ist-L.07 » Karate Kid Metrobüste!!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-L.07 » Karate Kid Metrobüste!!

Mesaj gönderen Esat » 27 Kas Pzr, 2011 13:55

Aslında Meat Train ülkemizde Meat Metrobüs olarak hizmete girmiş yazacaktım ya neyse :) kimbilir adamın ne sorunu vardı dimi, zor çalışma koşulları, az maaş, şef dırdırı, bir de üstüne şu kahrolası metrobüsün hızlı temposu, yazık adamcağıza çok acıdım. Olaya böyle bakanlarda olacaktır tabii ki, beni endişelendiren gerçekten haberde yer aldığı gibi İETT nin umarsız davranışları halen devam ediyormu, yıllardır değişen hiçbir şey yok, minibüs şoförü karakterli (herkes üstüne alınmasın genel algıyı ve görüneni kast ediyorum) tipleri alıp otobüs şoförü yaptılar, sürüş tecrübesi yok, insani ilişkiler sıfırın altında, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar, eeee. Eee si bu işte, İETT klasiği, adamı bir kaç gün garaja çekerler en fazla, sonra yine verirler sefere, yeni kurbanlar lazım.

Açıkçası hiç iddia doğrumu değilmi diye sorgulamaya dahi gerek görmüyorum, çünkü defalarca gördük bunları, kendimizde yaşadık, en temizi vericen sopayı sende ona, ama artık korunakları var, istasyonda güvenlik var, müdahale ettimi bir de onunla uğraşacaksın, güvenlik görevlisinin görevi sistemi korumak tabii ki, ama yolcuda sistemin bir parçası ve suçsuz ise onuda korumak zorundasın, zarar veren sistem olsa dahi.

http://www.haber7.com/haber/20111127/Me ... e-atti.php
21 Kasım Pazartesi günü, saat 17.00 sularında... Olay özetle şu: Metrobüs şoförü, tartıştığı yolcuya önce uçan tekme attı, ardından biber gazı sıktı, sonra da camdan atlayıp kaçtı...

Araç hareket eder etmez şoför, genci ‘Müziğin sesini kıs’ diye uyardı. Genç de gayet nazik bir şekilde ‘Ses zaten kısık. Kimseyi rahatsız etmiyorum’ diye yanıt verdi. Ama şoför ısrarla sesin kısılmasını istiyordu. Ne tuhaftır ki ben ve diğer yolcular gencin hemen yanında olmamıza rağmen müzik sesini duymuyorduk. Hatta bu itirazlarımızı da şoföre söyledik. Bu arada köprüyü geçtik, metrobüs Altunizade durağına yaklaştı. Ve şoför bir kez daha gence ‘Müziğin sesini kıs’ diye bağırdı. Sonra da durağa yanaşırken korna çalıp güvenlik görevlilerini çağırdı, ‘Ben bu yolcuyu istemiyorum, atın dışarı’ dedi. Güvenlik görevlisi tam genci araçtan indirecekti ki tüm yolcuların tepkisiyle karşılaştı. Bu tartışma sırasında şoför yerinden kalktı ve kapının yanındaki gence uçan tekme savurdu. Şoförün ayağı, gencin suratında patladı ve dudağı yarıldı, kanlar içinde kaldı. Ama şoför hızını alamamıştı.

Bu kez de cebinden biber gazı çıkarıp sıktı. Tabii ön tarafta bulunan tüm yolcular etkilendi. Ben de astım hastası olduğum için nefes almakta güçlük çektim. Bu kargaşa sırasında şoför aracın camından atlayıp kaçtı. Uzun bir süre metrobüsün içinde beklemek zorunda kaldık. Sonra başka bir şoför gelip yola devam etti. Söğütlüçeşme Durağı’na vardığımızda ise bir de ne görelim. Bizim kaçan şoför, arkadan gelen metrobüsü kullanmıyor mu? Meğer iki şoför araçları değiştirmiş. Metrobüsten inen tüm yolcular, hemen hareket amirliğine gidip yetkililere durumu bildirdi ama şoför kendisini gördüğümüzü fark eder etmez yine kaçtı. Evet... Tüm bu olup bitenleri yetkililere aktardık.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 27 Kas Pzr, 2011 17:31

Ne ruh hastası herif yahu! İşten atın, hapse tıkın, gitsin. Düşün, bu adam evde hanım ve çocukla acaba nasıl geçiniyordur. YUH!

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Kas Pzt, 2011 14:07

öküz oğlu öküz

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 30 Kas Çrş, 2011 00:24

Bugün bir yerlerde bu şöför hakkında soruşturma açıldığı ve iş akdine son verileceği yazıyordu ama kaynağı bulamadım şimdi :(

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Kas Çrş, 2011 16:36

Ama olay gazetelere düşmese bence bir şey olmayacaktı, bir şekilde ceza verilecekti ama işine devam edecekti, tamam durduk yere bir adam niye işinden olsun değil mi? Bu tarafından da bakabiliriz olaya ama yolcu yüksek sesle müzik dinlemiş olsa dahi ona bu şekilde davranması gerekmezdi, güvenlik görevlisi yardımı ile yolculuk kurallarını ihlal ettiği için kendisi indirilebilirdi, ama diğer yolcular zaten müzik sesinin rahatsız edici derece yüksek olmadığını söylüyorlar. Bende bu tip gençler görüyordum özellikle otobüslerde, tamam kardeş bende seviyorum yüksek sesle müzik dinlemeyi ama ya da eğlence mekanında ya da evde kulaklık ile :) adam müziği o mu dinliyor ben mi dinliyorum belli değil, böyle çok fazla tip türedi. Yolcular otobüs şoförünü şikayet etmekte haklı, şoföre uygulanan yaptırımda bana göre haklı, ama şu yolcularımız tepkilerini gerçekten yüksek sesle müzik dinleyen ya da araçlarda ökkkküz gibi davrananlarada gösterirlerse bu da iyi olur.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 30 Kas Çrş, 2011 19:59

Orası daha hakiki öküz görmedi. Buradaki öküzler (ki hepsi Türkiyeli veya Arap) o adamı hemen bıçaklamıştı. Öküz dediğin öyle olur. Viyana'da belki olabilir.

Ama, dediğin gibi, saldırgan olmayan adama dokunamazsın. Haddini bilecek. Herif bangır bangır müzik dinlemiş olsa bile. Ben şahsen herifin boğazını kesmek isteyebilirim, istemek ve hareket etmek iki apayrı şey. Ama konu oraya kadar varamıyor bile, etraftaki yolcular da işin içine karışıyor, onlara göre problem yokmuş. E o zaman?

Hatırlarsan ben Sahrayıcedit'te kısa bir video çekmiştim, bir yolcu şoförü sövdü gitti … kameramı daha hızlı hazıra alamadım ne yazık ki. Şoför aracı biraz fazla “hektik” kullanıyordu, ama bana kalırsa, araç hurdaydı, şoför problem değıldi. Ama ÖHO işte :-)

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön