ist-TS.49 » Esenler Otogarına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
sinem ertan

Mesaj gönderen sinem ertan » 25 Oca Pzt, 2010 19:59

merhaba, ben arabayla Ataköy'den otogara nasıl gidebilirim. Sanırım E5'ten gidicem fakat yolları bilmiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Oca Pzt, 2010 20:22

sinem ertan yazdı:merhaba, ben arabayla Ataköy'den otogara nasıl gidebilirim. Sanırım E5'ten gidicem fakat yolları bilmiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Kolay gelsin..
Ataköy' den Şirinevler çıkışına devam edin, Bakırköy-Topkapı istikametine çıkın, Merter'e geldiğinizde yolun sağ şeridinde kalarak Merter köprüsünün altından köprüye dönerek Merter istikametine gireceksiniz, bu köprü zaten sizi otomatik olarak gidiş istikametinizde yolun sol tarafına geçirecek, yani giderken sol tarafta göreceğiniz Mc Donalds' ın üstüne çıkacaksınız, bu yolu düz devam edin, bu yol üzerinde sırası ile Merter, Davutpaşa ve Terazidere metro istasyonlarının yanından geçeceksiniz, bu cadde zaten sizi istemesenizde Otogar' ın önüne kadar getirecek.

İkinci ve üçüncü tercih daha kolay ama daha uzun seçenekler, isterseniz Şirinevlerden Havalimanı istikametine dönerek, burada Havalimanı sapağından İkitelli yönünde otoban bağlantı yolundan gidersiniz, bu yolda tabelalarda Otogar yazısını takip etmelisiniz, isterseniz yine Topkapı istikametinde gider, Cevizlibağ'dan sonra Haliç istikametine devam ederek Vatan caddesine iner ve buradan yine otoban bağlantı yolu üzerinden Otogar' a varabilirsiniz.

Bir diğer seçenek yine Şirievlerden Bahçelievler e girerek Adnan Kahveci Bulvarı üzerinden, Haznedar, Güngören Keresteciler, Davutpaşa yolu ile Otogar a geçebilirsiniz, aşağıda size bir kaç google haritası veriyorum hangisi size uyarsa onu takip edin.

Adnan Kahveci Bulvarı üzerinden

Merter üzerinden

Topkapı istikametinden

İkitelli istikametinden

sinem ertan

Mesaj gönderen sinem ertan » 25 Oca Pzt, 2010 22:52

Çok teşekkür ederim, sizi bayağı zahmete soktum. çok yardımcı oldunuz gerçekten. Tekrar teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Oca Pzt, 2010 22:54

sinem ertan yazdı:Çok teşekkür ederim, sizi bayağı zahmete soktum. çok yardımcı oldunuz gerçekten. Tekrar teşekkürler..
Biz teşekkür ederiz, arabayla gideceğinizi söylediğiniz için hiç metro demedim, belki yükü olan bir yolcunuz vardır ve gitmek zorundasınızdır diye, yoksa bana kalsa arabamı Ataköy içinde geçerek Yenibosna istasyonunun yanına bırakır oradan metro ile 10 dk. da Otogar'da olurdum :) zahmet vermediniz, elimizden geldiğince yardımcı olabildi isek ne mutlu.

sinem ertan

Mesaj gönderen sinem ertan » 26 Oca Sal, 2010 00:14

metro ne iyi olurdu.. ama arabayla gitmem gerekiyo gerçekten, kişi değil eşya almaya gidiyorum :D çok çok teşekkürler

nur_can

esnlr

Mesaj gönderen nur_can » 17 Nis Cmt, 2010 21:06

mrb ben sefakyde otryrm otgra gıdıcm de metrobsle yenıbsnadan metryla gıdılıoms bı de sırınevlerden gıdılıoms tam olrk anlyamdm yrdımcı olrsanz sevınırm. teskkrler.. :shock:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: esnlr

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Cmt, 2010 22:17

nur_can yazdı:mrb ben sefakyde otryrm otgra gıdıcm de metrobsle yenıbsnadan metryla gıdılıoms bı de sırınevlerden gıdılıoms tam olrk anlyamdm yrdımcı olrsanz sevınırm. teskkrler.. :shock:
Türkçe yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.

nur_can

Re: esnlr

Mesaj gönderen nur_can » 18 Nis Pzr, 2010 16:26

Esat yazdı:
nur_can yazdı:mrb ben sefakyde otryrm otgra gıdıcm de metrobsle yenıbsnadan metryla gıdılıoms bı de sırınevlerden gıdılıoms tam olrk anlyamdm yrdımcı olrsanz sevınırm. teskkrler.. :shock:
Türkçe yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.
ben sefakoyde oturuyorum esenler otogara gidicem de sefakoyden metrobuse bınıp yenıbosnada ınıp gıdılıyomus.
Bir de sirinevler de inip gidiliyomuş.
Ne fark var arasında tam olarak anlayamadım.
Tesekkür ederim..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Nis Pzr, 2010 16:51

Ben teşekkür ederim. Sefaköy E-5 üzerinden Bakırköy yönüne giden tüm otobüslere binebilirsiniz, bu otobüslerden bazıları Yenibosna'da son durak yapmaktadırlar bazıları da Bakırköy ya da Topkapı istikametine devam etmektedirler. Sizin bineceğiniz otobüs eğer Yenibosna son duraklı ise son durakta inerek hemen yanında bulunan metro istasyonuna geçin ve Otogar yönüne binin, orta peron olduğu için sol tarafınıza gelen trene bineceksiniz zaten Otogar anonsuda yapıyor. Ama bindiğiniz otobüs Yenibosna son duraklı değil de ileri devam ediyorsa bende size Şirinevlerde inmenizi öneririm ve metroya aktarmanızı öneririm, çünkü Yenibosna' da inerseniz çok değil ama biraz yürümeniz gerekecek şahsen ben oradan yürümeyi hiç tercih etmiyorum. Şirinevler durağında inerseniz zaten metro durağı hemen üstgeçide çıkınca karşınızda turnikelerden geçince sağ taraftaki merdivenlerden inerek Otogar yönü trenlerine binebilirsiniz.

Yenibosna' da inmek ile Şirinevler'de inmek arasında fark, bineceğiniz otobüs ile alakalı. Umarım faydalı olmuştur.

nur_can

Mesaj gönderen nur_can » 18 Nis Pzr, 2010 21:19

Çok özür dilerim de ben yeni taşındığım için bilmiyorum bu civarları gerçekten.. metrobüsle direk şirinevler'e gitsem metro karşıma çıkıyor mu? Otobüs saatleri uymayabilir çünkü.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Nis Pzr, 2010 21:24

nur_can yazdı:Çok özür dilerim de ben yeni taşındığım için bilmiyorum bu civarları gerçekten.. metrobüsle direk şirinevler'e gitsem metro karşıma çıkıyor mu? Otobüs saatleri uymayabilir çünkü.
Ha doğru ben metrobüs seçeneğini atlamışım, o zaman en kolay tarif bu olur zaten. Sefaköy' den metrobüsün Mecidiyeköy istikametine binin Şirinevler-Ataköy durağında inin, üst geçide çıkınca zaten metro durağı yanınızda orada metronun Otogar yönüne binin, güvenliklere hangi yöne bineceğinizi sorabilirsiniz gerçi tabela olması lazım orada ama yine de sorun, araç içinde de Otogar diye anons yapıyor zaten. Şirinevler bu sistemler arasında en hızlı aktarma yapabileceğiniz nokta olduğu için orayı öneriyorum, zaten size de daha önce orayı önermelerinin sebebi o dur. Hangi duraktan tarife üzerinde daha hızlıdır bilemediğimiz için genelde hep Şirinevlerde aktarmayı öneriyoruz, dönüş yolunuzda aynı olacak.

nur_can

Mesaj gönderen nur_can » 18 Nis Pzr, 2010 21:32

tşk. ederm inş. bulucğm

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön