gnl-S.43 » Ulaşım Dışı Sohbet Muhabbet

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Nis Cum, 2012 10:45

:) Başakşehir insanı soğutuyor be, bir sürü arkadaşım orada oturuyor ama orada oturmaktan mutlular herhalde, başka da bir yere çıkmazlar. Yani benim evim olsa orada otururmuyum bilmiyorum.

Neyse detayları özelden konuşuruz artık :) Antray ile ilgili güzel taze haberlerini bekliyoruz artık Mehmet, bir el at oralara.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Nis Cum, 2012 11:03

Neyse detayları özelden konuşuruz artık Smile Antray ile ilgili güzel taze haberlerini bekliyoruz artık Mehmet, bir el at oralara.
şehir merkezine 200 km mesafedeyim. antray çok uzak. ilçedeyim. kaş.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Nis Cum, 2012 13:29

Kaş mı? :shock:
Hay, beni kıskandırdın şimdi ama! Çok severim orasını, eskiden dalardım. Kekova’ya tekneyle çıkardık, babamla, halamla dalardık falan. Adres kitabım içın, istersen, yeni verilerini bir gönder, telefon, mail, posta, hepsi İstanbul burada. Hadi, yolun açık olsun, herşey yerindedir inşaallah!

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Nis Cum, 2012 14:19

alabay yazdı:Kaş mı? :shock:
Hay, beni kıskandırdın şimdi ama! Çok severim orasını, eskiden dalardım. Kekova’ya tekneyle çıkardık, babamla, halamla dalardık falan. Adres kitabım içın, istersen, yeni verilerini bir gönder, telefon, mail, posta, hepsi İstanbul burada. Hadi, yolun açık olsun, herşey yerindedir inşaallah!
başar abim benim beklerim bu yaz. kaş şehir merkezindeyim. kekovaya gideriz, sezon açılsın. tekne turları daha başlamamış. mayısta başlıyor. ayarlar gideriz. sen yeterki gel. istanbul ulaşımına küfrederiz birlikte :) telefonum aynı abi: 534 360 80 31

andifli mahallesi, gz. şuayip caner sok. nalan apt. no:12-3 kaş-antalya

andifli ismi antiphellos'tan geliyor. antiphellos likya döneminde buranın liman kenti imiş. birde iç ksimlerde phellos var. orası da savunma amaçlı kentmiş. şimdi felen yaylası diyor.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Nis Cum, 2012 16:08

Ben bu sene pek bir yere kıpırdıyamayacağım.

Gz. ne demek, Gazi mi?

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Nis Cum, 2012 18:13

evet gazi.

bu sene olmazsa seneye olur abi. bu arada sevgil dostlar burası kapalı kapılar diye yazıyorum. daha anne ve babamıza bile açılamadık. hazırlıyoruz onları da yavaş yavaş.

sizde çaktırmayın bir müddet aramızda kalsın :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Nis Cum, 2012 18:32

Ben bu sokağı bir türlü bulamadım ama :-)

Ama postakodunu buldum, hehe … 07580 Kaş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Nis Cum, 2012 20:07

Valla Mehmet Allah utandırmasın kardeş, inşallah herşey istediğin gibi olur. Yolumuz düşerse çayını içeriz tabii ki.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Nis Cum, 2012 21:30

alabay yazdı:Ben bu sokağı bir türlü bulamadım ama :-)

Ama postakodunu buldum, hehe … 07580 Kaş
mapsten mi bakıyorsun abi. şehit kazım temel caddesinin üst sokağı. kaşın girişi. yeni bölge burası. hep yeni binalar var. sokakta yeni. o yüzden mapste tam gözükmeyebilir.

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=36.2 ... e&t=h&z=18

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 20 Nis Cum, 2012 21:33

Esat yazdı:Valla Mehmet Allah utandırmasın kardeş, inşallah herşey istediğin gibi olur. Yolumuz düşerse çayını içeriz tabii ki.
sapol kardşeim. inşaallah diyelim. yolunuz düşerse tabi ki bekleriz. kaş güzellikelrle dolu bir yer. 4 taraf deniz. ama tramvay yok hee :) raylı sistem yok. gerekte yok :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Nis Cmt, 2012 10:19

Toplu taşım var mı? Burada güzel güzel otobüs durağı diyor :-) Aman canın orada sıkılmasın? :-) Yahu, benim tanıdığım Kaş köycüğüne de mi toplu konutlar yapmaya başlamışlar :shock:

Ama bana bak, oradan bir kısa AT gezisi yapabilirsin, Yunan Kastelloritso adası (Meis) kapının önünde, ve çok da meşhur.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 21 Nis Cmt, 2012 16:40

alabay yazdı:Toplu taşım var mı? Burada güzel güzel otobüs durağı diyor :-) Aman canın orada sıkılmasın? :-) Yahu, benim tanıdığım Kaş köycüğüne de mi toplu konutlar yapmaya başlamışlar :shock:

Ama bana bak, oradan bir kısa AT gezisi yapabilirsin, Yunan Kastelloritso adası (Meis) kapının önünde, ve çok da meşhur.
abi heryer ayağının altı. evden çıkınca 5 dakka da heryere gidebiliyorsun. toplu taşımaya ihtiyaç yok. ama dış semtlere minibüsçükler var. çerçiler, gökseki, ağullu, çomucak gibi. bugün mesela yürüyüşe çıktık. akçagerme'ye gittik. bi kaç km yürüdük. bi şeyler atıştırdık. dönüşte minibüs bekledik. gökseki minibüsünü bekliyorduk ama patara minibüsü geldi. ona bindik 5 dakka çekti.

toplu konut değil abi. yok öyle bir ey. bir kaç yeni bina yapılmış. benim sokağın sırası hep yeni. 1-2 senelik binalar. sokak mapste görünmüyor o açıdan. hemen üsütm antalya yolu, 10 m ötemde meşhur likya yolu :)

AT göremedima bi. at yok ki. köylere gitmem lazım. meis çok güzel görünüyor. kaş ile meis bir bütün. orası ab ülkesi olsada. meisliler her cuma pazara geliyorlar. sabah gelip akşam gidiyorlar. ama benim oraya gitmem için vize lazım.

sıkılmak derken eğlenecek bir şeyler buluyoruz mutlaka. kültür evi var. sergiler oluyor. sergileri geziyoruz. yarında kaş spor klübünde resim sergisi var ona gidecez. hafta sonları uzun yürüyüşler yapıyoruz pestilimiz çıkıyor. geçen hafta yarımadının sonuna gittik geldik. 10 km falan.

istanbulda çok sosyal hayat var ama biz katılamıyorduk ki. uzaktı trafikti vs. zordu. burda daha kolay.

bi de abi sana bir şey danışayım. antik tiyatro var yaç onun üst tarafında tepe var. diyorum ki o tepecikten "uyuyan dev" dağına bir teleferik nasıl olur. turistik amaçlı. manyak bi manzarası olur. ne dersin.

“Üyelere Özel Başlıklar” sayfasına dön