ist-TS.49 » Atatürk Havalimanı Erişimi

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 14 Kas Prş, 2013 11:36

Abi,

Yukarıda yazdıklarımı bir de salim kafayla toparlayım da belki başka yardım isteyen olursa ona da yardımım dokunsun.

Eğer valiz büyükse, üç seçenek var.

1. Havalimanı'ndan taksiye binmek: Etiler'e taksi ile 50-70 TL (trafiğin durumuna ve E-5 veya TEM seçimine göre) arasında bir şey tutacağını düşünmek mümkün.

2. Havalimanı'ndan Havataş'a ve Taksim'den taksiye binmek. Sanırım bu seçenek de 12 TL + 20 TL civarında tutacaktır.

3. Havalimanı'ndan İETT otobüsüne ve Taksim'den taksiye binmek. (Havalimanı'ndaki otobüse valizle binilir, ama Taksim'den metroya veya otobüse büyük valizle binmek zor iş.) Bu seçenek de 1,95 TL (Havalimanı hattı ekspresse daha pahalı da olabilir) + 20 TL civarında tutar.

Eğer valiz büyük değilse, yukarıdakilere ek olarak çok seçenek var.

4. Havalimanı'ndan metro ile Zeytinburnu, oradan tramvay ile Kabataş ve oradan 43R ile Etiler. Aktarmalarla birlikte 4,20 TL ödersiniz.

5. Havalimanı'ndan metro ile Zeytinburnu, oradan tramvay ile Kabataş, oradan füniküler ile Taksim, oradan metro ile Levent, oradan da otobüs ile Etiler. Toplam maliyet: 5,70 TL. Özellikle Dolmabahçe-Beşiktaş arasında ve Barbaros Bulvarı'nda yoğun trafik varken tavsiye ederim. Levent-Etiler taksisi 10 TL civarında tutacaktır.

6. Havalimanı'ndan metro ile Aksaray'a, oradan otobüsle Taksim'e ve oradan otobüsle (veya trafik yoğunsa metro ile Levent'e ve otobüs/yürüme/taksi ile) Etiler'e gelme seçeneği var. Üç vasıta ile 4,20 TL ve dört vasıta ile 4,95 TL karşılığında seyahat edebilirsiniz.

7. Bir de diğer mesajlarda zikredilen metro + metrobüs + metro + otobüs/yürüme/taksi seçeneği var, ama metrobüs denilen cihaza karşı olduğum için uzun uzun yazma gereği duymuyorum.

Tabii M2 ve M1 Yenikapı'ya indiğinde, Havalimanı'ndan metro ile Yenikapı, oradan da metro ile Levent'e gelinebilecek. Hatta MM hattı da tamamlanınca, Levent'ten de Etiler'e metro ile gelinebilecek. Hayırlısı bakalım..

emrenmert

Mesaj gönderen emrenmert » 11 Oca Cmt, 2014 15:29

Bahçeşehir'den havalimanına en hızlı nasıl gidilir?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Cmt, 2014 20:42

emrenmert yazdı:Bahçeşehir'den havalimanına en hızlı nasıl gidilir?
Hiz ancak taksi yada ozel oto ile mumkun olabilir, direkt otobus yok sanirim. Aktarma otobusu ile M3 ve M1 araciligi ile ulasilabilir ama cok gereksiz bir guzergah oluyor.

nurayelt

Atatürk havalimanından taksime gece ulaşı

Mesaj gönderen nurayelt » 11 Eki Cmt, 2014 07:48

Arkadaşlar merhaba
24 ekimi 25 ekime bağlayacak olan gece saat 1de yurtdışından arkadaşım gelecek.
Kendim İstanbul'u bilmiyorum. Havaalanına gidişim gece 12den önce olduğu için sorun değilmiş esenler otogarından metro ile geçebilirmişim. Havaalanından taksime geçmemiz gerekiyor gece o saatte. Ancak dönüşte oradan ayrılışımız 2ya da 2buçuğu bulur sanırım. Havaş seferleri de iptal edilmiş sitesinde öyle yazıyor. Taksi kullanmaktan başka seçeneğim var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Eğer taksi kullanmak zorundaysak tahmini olarak havaalanı taksim arası gece ne kadar tutar?
Şimdiden çok teşekkürler.

Engin Y
Seyyah

Re: Atatürk havalimanından taksime gece ulaş&

Mesaj gönderen Engin Y » 11 Eki Cmt, 2014 09:52

nurayelt yazdı:Arkadaşlar merhaba
24 ekimi 25 ekime bağlayacak olan gece saat 1de yurtdışından arkadaşım gelecek.
Kendim İstanbul'u bilmiyorum. Havaalanına gidişim gece 12den önce olduğu için sorun değilmiş esenler otogarından metro ile geçebilirmişim. Havaalanından taksime geçmemiz gerekiyor gece o saatte. Ancak dönüşte oradan ayrılışımız 2ya da 2buçuğu bulur sanırım. Havaş seferleri de iptal edilmiş sitesinde öyle yazıyor. Taksi kullanmaktan başka seçeneğim var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Eğer taksi kullanmak zorundaysak tahmini olarak havaalanı taksim arası gece ne kadar tutar?
Şimdiden çok teşekkürler.
Havaş kalktı, ama Havataş geldi.. Sanırım kişi başı 12 TL gibi bir ücretle Taksim'e geliyorlar. Taksiye binmenize gerek kalmaz..Taksi de sanırım 45-50 TL civarında yazar..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Eki Cmt, 2014 10:24

Evet dogru secenek havatas olur, taksi de Engin in dedigi gibi bir rakam tutar, mevlanakapiya 35 tutuyordu en son

KentNY

Ataturk Havalimani -> Pendik YHT istasyonu

Mesaj gönderen KentNY » 23 Oca Cum, 2015 21:58

Selam, Ataturk havalimanina pazar sabahi 5:45 inisli ucak'la New York'dan geliyorum. Eskisehir'e gidecegim. Iki secenek uzerine duruyorum:

1-Taksiyle Esenlere gidip, otobusle Eskisehir'e varmak.

2- Taksiyle Pendik'e gidip YHT'le Eskisehir'e ulasmak. Sorularim sunlar Ataturk Havalimani, Pendik arasi taksi ne tutar? diger alternativlerim nedir? YHT'in 7:30 seferine yetisebilir miyim? YHT biletini giseden alabilir miyim?

Simdiden tesekkurler.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 23 Oca Cum, 2015 23:23

Pendik YHT istasyonunda gişe var, tren dolmazsa bilet alabilirsiniz. Atatürk Havalimanı - Pendik arası 70 km, taksi ücreti 140-150 lira arasında tutacaktır.
En mantıklı yol taksi veya metro ile otogara gidip Eskişehir'e gitmek gibi duruyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Oca Cmt, 2015 11:58

7:30 trenine yetişmek için çok koşturmanız gerekebilir, uçağınız vaktinde inse bile 06:30 dan önce taksiye binemeyeceğinizi düşünüyorum (pasaport, valiz falan) o saatlerde normal şartlarda 1 saatte Pendik' e geçilebilir ama dediğim gibi biraz koşturmalı olacağını düşünüyorum.

Bu arada YHT bileti için online imkan yok mu? Vardı galiba linkleri yayınlıyordunuz bir aralar?

Diğer taraftan çok fazla valiziniz yoksa AHL den Otogar a metro ile de geçebilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Şimdiden iyi yolculuklar.

KentNY

Anatolian ve Esat'a tesekkurler

Mesaj gönderen KentNY » 24 Oca Cmt, 2015 19:53

Cabuk cevaplariniza cok tesekkurler,

AHL cikisi eger saat 6:30 dan evvel olursa, http://tkm.ibb.gov.tr/yoldurumu/yogunlukharitasi.aspx ' a bakip, taksi ile Pendik'e gitmeyi dusunuyorum. Otobus daha pratik ama YHT'i bir denemek isterim (hic binmedim).

Eger Eskisehir'e otobusle gitmek gerekirse, herhalde YHT'i gunubirlik Ankara seferi yapip gorebilirim.
esat yazdı:"Bu arada YHT bileti için online imkan yok mu?"
Var ama havalimanindan eger gec cikarsak ve 7:30 seferine yetisemezsek diye evvelden bilet almak istemiyorum. Uzun bir yolculuktan sonra, bir sonraki seferide beklemek pratik degil.

Diğer taraftan çok fazla valiziniz yoksa AHL den Otogar a metro ile de geçebilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Valizlerimiz oldugu icin bu sefer taksi kullanmak daha kolay olacak. Evet, Metro valizi az olana cok guzel bir secenek. Bir kac yil evvel Ozbekistan donusu Istanbula bir haftaligina ugradigimizda valizlerimizi AHL da emanete birakip metro ile sehre gidip gelmistik.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön