gnl-S.34 » UlaşımTürkiye.com Buluşmaları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Sal, 2009 14:53

Başar efendi eve yerleşememiş daha :) dağınık adam işte.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 02 Haz Sal, 2009 15:02

alabay yazdı:Artık o bale şeyini çay simit yaparız ...
O tez meselesini baştan ben teklif etmiştim de, Esat bana biraz gülmüş gibiydi.

Başar

PS: Mehmet, seni o kadar ürküttüm mü n'oldu? Sen şu Mihraçsultan'ı yine bir Mehmetçik yap, vakıf sevinir :lol:
sorma yav. şirketten girmek sorun oluyor. serverdan rapor çekmişler. sıkıntı oldu. bende değiştireyim dedim. yoksa biliyorsun yani.

Kemal Abi sen araziden resimler çekecektin? Ne oldu?

2 resimciden resim bekleyip duruyoz burda.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Haz Sal, 2009 16:45

İyi güzel de, sunucudan rapor çekerlerse, zaten IP-adresine çakacaklar, artık Miraç da olsan, Hayrullah da olsan :lol:

Resimler ... kameradan sabit plâğa çektim, incelemem gerek. İU buluşmamız o kadar korkunç değil de, tümü (!) 8 GB ... o yüzden biraz elemek gerekiyor işte.

Ne yapayım? Direk buraya mı? Yoksa ilk önce mail ile siz üçe mi?

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Sal, 2009 16:49

Sen beğendiklerini seç koy ya, isteyenlere maille ayrıca orjinal boyutlarında gönderirsin :)

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 02 Haz Sal, 2009 17:06

Mehmetcim az bekle çekecem, her halde haftaya çekerim bazılarını ...onların hepsini çekecem acık işimiz hafiflerse iyi olacak.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Haz Sal, 2009 17:30

Şu resimleri yüklemek de bir dert. Her nedense hat irtibatı sunucu tarafından kopuyor.

Evet, önemli dört küçük kareyi sunuyorum.

Resim
İstanbul Ulaşım ile ilgilenen ekip! Resimde üç değil, dört kişi görüyoruz: en solda Başar, yanında Mehmet, ortadaki şişeye iPod touch ile dayanık hâlde de – ve bu işte çok önemli! – Esat, sağda da Kemal. Üç değil, dört şövalye.

Resim
Dört elemanın üçü boy gösteriyor.

Resim
Foto komando timinden Kemal.

Resim
Ve destek servisinden Başar.

Metrobüste ve metroda bir iki kare daha çektik, ama öz resimler bunlar. Toplam, buluşmada 17 kare çekildi. Bunlara ilâve iki üç palavra resimlerim de var, onları da, eledikten sonra, sunarım. Bazıleri konularla ilişkin olduğundan, öbeklerine gönderilebilirler.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Haz Sal, 2009 17:34

:) Güzel olmuş be, biraz küçüküm ama neyse :P :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Haz Sal, 2009 17:38

Önemli olan: varsın!

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 03 Haz Çrş, 2009 07:52

Başar abi, metrobüsle ilgili değerlendirmelerin nedir? O gün test ediyordun. Nasıl beğendin mi?

Resimlerin devamını bekliyoruz.

IP adresimi değiştirebilirim. O sorun değil. Ben bölye yazayım da.

Sen şimdi uçtun gitttin alamanyalara heee.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 03 Haz Çrş, 2009 08:58

Ooo resimler çok güzel teşekkürleeer :wink:

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Haz Çrş, 2009 11:43

Rica ederim!

Peki Miraços, sana ismen hitap problem olur mu? Yoksa artık takmalar faslımız mı başlıyor? Miraç, Hötörö, Nerkis ve Honk diye?! :lol:

Resimleri şimdi biraz kurcaladım, iki üç tanesini attım, onlar dubletti, İstanbul'da canım sıkılınca, kameranın kırpma ve boyutlama işlevlerine göz atmıştım da ... maşaallah, bilgisayar bu be. Şimdi ama ekranda yeni boyutlama ve pozisyonlamalar yaptım, ki dengeli olsun.

Sizlere mail ile bir link göndereceğim, oradan indirirsiniz. Dikkat, "._xxx" şeklinde dosyalar görürseniz, onları es geçin, onlar Mac'in dosya sistem özelliklerinden kaynaklanıyor ve sizler için bilgi veya resim içermiyor.

Metrobüs'e gelince ... onu burada mı konuşalım, var olan bir başka öbekte mi? Söyleyecek bir iki lâfım var, evet. Başka konular da var, az ve ıvır zıvır, ama ...

Bizi ilgilendirecek başka resimler de çektim, onları başka zaman işleyeceğim. Bir de videolar var, onlara ama göz atmam lâzım, boyutları da eşek gibi. Belki gelecek ay yaparım, çünkü trafik kısıtlaması araya girebilir (WebDAV yoluyla bunları sunucuya aktarıyorum ya ...). Esat, senin 24/7 işleyen ve alı/veri hızlı olan bir sunucun varsa, haber verebilirsin. Yoksa bunu ya buradan, ya da kendi DSL routerimim sunucusuyla yaparız (hee, bak, onu hiç düşünmedim, o da iyi bir yol).

Evet, şimdi yükleme bitti, sizlere mesaj atacağım.

B. Alabay

Doğukan
Aylık Paso

Mesaj gönderen Doğukan » 14 Eyl Pzt, 2009 22:58

Arkadaşlar ben de sizlerin aranıza katılmak istiyorum sizlerle bu güzel ortamda mutlu olmayı çok istiyorum. Bayramda güzel bir mekanda buluşalım bi de mekanların olduğu yer raylı sistem inşaatı olursa hep birlikte gezeriz. Örneğin Kadıköy Kartal metrosu gezisi gibi şimdiden teşekkürler.

“Üyelere Özel Başlıklar” sayfasına dön