tr-GN.25 » Türksat Harita

langur
Sezonluk Yolcu

tr-GN.25 » Türksat Harita

Mesaj gönderen langur » 27 Nis Çrş, 2011 16:23

Turksat harita işine el atmış. Belki bundan sonra yeterli geldiği kadar bu haritalardan da faydalanabiliriz:

http://www.turksatglobe.com/Views/Map/SatelliteMap.aspx

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Nis Çrş, 2011 22:51

Her işin bir başlangıç noktası vardır, sanırım bu da Türksat ın başlangıç noktası :) kendilerinin başarılarının devamını diliyorum, hani Türksat deyince ben böyle detayı uydu fotolar falan beklemiştim ama sonra aklıma bir şey geldi bizde bu iş biraz zor, hali hazırda bir bölü bilmemkaçbinlik haritaların harita firmalarına verilmesi bile şurda yeni yahu, başka ülkeleri bilmiyorum ama bizde malum haritaların denetimi ordunun kontrolündedir.

Dediğim gibi başlangıçsa eyvallah, güzel olmuş umarım daha gelişmiş haritalar ile karşımıza çıkarlar, ya da o linkte varda ben mi bulamadım ya?? Bak şimdi kendimden tereddüte düştüm :)

langur
Sezonluk Yolcu

başlangıç olur

Mesaj gönderen langur » 29 Nis Cum, 2011 11:50

Yok, bende bulamadım. Ama tam da dediğin sebepten ötürü ben de faydalı buluyorum. Ayrıntısı az, kullanılabilirliği sınırlı ancak bir başlangıç işte. Bir iki sene sonrası için iyi bir yatırım olur umarım :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Nis Cum, 2011 11:55

Kesinlikle, uydumuz var diyoruz sadece televizyon yayınımı yapacak, artık pek çok şey devlet sırrı olmaktan çıktı, zaten dediğim gibi haritaların kontrolü bizde bildiğim kadarı ile TSK da dır, dolayısı ile gizlenmesini istediği yeri gizleyebilirler :) Bu harita sistemine gelirsek şu anda İBB nin harita sitesi bunun yanında kat kat daha iyi sadece site navigasyon biraz berbattı ama içerik olarak bundan kat kat üstündü, şimdi artık Türksat destekli uydu haritaları da işin içine girerse eh yemeyiz ama yanında yatarız.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Nis Cum, 2011 14:57

Nasıl gizleyebilir, gizleyemez, yahu, dünya dünyanın donunu artık seyredir hâle geldi, neyin nesini gizleyeceksin? Ben aslında bu ültra açıkseçiklikten nefret ediyorum, ama geçenlerde bir arkadaş çok ilginç bir şey söyledi: Dünya artık 24/7 ve her yerde kameralara alışmak zorunda ve alışacak; sonucu da, insanların, her yerde seyredildiği bilincinde daha dürüst ve pozitif davranması olacak. Dedi. Yani bir türlü Allah herşeyi görür falan dendi de, Allah gelip tokat atmadı pek, arada sırada depremler oldu, o kadar. Şimdi ise ciddî bir şekilde komşundan, dostuna, ondan düşmanına, anana, babana, ona buna, herkese açıksın. Oh. Artık gülmeli mi, ağlamalı mı … bilmem.

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön