eu-TS.49 » Paris - Brüksel - Amsterdam

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
akon

Mesaj gönderen akon » 10 Ağu Çrş, 2011 09:01

Hala bir karar verebilmiş değilim. :( :( :( :( :(

Paris 3 tam gün yeterli olursa amsterdama 2,5 gün kalıyor.

Mantık 1,5 gün amsterdam 4 gün paris diyor.

paris daha büyük gezilecek çok daha fazla yer var. disneylanda da gidersek ki gitmeyi düşünüyoruz san ki 3 gün yerine 4 gün paris daha mantıklı olacak.

amsterdama gitmiş olan arkadaşlar var mı yorumu olan 1,5 gün mü amsterdam yoksa 2,5 gün mü?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Ağu Çrş, 2011 16:39

Dediğim gibi Amsterdam' a hiç gitmedim şimdi üstünkörü bir gezi anlatım sitesine girip baktım, çok aşırı gezilecek yerler yazmamışlar, zaten oradaki eğlence mekanlarının bir kısmına da gece gitmek daha iyi olabilir, vaktinizi doğru kullanmak açısından. Bir kaç meydan yazmışlar görülmesi gereken ama müzelerin tamamını görmek isterseniz vakit alabilir. Mesela ben Paris' te Louvre müzesini gezmedim çünkü daha önce gezmiş olan arkadaşım 1 günümüz orada geçer demişti :) şimdi Amsterdam ı bilmeden size bir yorum yapamıyorum, daha önce soran kişilerden de geri dönüp deneyimlerini paylaşan olmadı.

Paris içinde Disneyland' a bir kere girince muhtemelen o gün çıkamayabilirsiniz :) kent içini eğer hızlı bir gezici iseniz 2 günde rahatlıkla gezersiniz, ama dediğim gibi müzeler bunun dışında kalabilir.

ccagdas1

hollanda vizesi ile belcikadan giris

Mesaj gönderen ccagdas1 » 28 Ağu Pzr, 2011 20:28

merhaba ,

daha once belcikaya giris cıkıs yaptım , simdi tekrar belcikaya gidecegim ancak randevu alamadım , bundan dolayı hollanda vizesi alarak belcikadan giris yapabilirmiyim ? belcika havaalanında sıkıntı yaratırlar mı ?

ahmettekin
Aylık Paso

Mesaj gönderen ahmettekin » 28 Ağu Pzr, 2011 20:52

Daha önce Hollanda'ya girdiyseniz şu anki vizenizle sorun yaşamazsınız.

serdojk

Mesaj gönderen serdojk » 07 Eyl Çrş, 2011 16:27

merhaba. benim hollanda vizem var ama fransanın nantes kentine gitmem gerekiyor.Eğer direk nantese gidersem havaalanında sorun çıkartırlarmı.?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Eyl Çrş, 2011 19:42

Sorunuzun cevabını başlık içerisinde bir kaç sefer vermiştik diye hatırlıyorum, dikkatlice okursanız edindiğimiz tecrübelere göre önerilerimizi görebilirsiniz.
Kısaca tekrarlıyorum, sorun çıkartıp çıkartmamak tamamen oradaki polisin insiyatifindedir ama bu sadece ilk kez AB ya da Schengen bölgesine gidenler için geçerlidir, eğer elinizdeki vize ile o vizeyi aldığınız ülkeye daha önce bir kere giriş yapmış iseniz kimse size sorun çıkartmaz, bende Paris' e girişte Avusturya vizesi ile girmiştim suratıma bile bakmadan geç demişlerdi ama o vize ile Avusturya' ya daha önce bir kaç kez girip çıkmıştım.

serdojk

Mesaj gönderen serdojk » 08 Eyl Prş, 2011 07:34

ya diyelim sorun çıkarttılar...ne yapabilirler mesela.anlatabilirmisin?

can

Mesaj gönderen can » 26 Kas Sal, 2013 09:47

merhabalar,
yakın zamanda brüksel'e gidecek olan arkadaş var mı?
eğer varsa benimle iletişime geçebilir mi lütfen.
gerçekten çok önemli.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Kas Çrş, 2013 11:43

can yazdı:merhabalar,
yakın zamanda brüksel'e gidecek olan arkadaş var mı?
eğer varsa benimle iletişime geçebilir mi lütfen.
gerçekten çok önemli.
Maalesef size yardımcı olamadık ama demek ki bu aralar siteyi okuyanlar arasında Brüksel' e gidecek kimse yokmuş.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Kas Prş, 2013 11:55

Buraya yazdığımız Almanya-Fransa arası yolculuk ile ilgli konuşmaları daha ilgili bir ismi olan başka bir başlığa taşıdım bilginiz olsun.

http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic.php?t=440

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön