ist-L.07 » İETT'den Haberler

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Haz Pzt, 2013 15:41

Bu da genelde alışık olmadığımız yeni bir gündem. Belki de yanılıyorumdur da, çoktandır buna alışığız da ben fark etmemişim. Bilmem. Ama dünden beri her yerde çiçek gibi açıyor bu konu. Sosyal medyada, yabancı medyada, şimdi de Türkiye’de, TBMM’de.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=423278&kn=7&ka=4&kb=7

Bakalım …

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Haz Pzt, 2013 15:52

Bu ilk defa olan bir şey değil, bu bir. İkinci olarak hala varmıydı bilmiyorum ama çooook uzun yıllar önce İETT nin araç kiralama hizmet vardı, şimdi ya da bu mevzu nedeni ile sitesine falan bakmadım ama böyle bir hizmet var, isterse okullar, hatta hatırladığım kadarı ile eskiden vatandaş bile parasını ödeyerek kiralayabiliyordu. Burada öyle olmuştur olmamıştır bilemem, bıktım sosyal medya canavarları ile uğraşmaktan, her şeye atlayan insanlar gına getirdi bana 2 haftadır. İsnat ispat gerektirir, elde belge yok bir şey yok, çekilmiş otobüslerin fotosu aha bunları bedava kullandılar? Bende soruyorum jetonunuz yeni mi düştü? İki, geçiş önceliği sağlanmış? Nasıl? O twitteki salak fotoda olduğu gibi mi? Otoyol elektronik tabelalarına "Kazlıçeşmeye giden araçların önceliği vardır" yazısı yazarak mı? :) vallahi kıçımla bile gülmek için çok zorladım ama olmadı ya, fotoşop terk adamlar ortalığı doldurdu, normal ama 100 liraya web sitesi yapan 200 liraya twitte herşeyi yapar.

Ben yıllardır İBB yi niye eleştiriyorum? BİLGİLENDİRME = SIFIR olduğu için, bu olayların nerede ise temelinde de işte bu var, bu konuda da olduğu gibi. Birileri çıkar mitingden önce resmi belgeyi belediye meclisine sunar, böyle bir talep var şu para ile kiraya vereceğiz diye ki İETT nin yetkisinde var ise bunu sormak zorunda bile değil, çıkar sözleşmeyi yayınlarsın, kaça verilmiş, kaç araç verilmiş herkes bilir, sonrada böyle ortada iddialar dolaşmaz, kimsenin içinde kuşku kalmaz ama yapmazsan, o zaman işte herkes şüphe eder.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Haz Pzt, 2013 16:45

Bilgiyi sosyal medyadan almadım, neyin tam doğru, neyin yanlış olduğunu, dediğin gibi, bilmek, anlamak bazen biraz zor. Ama şunu da ekleyeyim … özelden aldığım mesajlar (da) vardı bu konuda.

Ama bu şimdi TBMM’de sorgulanıyor, bu iyi. Tabiîki kiralama servisi vardır. Ama kiralandı mı? Yoksa başka dümenler mi dönüyor işin içinde? Bakalım, bekleyelim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Haz Pzt, 2013 16:47

He, birşey daha, şu üsttekiyle alâkasız, ama İETT … şu an fikirler topluyorlar ya … ben şu otobüs ön tabelâları hakkındaki fikrimi yeniden beyan ettim. Hani nereye gidiyor nereden geliyordan önemli, vs. Bakalım, a) reaksyon olacak mı, b) işe yarayacak mı, c) değişen herhangi bir şey olacak mı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Haz Pzt, 2013 18:20

Ben seni suçlamak amacı ile söylemedim genel olarak konuştum sosyal medya saçmalığında, yazık üzülüyorum koskoca okumuş adamlar bunlara alet oluyorlar ve her kesimden yani onlar bunlar mevzusuda yok ortada.

Neyse, İETT neyi soruyormuş ya? Öyle bir şey mi var :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Haz Pzt, 2013 18:59

Türkiye’deki durum bance vahim şu an. Bilmem, sen ne düşünüyorsun. Ama gözle görülür bir problem var. Her neyse …

İETT bir kampanya başlatmış…TI? Allah Allah, nerede bu şimdi? Bulamıyorum. Ama vardı. Bir tarz açık soru. Fikirler … ne dersiniz, ne yapmalı, nasıl yapmalı vesaire. Benden başkası görmedi mi bunu? :shock:

Ben katıldım ve bizim burada da çok görüştüğümüz istikamet/tabelâ konusunu iyice açtım. Ne yazık ki verilen mail adrese soru ve cevap göndermediler, yoksa buraya gecebilirdim şimdi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Haz Pzt, 2013 19:01

Öteki konumuzla ilgili şunu yazıyor İETT:

http://www.iett.gov.tr/tr/main/news/iet ... uyuru/1283
İETT’den kamuoyuna önemli duyuru

Sosyal medya ve internet sitelerinde İETT otobüsleri ve Şehir Hatları vapurlarının Kazlıçeşme’ye yolcu taşıması ile ilgili asılsız haberler yayılmaktadır,

İstanbul’daki Toplu taşıma araçlarında bugün (sınav dışında) herhangi bir ÜCRETSİZ taşıma söz konusu değildir. Kazlıceşme’deki miting alanına yolcu taşıyan otobüsler, bedeli mukabilinde İETT’den kiralanmıştır.
Ayrıca Miting için AK Parti tarafından, 3 Şehir Hatları Vapuru da yine bedeli mukabilinde kiralanmıştır. Bedelsiz tahsis söz konusu değildir.

İBB iştiraki İSTON AŞ personelinin mitinge katılması için imzalı belge imzalattığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Hiçbir personele mitinge katılması yönünde talimat verilmemiş ve duyuru yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgisine önemle duyrulur.

Tarih : 16 Haziran 2013
Evet, haksızlık yapmayalım, bunu da yayınlayalım bakalım. Demokratiğiz ya.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 18 Eki Cum, 2013 20:49

-------------------------------------------------------------
İşte İstanbul'un en uzun mesafeli otobüs hattı!
Kat edilen mesafe bazen hayret edilecek seviyelere çıkıyor!

İstanbul'da, İETT deneminde hizmet verilen 640 hattan biri olan Harem-Şile-Ağva arasında hizmet veren 139/A numaralı hat, 111 kilometre uzunluğuyla dikkati çekiyor. Sonra Oku

İstanbul'da toplu ulaşım alternatiflerinin zaman içinde artması ulaşımda kolaylık sağlarken, kentin iki ucu arasında yolculuk yapanların kat ettikleri mesafe bazen hayret edilecek seviyelere çıkıyor.
AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, İETT Genel Müdürlüğü'nün yürütüm ve denetiminde toplam 640 hat bulunuyor. Hatlar ihdas edilmeden çeşitli analiz ve yöntemler kullanılarak, en etkin ve verimli hatların oluşturulması amaçlanıyor. Mevcut hatlara eklenecek yeni hatlar ise yeni iş ve yerleşim alanlarının oluşması, artan nüfus sayısı ile halktan gelen talepler doğrultusunda faaliyete açılıyor.

İstanbullulara hizmet veren 640 hat ve uzunlukları değerlendirildiğinde, hat başına düşen ortalama uzunluk 19,62 kilometre. İETT'nin hizmet verdiği hatlar dikkate alındığında en uzun hat 111 kilometre ile "139/A Harem-Şile-Ağva", en kısa hat ise 3 kilometre ile "31/K Kuyumcukent-Yenibosna Metro" oldu.
http://tinyurl.com/lqfk25b
-------------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 19 Eki Cmt, 2013 21:59

139 ve 139A ile çok gezmiş birisi olarak da kızgın kızgın diyebilirim: Kutu gibi midibüs işliyor(du?) bu hatlarda! Yuh!

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 28 Eki Pzt, 2013 19:17

133Ş Şekerpınar - Kartal İETT otobüsü şöförü dün feci bir kazada hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin ama ne ilginçtir ki İETT ve İBB sitelerinde ne olayı duyurmuş ne de taziyelerini bildirmişler. Marmaray açılışında ortalıkta tatsız görüntü olmasın diye mi, çözemedim açıkçası.
Bu arada bu kaza gösteriyor ki sadece anahatlara metro ve benzeri toplu taşıma çözümleri üretmek yetmiyor, ara yollarda otobüslerin güzergah ve güvenliği de ayrı bir sorun.

-------------------------------------------------------------------
Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan kazada,Arif Özçelik'in kullandığı 34 TN 0035 plakalı İETT otobüsü yan yoldan caddeye girdiği sırada süratli bir şekilde ilerleyen 34 UD 706 plakalı hafriyat kamyonu İETT otobüsüne sağ tarafından çarptı. ... Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede otobüs soförü Arif Özçelik'in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Kazada yaralanan 10 yolcu da ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Görgü tanıkları kazayla ilgili olarak "Otobüs caddeye doğru geliyordu. Kamyonda süratliydi, otobüse çarptı. Şoför hayatını kaybetti, otobüsteki 10 yolcu yaralandı" diye konuştular. Kazanın ardından hafriyat kamyon şoförünün olay yerinden kaçtığı öğrenilirken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.
http://bit.ly/192FmVb
-------------------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 28 Eki Pzt, 2013 23:17

Hm, doğru, ben bunu Cumhuriyet’te (de) okumuştum. Ama İBB ve İETT neden yazsın? Bu daha çok genel medyanın işi. Kaza çok üzücü! :(

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 28 Ara Cmt, 2013 23:36

133T(Tuzla Sahil - Bostancı Sahil)'lerin ön tarafına bisikletlik takılmış

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön