ist-TS.49 » Esenler Otogarına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ara Cmt, 2008 01:20

İstanbul içinden ya da yakın kentlerden İstanbul Esenler Otogarına erişim ile ilgili sorular ve cevapları bu başlık altında yer alacaktır.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 21:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

samet kaya

Mesaj gönderen samet kaya » 13 Ara Cmt, 2008 12:28

arkadaşlar otogara nasıl giderim ümraniyeden acil yardım
edebilrmisinz..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ara Cmt, 2008 13:34

samet kaya yazdı:arkadaşlar otogara nasıl giderim ümraniyeden acil yardım
edebilrmisinz..
Yardımcı olmaya çalışalım, bir bilgi olarak acil bilgi ihtiyacı olanlar direkt olarak İETT' nin http://harita.iett.gov.tr/# uygulamasından da sorgulama yapabilirler.

Sizin Ümraniye' nin neresinden gideceğinizi bilemediğim için Ümraniye durağından sorgulama yaptım, önce 522 ile Mecidiyeköy' e geçmeniz buradan da 91O ile direkt Otogar' a geçmenizi öneririm en hızlı yapabileceğiniz yolculuk budur.

Saygılarımla

Esat.
En son Esat tarafından 13 Ara Cmt, 2008 17:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

aliergi

Esenler Otogardan-Beşiktaş/(maçka)

Mesaj gönderen aliergi » 06 Şub Cum, 2009 14:26

Arkadaşlar İstanbul'da ömrümde sadece 1 gece kaldım,C.tesi yani yarın İstanbul teknik üniversitesi-İşletme Fakültesine(Beşiktaş-maçka) gitmem lazım.Esenler Otogarından bunu nasıl gerçekleştiririm acaba ? Otogardan direkt taşıt varmı ?Yok ise,hangi yol ile gidebilirim bi zahmet yardımcı olurumsunuz ?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Esenler Otogardan-Beşiktaş/(maçka)

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Cum, 2009 14:46

aliergi yazdı:Arkadaşlar İstanbul'da ömrümde sadece 1 gece kaldım,C.tesi yani yarın İstanbul teknik üniversitesi-İşletme Fakültesine(Beşiktaş-maçka) gitmem lazım.Esenler Otogarından bunu nasıl gerçekleştiririm acaba ? Otogardan direkt taşıt varmı ?Yok ise,hangi yol ile gidebilirim bi zahmet yardımcı olurumsunuz ?
Direkt araç yok, Otogar' ın ana araç giriş kapısının olduğu yerde çıkışta sağda bir otobüs durağı var oradan 33M ye binerek Mecidiyeköy' e geçebilir, oradan da 30M ile Maçkaya geçebilirsiniz. 33M nin ekspres saatini yakalayabilirseniz daha hızlı gidebilirsiniz.

Aslında ben Otogar' ın içinden de direkt Mecidiyeköy otobüsü var diye biliyorum 75O fakat İETT sitesinde bu sonucu vermiyor sorgulama acaba kaldırıldımı bilemiyorum.

Bir diğer seçenek bir fazla aktarma ve ücret vermenize sebep olmasına rağmen daha hızlı olacağına inanıyorum, metro ile Merter' e geçmeniz, buradan Metrobüs ile Mecidiyeköy meydana ulaşmanız, buradan da yine 30M ile Maçka' ya geçmenizdir.

Umarım faydalı olmuştur.

aliergi

Mesaj gönderen aliergi » 06 Şub Cum, 2009 14:55

Usta yüreğine sağlık,ama bu 750 ne demek oluyor onu çözemedim;dedim ya ilk defa oluyor diye :cry:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Şub Cum, 2009 15:31

Otobüs hattı numarası dikkat edersen ona tıklayabiliyorsun, İETT sayfasından bakıp daha detaylı bilgi alabilirsin.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Şub Prş, 2009 08:50

750 okudum da, aklıma geldi. Şu o harfi kullanılmamalı. AMa nedense bunu düşünemiyorlar. Ben de eskiden "O"togardan herhangi bir (numarasını unuttuğum) bilmemkaçyüz numaralı hattın kalktığını sanmıştım. Çok akılsız bir iş.

B. Alabay

emre57

kadıköy esenler otogarı

Mesaj gönderen emre57 » 01 Mar Pzr, 2009 10:07

arkdaslar selamlar*
bn kadıköy te oturuorum bu cuma günü esenler otogarından bi arkdaşımı almm gerekioo ancak esenler otogarına nasıl gidebilirim acil yardım ederseniz sevinirim*

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Mar Pzr, 2009 14:28

emre57 yazdı:arkdaslar selamlar*
bn kadıköy te oturuorum bu cuma günü esenler otogarından bi arkdaşımı almm gerekioo ancak esenler otogarına nasıl gidebilirim acil yardım ederseniz sevinirim*
İlk seçenek benim tercihim yaklaşık süreleri ile birlikte :

1. > İDO Kadıköy - Eminönü vapur ile 20 dk.
Aktarma > İDO Eminönü - T1 Eminönü (Zeytinburnu yönü) 5 dk.
2. > T1 Eminönü - T1 Aksaray 13dk.
Aktarma > T1 Aksaray - M1 Aksaray (Otogar-Havalimanı yönü) 6 dk. (düz yol)
ya da
Aktarma > T1 Yusufpaşa - M1 Aksaray (Otogar-Havalimanı yönü) 5 dk. (üst ve alt geçit geçişli)
3. > M1 Aksaray - M1 Otogar 12 dk.

Toplam 55 dk ile 60 dk arasında değişir, sonuçta tren bekleme ihtimaliniz de var.

İkinci tercihi İETT' den veriyorum.

Kadıköy Rıhtım duraklarından 120 ya da 127 ile Mecidiyeköy' e ulaşıp buradan 33M Mecidiyeköy-Turgut Reis otobüsü ile Otogar' a erişebilirsiniz.

İkinci İETT seçeneği olarak vapur ile Eminönü' ne geçtikten sonra eski İTO tarafındaki otobüs duraklarından 33 Eminönü-Turgutreis otobüsüne binerek yine Otogar' a ulaşabilirsiniz.

Otobüslerin süreleri ile ilgili bilgim yok açıkçası ama kaba bir hesapla 1 saatten aşağı gidebileceğinizi düşünmüyorum, süre ve ücret bazında değerlendirmenizi kendiniz yapmalısınız.

İyi yolculuklar.

yasinxc

Mesaj gönderen yasinxc » 20 Ara Pzr, 2009 16:08

Cebeci'den Otogar'a nasıl gidebilirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Ara Pzr, 2009 18:04

yasinxc yazdı:Cebeci'den Otogar'a nasıl gidebilirim.
İETT sorgulaması garip bir şekilde Cebeci den bir alternatif sunmadı, bende Sultan Çiftliği durağından baktım, bu duraktan 36CY ye binerek ÇİFTE DUTLAR durağında inmeniz buradan da 76O ile Otogar' a geçmeniz gerekiyor, bu süre olarak en hızlısı gördüğüm kadarı ile, diğer seçenek 36M ile DEMİRKAPI ya ulaşmak, buradan 39O ile Otogar' a gidebilirsiniz.

Benim tercihim yine metrodan yana olur, ama 36M Demirkapı' da nerede son durak yapıyor bilmiyorum, eğer yukarıda T4 ün orada yapıyorsa aşağı M1 Bayrampaşa istasyonuna yürümeniz gerekir, yok eğer zaten metro istasyonunun yanındaki alanda son durak yapıyorsa buradan direkt olarak M1 Havalimanı yönüne binerek 3 istasyon sonra Otogar' a varmış olursunuz.

Minibüslerde bir seçenek ama sormanız lazım, Bayrampaşa Çevik Kuvvet'ten geçen minibüslere binerseniz orada inerek Esenler minibüsleri ile Otogar' a varabilirsiniz.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön