tkn-İU.45 » Banner Alanları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tkn-İU.45 » Banner Alanları

Mesaj gönderen Esat » 04 Ara Cum, 2009 03:14

Sizlerinde gördüğü üzere sitemizde bir takım banner alanları oluşturduk, hali hazırda bu alanların ilk amacı hem sitenin görüntüsü ve içeriğini zenginleştirmek hemde dikkat çekmek istediğimiz konuları ön plana çıkartmak, tabii ileriye dönük olarak bu bölümleri reklam amaçlıda kullanacağız.

Şu ana kadar sizlerden aldığım tepkiler olumlu, hazırladığım bu bannerların hem site görüntüsüne pozitif katkısı olduğunu hemde içeriğe katkısı olduğunu dile getiren arkadaşlarımız oldu.

Mehmet ve Hakan arkadaşlarımızında uyarısı ile Kadıköy-Kartal metro hattı için satın alınacak CAF marka araçlar ile ilgili de bir banner hazırladım, diğer bannerlar ile birlikte onuda burada yayınlıyorum, gün içerisinde onunda anasayfada gösterimini sağlayacağım. Bannerda yer alan araç tasarımı Hakan Bey' in siteye yüklediği Venezuela' lı bir arkadaşın fotoğraf sitesinde paylaştığı resim üzerinden tarafımdan illustre edilmiştir, yeni bir görünüm değil ama sıfırdan çizmiş oldum ve rengi farklılaştırdım, umarım güzel durmuştur.

Fikir alışverişine açığım, görüşleri beklerim.

Esat.

Resim

Resim

Resim
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 23:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 04 Ara Cum, 2009 08:17

Madem araçlardan devam ediliyor, bence Başakşehir metro araçları da düşünülebilir.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Ara Pzt, 2009 14:28

Su an internet kafesinden okuyorum ve banner gibi alanlar fgözüküyor, ama evde genellikle filtreli. Türkiye'yi ve Avusturya'yi bilmiyorum, ama Almanya genelinde bunlar cok filtrelenir, bilinsin. Filteritis var yani :-)

Neukölln geto semtinden selamlar,

B.

Ek: Ya Esat, daha bir tramvay bile görmedim burada ha ... bakalim doguya gecebilecek durumum olacak mi, ama hep bati ve güney Berlin'deydim su ana kadar, az biraz da kuzey. Kuzeyden doguya bir hat isliyor ... onu akil edemedim. Ama araya da cok beklenmedik sey giriyor :-/

Neyse, metro, banliyö, otobüs cektik :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Ara Pzt, 2009 17:44

Almanya kapsama alanı dışında kalıyor bu bir, ikincisi banner ı kim neden filtrelesin ya? Anlamıyorum ki, onu filtrelese bile o alan orada eşşek kadar duracak siteyi kötü görmek isteyen kendisi bilir, ayrıca onu filtremelesi için "web sitelerindeki resimleri gösterme" seçeneğini işaretlemesi gerekir ki o zamanda hiç bir resmi göremez zaten, başka bir şey kast ediyorsan bilmiyorum ama.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Sal, 2009 11:56

Yok, banner filtrelemeleri olunca, alanlar "collapse" oluyor, yani kalmiyor. O sadece resim filtrelemesinde, kod filtrelemesinde degil. Neden? Valla bilmem ... otomasyon. Burasi öyle. Ben de filtreliyorum, bastan beri, ama nedenini sorgulamadim bile ... internet www fazla reklamli deniyor, öyledir de, ama ben görmeden geziyorum. Baskalari da öyledir. Bilhassa Firefox'cular, ki ben iCab ile yoldayim.

Wedding'den selamlar, aaaah Esat, ah, sirf senin yüzünden dün Alex'e gidip, enayi gibi tramvaya bindik be :-) Yutüpcü de degilim, ama videolar var, bakalim onlari ne yapariz ... ve bakalim ne zaman Berlin'i kisaca anlatmaya vakit bulacagim. ne yazik ki de Rathaus Spandau metro istasyonuna gidecek zamanim yok, ta bir ucta, ama tapinak gibi! Hasta olursun, hasta! O kounda buradan güzel kebnt yok. Hadi, Moskova'yi bilmem. Ama hayat ... zor burada.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Sal, 2009 12:27

Tamam Başar sen bildiğin yolda devam et, pozitif bir önerin varsa alalım, site Almanya ya da orada yaşayanlara hitap etmiyor, sizin otomatik robotik hayatınız açıkçası Türk insanını da pek enterese etmiyor :) binlerce forum sitesi ya da içerik sitesi yanılıyor siz doğrusunu biliyorsunuz. Konuyu dağıtmakta üstüne yok.

Dediğim gibi varsa bir önerin onu alalım, yoksa burada collapse mollapse olmuyor, ben çatır çatır Firefox kullanıyorum ve öyle bir şey kullanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Sal, 2009 20:17

Tamam, söyledik iste, o kadar, amma da alingansin be :-)

Grüße aus Kreuzberg, Alta ey!

Ek: Sen bu hitap konusunda emin misin? Bence bizim hobiye bagli Türkce bilenler "buralarda" da olabilir. Ben messellaaaa ... :P

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Sal, 2009 23:47

Sen hariçsin, ve tabii ki var, hatta burada da bir iki kişi ile tanıştım ama arkadaşlarda Türkçe nizani olduğu için :) aslında Almanca konuşan ülkelerde korkunç derecede demiryolu meraklısı var 7 den 70 e :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Ara Prş, 2009 12:04

Aynen öyle. U55'de Alman, Rus ve ben, üc parti, resim cektik, güle güle ... :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Kas Pzt, 2010 02:30

Banner alanları ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde site tasarımında küçük bir değişikliğe gitmeyi düşünüyorum. Reklam alanlarında artışa gideceğim haberiniz olsun. Ben yapmayı düşündüklerimi belirteyim sizde lütfen görüşlerinizi bildirin.

1. Online kullanıcıları gösteren kutuyu alta bir yerlere almayı planlıyorum, ya orta göbeğe ya da en alta, böylece üst kısımda açılan o alana şu an kullandığımız google adsense reklamı ve bizim araçlar ile ilgili bannerı yanyana koyacağım.

2. Siteyi biraz daha geniş hale getireceğim, istatistiklere baktığımda 1024*768 kullanıcımız bile bayağı az, biraz genişleme ana sayfayı daha ferah gösterecek, ayrıca konularda da sayfayı biraz (çok az belki) yukarı toplayacaktır.

3. Soldaki en çok okunan ve görüntülenen ler kutularının yanına dikine bir gökdelen reklam (adsense) ya da iki kutu arasına mevcut bannerın yerine bir kutu reklam (adsense) koyacağım.

4. Forumlar sayfasında ana menünün altına ve sayfanın en altına birer reklam alanı ekleyeceğim.

5. Konular sayfasında şu anda kullandığım reklamı (adsense) sayfanın en altına alacağım ama ilk mesajın içine başka bir reklam alanı (adsense) entegre edeceğim, diğer sitelerdeki gibi kare ya da kocaman değilde mevcuttaki nin biraz daha küçüğü olabilir, rahatsız edici bir şey olmasını istemiyorum.

bu konuda görünüm olarak sizi ciddi anlamda rahatsız edeceğini sanmıyorum ama görmeden de bilemeyiz tabii, yine de görüşünüzü almak isterim, fakat bu adsense olayıda fena olmayacak gibi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 22 Kas Pzt, 2010 14:32

Görmeli. Yanlız bende reklâmlar hepsi filtreleniyor, bilmem, ne görürüm, ne görmem. Çevrimiçi kişileri alta almak bana cazip gelmiyor.

“Yönetici ve Moderatörlerin Dikkatine!!” sayfasına dön