gnl-İU.48 » Site Kuruluş Yıldönümü

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Sal, 2010 00:20

14 Eylül 2010 itibari ile 3. yılımızı doldurduk 4 e adım attık, ne diyeyim umarım daha uzun yıllar aynı tadımızda devam ettirebiliriz. Siteye emek veren, gelişmesi ve devam etmesi için katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Esat Tanören

oglcan
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen oglcan » 14 Eyl Sal, 2010 07:01

Üç koca yıl bitti ha.Hayırlısı olsun :lol:

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Eyl Sal, 2010 08:19

Biz çok inatçıyız. Bazı şeyler vardır ki, ne oldukları, yok olup eksildikleri zaman belli olur. Ama biz öyle kolay kolay yok olmayacağız. Etki alanımız çok fazla ilgi çeken bir "şey".

Türkiye adına en samimi şekilde bu konuları görüşen yeriz. Siyasî salatalar yok, çocukumsu enayilikler yok, taraftarlık yok, nesnel teknik bir bakış açımız ve ilgimiz var ancak.

Hadi, mum yakak bi ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eyl Sal, 2010 12:48

He ben mumu yaktım pastayı da yidim :) sizin yerinize de yedim. Ya bir de tabii dağılımlar tamamlanıyor yavaş yavaş, yani abes bir tabir olacak belki ama saflar netleşiyor, ilk açıldığımızda yoğun bir otobüs konumuzda vardı hatta hala en çok okunan başlıklarda 2 ve 3 şehirlerarası otobüsler, nerede ise hiç mesaj yazılmamasına rağmen. Ama o sektördeki arkadaşlarımızda kendi forumlarındalar artık, İETT cilerinde bir sitesi var, hakeza demiryolu konusunda bir iki site var, yani hitap kitleleri farklılaşmış siteler kendi yollarında oturmaya başladılar. bir kaç kişi ile olan şahsi kızgınlık ve küskünlüklerim dışında kimsenin sitesiyle, konusuyla derdimiz yok zaten, herkes bildiği yolda yürür.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Çrş, 2010 22:06

İstatistiklere linkleri de ekledim bir de ufak karşılaştırma yapalım geçen seneye göre,

Başlık sayımız 361 den 592 ye,
Mesaj sayımız 4160 dan 14126 ya,
Üye sayımız 105 den 329 a, (siteden çeşitli nedenler ile kaydı silinen xxx kişi hariç)
Fotoğraf sayısı 1731 den 5525 e yükselmiş.

En çok görüntülenen başlıklarda nerede ise doğru düzgün hiç mesaj girilmeyen Nostaljik Şehirler Arası Otobüsler ve Güncel Şehirlerarası Otobüsler, hem kendi aralarında sıralama değiştirdiler hemde birer sıra geri düştüler. Sürpriz ise sonradan açılan Nasıl Giderim başlığının birinciliğe çıkması oldu, bu başlık çok enteresan bir ilgi gördü.

En çok mesaj yazılan konularda ise lider Kadıköy-Kaynarca Metro İnşaat Süreci, Hakan' ın katkıları ve çabaları ile ciddi gelişim gösteren bu başlık birinciliğe oturdu. İkinci sürprizde çok muhabbet edilen bir başlık olmamasına rağmen Toplu Taşıma Araçları ve Kazalar ın 3. sıraya yükselmesi.

Yurtdışından da sitemizi hem üye olarak hemde olmadan düzenli ziyaret eden kişiler var, bu sebepten ülke bazında ziyaret trafiğide %100 ün üzerinde bir artış göstermiş. Sitenin indekslenmesi ile arama motorları ile siteye gelenlerin sayısında çok büyük bir artış yaşanmış. Şimdilik yapabildiğim küçük bir analizdi bu, eklemek istedim.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 15 Eyl Çrş, 2010 23:06

Vayy, Kadıköy-Kartal'ın demek liderlik koltuğuna oturttuk. Aslında o koltuğun sahibi Marmaray olmalı ama ne yazık ki bir türlü işler istendiği gibi gitmedi.

İnşallah artık Kadıköy metrosu inşaatı biterde o başlıkta fazla yazamayız, mecburen marmaray liderliğe yükselir...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Çrş, 2010 23:41

Eh Marmaray' ın inşaatı daha bayağı bir süreceği için illa ki geri alır diye düşünüyorum :) Fakat Kadıköy-Kaynarca' nın işletme başlığını da boş bırakmayız diye umuyorum, tabii ki sizlerin sayesinde. ;)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Eyl Cmt, 2011 02:24

Sessiz, sedasız, biz bize diyeceğim ama gecenin bu saatinde kimsesiz 1 yıl daha :D nçob prensibinden yola çıkarak kurmaya çalıştığımız yapıda siteye emeği geçen tüm dostlarımıza, mesajları ile bizleri gelişmelerden haberdar eden, tartışmalara katılan, fikir ve önerileri ile ışık tutan üye arkadaşlarımıza ve hatta bir mesaj ile nereye gideceğini öğrenmek isteyen tüm indi/bindi yolcularımıza geçirdiğimiz bu dolu 1 yıl için sitemiz ve kendim adına teşekkür ederim.

Umarım birlikteliğimizi daha uzun yıllar sürdürür, belki birbirimizi daha fazla tanıyabilir ve birlikte daha verimli işler yapabiliriz.

4. Yaş bitti 5 e yelken açtık.

Bir de konular ile ilgili istatistik durumuna göz atarsak kısaca;

17.09.2010 – 16.09.2011 arasına ait istatistikler
17.09.2011 02:30 itibari ile :

Toplam Mesaj: 19371
Toplam Başlık: 701
Toplam Kullanıcı: 391
Günlük Ortalama Mesaj: 13.23
Günlük Ortalama Başlık: 0.48
Günlük Ortalama Kullanıcı: 0.27

En Çok Görüntülenen 10 Başlık
Kadıköy-Kaynarca Metrosu [M6] İnşaatı - 142167
Nasıl Giderim - 134425
Marmaray Projesi İnşaat Süreci – 95190
Topkapı-Habibler Tramvayı [T4] – 80632
Başakşehir-Kirazlı Metrosu [M5] 1.Etap İnşaatı - 79399
Şişhane-Yenikapı [M2] Hattı Güney 2. Etap İnşaatı – 71354
Güncel Şehirlerarası Otobüsler - 68759
Nostaljik Şehirlerarası Otobüsler – 67132
Otogar-Kirazlı (Halkalı) Metrosu [M3] 1.Etap İnşaatı – 65844
Taksim-Hacı Osman Metrosu [M2] (Yenikapı-Hacı Osman) – 62259

En Çok Cevaplanan 10 Başlık
Kadıköy-Kaynarca Metrosu [M6] İnşaatı - 1195
Marmaray Projesi İnşaat Süreci - 771
Şişhane-Yenikapı [M2] Hattı Güney 2. Etap İnşaatı – 596
Başakşehir-Kirazlı Metrosu [M5] 1.Etap İnşaatı – 566
Otogar-Kirazlı (Halkalı) Metrosu [M3] 1. Etap İnşaatı – 404
4.Levent- Atatürk Oto Sanayii [M2] Kuzey Mekik Hattı - 275
Kadıköy-Kaynarca Metrosu Araçları - CAF – 260
Taksim-Hacı Osman Metrosu [M2] (Yenikapı-Hacı Osman) – 257
Toplu Taşıma Kazaları 2010 [Arşiv] - 238
İstanbul’da İhale Kararı Bekleyen Metro Projeleri – 233

En çok okunan başlıklar da Kadıköy-Kaynarca metro inşaatının büyük atılımı var :) aynı şekilde Başakşehir ve Marmaray metro inşaatlarınında yükselişi söz konusu, tabii ki bu kadar uzun süren inşaatlarda doğal olarak görüntülenme ve cevaplanma sayısı artıyor :) Nasıl Giderim başlığı ilginç bir ilgi ile devam ediyor, hiç mesaj yazılmamasına rağmen büyük ziyaretçi trafiği sağlayan şehirlerarası ve nostaljik otobüsler başlıkları ise kan kaybetti.

En çok cevaplananlar da yine Kadıköy-Kaynarca ve Başakşehir metroları, Marmaray ve M2 Güney 2.etap inşaatı da üst sıralardaki yerlerini korumuşlar. Sanırım bu hatlar açılmadan başka bir başlığın öne geçmesi de imkansız.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 17 Eyl Cmt, 2011 08:42

maaşallah. 5 yaş kutlu olsun. bu 4 yıl içinde 2 hızlı tren hattı açıldı. t1 bağcılar açıldı. t4 sultançiftliği-topkapı açıldı. m2 levent-hacıosman uzatması açıldı. kayseri, gaziantep, antalya ve samsun tramvayları açıldı. bursada nostaljik hat açıldı. bursaray 2. etap açıldı. 3. etap yolda. egeray açıldı. marmarayda tüpler birleşti.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Pzr, 2012 20:53

+1 sene daha, hafta içi pek vaktim olmayabilir diye bugünden yazayım dedim. Geçti ömürden bir yıl daha, site içinde değişiklik oldu. İsim değişikliği ile birlikte ziyaretçi profilinde küçük bir değişiklik yaşandı diyebilirim, bir ara garip garip üyeler olmaya başlamıştı bunun için üyelikte ekstra bir soru koymak zorunda kaldım fakat ondan sonrada üyelikler kesildi :) çok zor değildi aslında ülkesinin coğrafyası hakkında bilgi sahibi ya da arama motoru kullanabilen herkesin cevaplayabileceği bir soru. Neyse önemli değil, ben buradan siteye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, çok değerli bilgileri ve fikirleri bizler ile paylaştınız, görüşlerinizi önerilerinizi ilettiniz, herbirinize tekrar tekrar teşekkür ederim.

Daha ne kadar ayakta kalırız ne kadar devam ederiz bilmiyorum açıkçası, bazen bazı şeylere kızıp kapatıp dükkanı gitsek mi diyorum ama onu da yapamıyorum. Bu kadar emek var işin içinde kıyamıyor insan :) Neyse ümitli yarınlarda görüşmek üzere.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 16 Eyl Pzr, 2012 22:29

Güzel sitemizin yeni yaşı kutlu olsun ...Nice yıllara. Kapatıp gitmek mi??? Ağzından yel alsın yav :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 16 Eyl Pzr, 2012 23:06

Kapatılmaz böyle şey. Gitmek gerekse bile, bunu mezar taşı gibi bırakmak gerekir. Ama biz devam edeceğiz. Yarım bir onsene geçti yahu, yaşlarımıza bir bakalım. Nereden nereye geldik. Ki, maceramız aslında 2005/2006’da başladı, bunu da unutmayalım!

“Üyelere Özel Başlıklar” sayfasına dön