ist-TS.49 » Atatürk Havalimanı Erişimi

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Ara Pzr, 2008 20:54

İstanbul kent içinden Atatürk Havalimanına ya da Havalimanından kent içine erişim ile ilgili soruların cevapları bu başlıkta değerlendirilecektir.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 21:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

gizemgaia

Mesaj gönderen gizemgaia » 15 Ara Pzt, 2008 20:09

Merhabalar,

23 aralık'ta havaalanına saat 2'de inecek ucagım. maslak'a en uygun fiyata nasıl ulaşabilirim?
gece çalısan iett otobusleri var mı?

taksime ulassam, taksimden maslak gece tarifesi taksi ne kadar tutar?

ya da baska onerisi olan

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: gece atatürk havaalanından maslak'a ulaş&

Mesaj gönderen Esat » 15 Ara Pzt, 2008 20:18

gizemgaia yazdı:Merhabalar,

23 aralık'ta havaalanına saat 2'de inecek ucagım. maslak'a en uygun fiyata nasıl ulaşabilirim?
gece çalısan iett otobusleri var mı?

taksime ulassam, taksimden maslak gece tarifesi taksi ne kadar tutar?

ya da baska onerisi olan
İETT nin sitesinden edindiğim bilgiye göre 96A Havalimanı-Etiler Akmerkez otobüsü var fakat gece o saatte servis yapmıyor, 96T Havalimanı-Taksim hattı ise normal seferini 22:00 ye kadar yapıyor daha sonra 23:00-23:30-24:00-00:30-01:00-05:00-05:30-06:00-06:30 saatlerinde ek seferler yapılıyor ama gece 02:00 de inen bir uçaktan eğer dış hatlarda iseniz çıkış 02:30-03:00 arasında olur diye tahmin ediyorum iç hatları ise bilemiyorum dolayısı ile ya 05:00 e kadar bekleyeceksiniz, ya da Havaş otobüsleri ile Taksim' e ulaşacaksınız.

http://www.havas.com.tr/tr/default.asp

fakat görünen o ki onlarında gece 01:00 ile 04:00 arasında seferleri yok.

Taksi ücretleri hakkında hiçbir fikrim yok, bu durumda en iyi seçenek var ise İstanbul' daki bir yakınınız ya da dostunuza sizi arabası ile almasını rica etmek sanırım, tabii bu söylediğim bir çözüm değil ama maalesef Havalimanımızın böyle de bir erişim problemi var. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişizdir.

cetek38

Acil

Mesaj gönderen cetek38 » 14 Mar Cmt, 2009 00:35

Merhaba

Öncelikle böyle bi siteyi yapanlara teşekkür ediyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. İstanbul Atatürk havaalanından kemerburgaz a nasıl gidilebilir cevap verebilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Acil

Mesaj gönderen Esat » 14 Mar Cmt, 2009 03:43

cetek38 yazdı:Merhaba

Öncelikle böyle bi siteyi yapanlara teşekkür ediyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. İstanbul Atatürk havaalanından kemerburgaz a nasıl gidilebilir cevap verebilirseniz sevinirim.
İETT' nin hat sorgulama sitesi şu anda hata veriyor ama endirekt olarak bulabildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışayım

Tercih 1 :
-> Atatürk Havalimanından 96A A.H.L. - Etiler hattıile Topkapı alt geçitte inin,
-> Buradan Topkapı Sur içinden kalkan 48A Topkapı-Göktürk Köyü otobüsüne binerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

Tercih 2 :
-> Atatürk Havalimanından 96T A.HL.-Taksim hattınabinin, Taksim' de inin,
-> Taksim' de M2 Taksim-4.Levent metro hattı 4.Levent yönüne binin, Şişli-Mecidiyeköy durağında inin,
-> Mecidiyeköy' den kalkan 48 Mecidiyeköy-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

Tercih 3 :
-> Atatürk Havalimanından M1 Aksaray-Havalimanı metro hattına geçin, Aksaray istikametine binin (zaten başka yön yok)
-> Şirinevler istasyonunda inerek Metrobüs 34 Avcılar-Zincirlikuyuhattı Zincirlikuyu yönüne binin ve Ayvansaray' da inin,
-> Buradan geçen (Haliç yönüne doğru) 48A Topkapı-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz. (Yanlız metrobüs durağından otobüs durağına geçiş için üst geçit yapıldı mı bilemiyorum)

Tercih 4 :
-> Atatürk Havalimanından M1 Aksaray-Havalimanı metro hattınageçin, Aksaray istikametine binin (zaten başka yön yok)
-> Şirinevler istasyonunda inerek Metrobüs 34 Avcılar-Zincirlikuyu hattıZincirlikuyu yönüne binin ve Mecidiyeköy' de inin,
-> Buradan 48 Mecidiyeköy-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

cetek38

Acil

Mesaj gönderen cetek38 » 15 Mar Pzr, 2009 19:18

İETT' nin hat sorgulama sitesi şu anda hata veriyor ama endirekt olarak bulabildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışayım

Tercih 1 :
-> Atatürk Havalimanından 96A A.H.L. - Etiler hattıile Topkapı alt geçitte inin,
-> Buradan Topkapı Sur içinden kalkan 48A Topkapı-Göktürk Köyü otobüsüne binerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

Tercih 2 :
-> Atatürk Havalimanından 96T A.HL.-Taksim hattınabinin, Taksim' de inin,
-> Taksim' de M2 Taksim-4.Levent metro hattı 4.Levent yönüne binin, Şişli-Mecidiyeköy durağında inin,
-> Mecidiyeköy' den kalkan 48 Mecidiyeköy-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

Tercih 3 :
-> Atatürk Havalimanından M1 Aksaray-Havalimanı metro hattına geçin, Aksaray istikametine binin (zaten başka yön yok)
-> Şirinevler istasyonunda inerek Metrobüs 34 Avcılar-Zincirlikuyuhattı Zincirlikuyu yönüne binin ve Ayvansaray' da inin,
-> Buradan geçen (Haliç yönüne doğru) 48A Topkapı-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz. (Yanlız metrobüs durağından otobüs durağına geçiş için üst geçit yapıldı mı bilemiyorum)

Tercih 4 :
-> Atatürk Havalimanından M1 Aksaray-Havalimanı metro hattınageçin, Aksaray istikametine binin (zaten başka yön yok)
-> Şirinevler istasyonunda inerek Metrobüs 34 Avcılar-Zincirlikuyu hattıZincirlikuyu yönüne binin ve Mecidiyeköy' de inin,
-> Buradan 48 Mecidiyeköy-Göktürk Köyü otobüsünebinerek Kemerburgaz' a ulaşabilirsiniz.

Merhaba tekrardan,

Verdiğiniz detaylı bilgi için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldu. Bir şey daha soracaktım.Bu belirttiğiniz tercihlerden hangisi en kısa ve kolay ulaşımı sağlayabilir. Bu konuda da fikir verebilirseniz çok sevineceğim. İstanbul u hiç bilmediğim için çok yardımcı olacak bu bana. Mümkünse cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Acil

Mesaj gönderen Esat » 15 Mar Pzr, 2009 23:59

cetek38 yazdı:Merhaba tekrardan,

Verdiğiniz detaylı bilgi için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldu. Bir şey daha soracaktım.Bu belirttiğiniz tercihlerden hangisi en kısa ve kolay ulaşımı sağlayabilir. Bu konuda da fikir verebilirseniz çok sevineceğim. İstanbul u hiç bilmediğim için çok yardımcı olacak bu bana. Mümkünse cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Açıkçası bu yolculukların hiçbirini gerçekleştirmedim, fakat Mecidiyeköy-Göktürk hattının yarım saati geçkin olduğunu bu yolculuğu yapan bir tanıdığımdan duymuştum, tabii bu normal şartlar altında :) Eğer az çok İstanbul' u bilen birisi isem benim tercihim 3. seçenek olurdu. Neden derseniz;

AHL Dış hatlardan gelecek iseniz zaten metroya geçiş yapmanız maks. 5 dk. iç hatlardan geliyorsanız 10 dk. yı bulabilir. Biz bunu ortalama 7,5 dk dersek.

* Terminal -> Metro : 7,5 dk.
* Metro AHL istasyonu -> Şirinevler istasyonu : 6 dk. (ilk istasyonda bekleme süresi hariç, burada biniş saatinize göre >0 - <10 dakika arasında bekleme ihtimaliniz var)
* Şirinevler metro - Şirinevler metrobüs aktarma : 5 dk. ~ diyelim.
* Şirinevler metrobüs durağı - Ayvansaray metrobüs durağı : 15 dk. ~
* Ayvansaray metrobüs durağı - Ayvansaray otobüs durağı : bu durak bildiğim kadarı ile Haliç köprüsünün altında ama yanılıyor olabilirim dolayısı ile ben buna 10 dk. diyorum aktarma süresine.
* Ayvansaray - Kemerburgaz : Bu süre hakkında hiçbir fikrim yok ama Alibeyköy' ü geçtikten sonra zaten çok bir yoluda yok, (bayağı bir yol var ama yoğun yerleşim yeri yok :))

Bu yolculuk dahi 1 saatin altına düşmez bence 1,5 saatinizi gözden çıkartın derim, tabi bu sadece tahmini bir süre vermedir, otobüs hattının süresi ile ilgili olarak www.iett.gov.tr adresinde ana sayfanın solunda hat numarasını seçerek detay derseniz biraz daha bilgi alabilirsiniz.

Bagis Esmek
Aylık Paso

Ataturk havalimanindan ---> Yenikapi IDO iskelesi

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 17 Haz Çrş, 2009 09:44

Merhabalar,

Bu yaz Paristen Istanbula ve de ordan Bursa ya geçecegim fakat toplu tasima ile, Ataturk havalimanindan Yenikapi IDO iskelesine nasil gidecegim, tam bir muamma.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilar.

Bagis ESMEK

Rıdvan ERGÜN
Aylık Paso

Mesaj gönderen Rıdvan ERGÜN » 17 Haz Çrş, 2009 09:49

Merhabalar,

Bu yaz Paristen Istanbula ve de ordan Bursa ya geçecegim fakat toplu tasima ile, Ataturk havalimanindan Yenikapi IDO iskelesine nasil gidecegim, tam bir muamma.

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilar.

Bagis ESMEK
Havalimanından tramvay ile Şirinevler'e gelin oradanda 31 Yenibosna-Yenikapı otobüsüne binin, otobüs sizi Yenikapı iskelesine götürecektir, oradanda deniz yolu ile Bursa'ya gidebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Haz Çrş, 2009 09:52

Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz ama onlarda Yenikapı' da yolcu indirmiyorlar, Aksaray' da indiriyorlar, oradan Yenikapı liman çok uzak değil ama valiz durumunuz sizi zorlayabilir.

Banliyö trenlerini ise pek tavsiye etmiyorum, taksi ile Yeşilköy ya da Yeşilyurt tren istasyonuna geçerek Sirkeci yönüne bindiğinizde Yenikapı tren istasyonunda inerek kısa bir yürüyüş ile Yenikapı İDO ya varabilirsiniz, ama dediğim gibi ben olsam tercih etmem :)

Ya da en diğer bir çözüm ki daha doğru olabilir, Havalimanından 96T Havalimanı-Taksim hattı otobüsüne binerek Yenikapı otobüs duraklarında inebilisiniz sanırım bu daha iyi bir çözüm.

gokhansumer

mrb

Mesaj gönderen gokhansumer » 21 Haz Pzr, 2009 15:53

Gebzeden Atatürk havaalanına nasıl gidebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..(en zahmetsiz şekilde..)
Bana esenlere gidip ordanda metroya binmemi söylediler ama 2 araç ile olacakmı acaba?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Haz Pzr, 2009 16:12

Havalimanına 96K diye bir otobüs gidiyor, Kadıköy'den kalkıyor. Şimdi ne yazık ki, tam olarak, Gebze'den banliyö treniyle nereden inip, kestirmeden o otobüse varabilirsiniz, bilmiyorum, ama belki Esat bilir.

B. Alabay

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön