tr-TS.09 » Bilet Fiyatları Kıyaslaması

Büyükşehirler ve AB Toplu Taşım Ücret Kıyaslaması

Ülkemizde Pahalı
7
41%
Ülkemizde Ucuz
4
24%
Aynı Oranda
3
18%
Fikrim Yok
3
18%

Toplam oy: 17

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 08 Nis Çrş, 2015 19:34

Ben İstanbul' un ucuz olduğu iddiasıyla söylemedim açıkçası ama Almanya' da 36 saatlik bir işte çalışan işçi için bu sene verilmesi planlanan asgari ücret saatlik 8,50€ dolayısı ile 1224€ civarında aylık yapar, ki Avusturya da daha düşük diye hatırlıyorum. Valla Hollanda iyiymiş, iş var mı? :):) geleyim hemen.

Yalnız dediğim gibi o haberde bence de en doğru kıyas yöntemi yapılmış, asgari ücretliye göre kıyası mantıklı buldum.

demfaruk
Abonman

Mesajgönderen demfaruk » 09 Nis Prş, 2015 13:06

Evet abi haklisin. Asgari ucret en mantikli kiyaslama.

Hollanda'da is pazari cok dar abi. Hele Hollandaca bilmeni falan da istiyor cogu sirket. Ben de bir sekilde master'i bitirdikten sonra is buldum ama simdi daha iyi bir seyler bulayim diye basvuru yapiyorum ancak mulakata bile cagiran olmuyor pek :)

emrenmert
Sezonluk Yolcu

Mesajgönderen emrenmert » 12 Nis Pzr, 2015 21:53

Edirne'de de ulaşım ücretleri şöyle:

-Kısa hatlarda-
Tam kentkart ile: 1,85 TL
Öğrenci kentkart ile: 1,25 TL
Nakit: 2,5 TL

-Uzun hatlarda-
Tam kentart ile: 2,15 TL
Öğrenci kent kart ile: 1,65 TL
Nakit: 2,5 TL

* Karaağaç, Yıldırım, Yeniimaret, Kıyık, Toki, Belkoop gibi yerleşim yerlerinden yapılan binişlerde Trakya Birlik'in veya Askerlik Şubesi'nin doğusuna ya da tam tersine Askerlik Şubesi'nin veya Trakya Birlik'in doğusundan Karaağaç, Yıldırım, Yeniimaret, Kıyık, Toki, Belkoop gibi yerleşim yerlerine gidiş "uzun hat" sayılmakta.
* Ayrıca Otogar'ın doğusundan Eski Terminal'in batısına gidiş de "uzun hat" sayılmakta.

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir