

Mesaj gönderen f_olmega » 02 Eki Pzr, 2011 12:46

Hakan yazdı:Ben alernatifleri söyleyeyeyim.

Öncelikle E-3 ile 4.Levent'e ulaşıp oradan metro ile Mecidiyeköy ya da Gayrettepe'ye oradan da metrobüse binebilirsiniz. Bu şekilde çok ucuza gelmemiş olur.

İkinci alternatif E-9 ile Bostancı'ya gitmeniz, oradan deniz otobüsü ile Bakırköy ve oradan da Florya'ya giden bir İETT hattı. Numarasına bakmaya bile ihtiyaç duymuyorum, çünkü bu da pek ucuza gelmez.

Sonuncu ve en iyi alternatif, E-10 ile Uzunçayır'a gidiyorsunuz, oradan metrobüse biniyorsunuz ve Florya'da inip yürüyorsunuz. Hem en hızlı hem de en ucuz yöntem bu. Yolculuğunuz toplu taşıma ile daha kısa bir alternatife sahip değil...

ilgilendiğniz için teşekkür ederim,beni büyük bir sorundan kurtardınız.dediğinz gibi sonunu alternatifinizi kullanıcam.peki onun için nekadar ücret öderim bir bilginiz varmıydı acaba?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eki Pzr, 2011 12:59

Açıkçası çift bilet uygulaması hala varmı, bilmiyorum ama her iki hat için birer bilet olması lazım, metrobüsteki Zincirlikuyu aktarması zaten ücretsiz. Tek yönde 2,5 lira gibi bir şey tutuyor sanırım yolculuk.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Eki Pzr, 2011 12:59

E-10 çift biletli, metrobüs de 2 lira mı ne galiba. Tam fiyatları bende bilmiyorum...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eki Pzr, 2011 13:18

O zaman tek yönde 4 liraya yakın tutar, metrobüste durak sayısına göre ücretlendirme var diyor, 4-33 durak arası 2 lira demiş, öğrencilere 1 Lira.

http://www.iett.gov.tr/metin.php?no=237

Resim

Resim

Resim

Resim
En son Esat tarafından 14 Eki Cum, 2011 11:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Eki Pzr, 2011 14:15

Bunları anlamak için insan iettcilik okumak zorunda. Niye basit bir bilet sistemi yapamıyorlar? Sadece zamana tabi bir aktarma sistemi (yani iki veya üç saat istediğin kadar aktar, nereye gidersen, git, neye binersen, bin) ve tek bir bilet fiyatı? Tek bileti 3 TL yapsınlar, iş bitsin. Sonra ucuza mâl aylık kartlar ve belki, gerekirse, bir de kısahat biletleri, diyelim 1 TL'lik. Neredeyse bütün dünya böyle.

f_olmega

Mesaj gönderen f_olmega » 02 Eki Pzr, 2011 16:57

Esat yazdı:Açıkçası çift bilet uygulaması hala varmı, bilmiyorum ama her iki hat için birer bilet olması lazım, metrobüsteki Zincirlikuyu aktarması zaten ücretsiz. Tek yönde 2,5 lira gibi bir şey tutuyor sanırım yolculuk.
benimkide 5-6 tl gibi bişey tutar herhalde.ve buda benim çok işime yarar. verdiğinz bilgiler için teşekkür ederim :wink:

f_olmega

Mesaj gönderen f_olmega » 02 Eki Pzr, 2011 16:59

Hakan yazdı:E-10 çift biletli, metrobüs de 2 lira mı ne galiba. Tam fiyatları bende bilmiyorum...
wallla gerçekten beni bilgilendirdiniz,çok teşekkür ederim.ben 20-25 tl arasında tutar diye düşünyordum ama çok iyi oldu bu dediklerinz, 5-6 tl gbi birşey tutar sanırım.çok sağolun :wink:

Bagis Esmek
Aylık Paso

Umutlarin bittigi yer

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 06 Nis Cum, 2012 16:53

Ne yalan soyleyim bu yaz ataturk havalimanina iniyorum, gozum kesmiyor Sabiha gokcenden Ankara gitmeyi, en iyisi ben Esenlerden bi bilet alip tingir mingir gideyim memlekete :)

Arkadas direkt Havas bi hat yapamazmiydi yaaa, iki havaalani baglantisi falan

:evil:

20, 30 Tl neyse verirdik.

Taksime kadar havas bin ordan otobus degistir, hesapladim 2.5 - 3 saate varirim herhalde Sabiha gokcene, o da trafik olmazsa.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Nis Cum, 2012 21:29

İki havalimanı arasında direkt bir toplu ulaşım bağlantısı olmaması kötü tabii ki, biri İstanbul'un bir ucu öbürü diğer ucu gibi. Tabii ki Esenlere geçip oradan otobüs ile Ankara yapmak daha mantıklı görünüyor ama onda da umarım ekspres otobüs olur çünkü İstanbul'da uygulanan bu cep otogarı projesi nedeni ile otobüs yolculuğu gerçek bir işkence olmuş bana göre, rezil ötesi idi ki ekspres dedikleri otobüs bile bir kaç noktaya uğrayarak gidiyordu.

Havaş devre dışı artık, otobüsleri havalimanında duruyor ama göstermelik, bilet satamıyor ve yolcu taşıyamıyor, o iş artık Havataş isimli bir firma tarafından yapılıyor, tam resmiyetini bilmiyorum ama İBB nin bir firması ya da İBB nin imtiyaz verdiği bir firma çünkü üzerinde İBB logosu var, hatta resimlerim vardı. Bunun ne avantajı olmuş fiyat avantajı, daha önce Havaş'ta çocuk falan dinlemiyor ver parayı yapıyorlardı, Havataş'ta yer varsa zaten çocuğa bir şey istemiyorlar, hatta Sabiha Gökçen'den Taksim'e geçerken benim oğlan dahil 4 çocuk vardı bizim oturduğumuz bölümde, muavin gelip kibarca önümdeki adama çocuğu kucağa alabilirmisiniz dedi, adamda kibarca hayır alamam dedi ve muavin çocuklara yine de para istemedi, bu konularda biraz daha toleranslı gibiler. Otobüsleri şahıslara ait, hatta bir öncekinde adam Almanya'dan gelmişti otobüs satın almış ve Havataş'ta çalıştırıyor :) kendi de şoförlüğünü yapıyordu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eki Sal, 2012 13:47

İETT Kadıköy - Kartal metro hattı ile entegre bir takım besleme hatları açtı bu hatlardan bir tanesi de Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kartal metro istasyonunu birbirine bağlayan KM22 numaralı hat, daha doğrusu Kartal metro istasyonundan geçerek Cevizli ye giden bir hat kurulmuş. Hattın yarım saatte bir sefer yapacağı bildirilmiş ayrıca sadece sabah 06:00 ile 20:00 arasında sefer yapacakmış, yani bu saatten sonra otobüs beklemeyin, uçakla gidecek kadar parası olan adam oradan taksiye de biner demişler, sağolsunlar.

http://www.haber7.com/guncel/haber/9408 ... e-baglandi

KM22 nin güzergahında duracağı duraklarda şu şekilde sıralanıyor; Sabiha Gökçen Havalimanı - Sabiha Gökçen Nizamiye, Kaynarca - Pendik E-5 Köprüsü - Kartal Metro İstasyonu (E-5 Köprüsü) - Soğanlık İSKİ - Cevizli Köprüsü ve Cevizli Peronlar. Ayrıca haberde yarım saat olarak verilen sefer aralığı öğlen saatlerinde 1 saate kadar çıkıyor.

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hi ... aatler.y=9

Haberin içinde metro hattının SGH ya uzatılacağı salatasından yine bahsediliyor, bu konunun hala net olduğunu sanmıyorum, hat Kaynarca'ya kadar uzatılıyor ama ötesi şu an belirsiz.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön