gnl-S.40 » Makale Yükleme Kuralları -Okuyalım Öğrenelim

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 18097
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

gnl-S.40 » Makale Yükleme Kuralları -Okuyalım

Mesaj gönderen Esat » 28 Şub Prş, 2008 17:21

Makaleler başlığı toplu taşımacılık ana başlığı altında yer alan tüm altbaşlıkları kapsayan konularda kendi yazdığınız, yazarı ya da yayıncısından izin alarak gönderebileceğiniz makaleleleri kapsamaktadır, bu sebepl;

1. Başlık şimdilik sadece kayıtlı kullanıcıların görüntüleyebileceği, moderatörlerin yükleme yapabileceği ve yöneticilerin düzenleyebileceği şekilde ayarlanmıştır. Talebe göre ya da başlığa olan ilgiye göre bu durumda değişiklik yapılabilir.
2. Amaç makale yayınlamak olduğu için makalelere cevap yazılamayacaktır, fakat makale içerisinde yer alan bilgileri alıntı yaparak Haberler başlığı altında konu açarak tartışabilirsiniz.
3. Kendi yazdığınız makalelerde varsa kaynakçaları muhakkak belirtin.
4. Alıntı yaptığınız makalelerde yazar ile birlikte yayıncının adını muhakkak belirtin mümkün ise izin aldığınız kişinin ismini teşekkür mahiyetinde yazın.
5. Yayınlandığı yerde kaynak gösterilerek yayınlanmasında mahsur yoktur ibareli yazıların kaynağını muhakkak belirtin.
6. İnternet ortamından alıntı yaptığınız makalelerde yer alan resimleri siteye yüklemek yerine bulunduğu kaynak üzerinden link vererek gösterin.
7. Makale içerisinde genel kullanım dışında kendi çektiğiniz fotoğraf ya da alıntıladığınız özel fotoğraflar var ise bunu belirtin.
8. Başlıkların yanına muhakkak [Makale] ibaresini düşün, eğer bu ibare başlığın sığmamasına sebep olacak ise, başlığı kısaltarak yazın ve makalenin girişin makalenin tam başlığını yazın.

Bu maddelere uyulmaması durumunda makale ilgili başka bir başlığa taşınabileceği gibi silinebilirde, ayrıca bahsettiğimiz alıntı kurallarına uyulmadığı takdirde makale sahipleri ile yaşanacak problemlerde muhatap makaleyi yükleyen kullanıcıdır.

Saygılarımızla
-Site Yönetimi-

Kilitli

“Makaleler” sayfasına dön