ist-D.07 » İÇDAŞ Yük Vagonlarını Teslim Aldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-D.07 » İÇDAŞ Yük Vagonların

Mesaj gönderen Esat » 21 Nis Pzt, 2008 11:06

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi AŞ, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) tarafından kendisi için yapılan 74 adet yük vagonunu Eskişehir’de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle teslim aldı. Törenin açılışında konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İÇDAŞ’ın pek çok alanda yıllardır başarıyla ülkeye döviz kazandırdığını belirterek, “Neredeyse 1 asırlık bir şirket olan İÇDAŞ’ı, bir kamu kuruluşu olan TÜLOMSAŞ’a güvendiği için kutluyorum” dedi.

Resim

TÜLOMSAŞ ile yapılan bu işbirliğinin Türkiye demiryollarının yük taşımacılığında daha sık kullanılması için büyük bir adım olduğunu vurgulayan Yıldırım, “İÇDAŞ tam bizim istediğimizi gerçekleştirdi. Karayolu taşımacılığı gibi kullanışsız yöntemlerin yerine demir ve hava yolu taşımacılığı ön plana çıkartılmalı” diye konuştu.

Resim
İÇDAŞ Tırlarını İstanbul' da muhakkak görmüşsünüzdür, bu karayolu kanunundaki yük haddi uygulanmaya başlaması ile aslında birazda sekte yiyen bir kurum daha önce damperli tırları ile gemilerle getirdikleri demir hurdaları 60-70 tonluk yükler halinde taşıyorlardı ve Ambarlı dan çıkıp otoban üzerinde bu tırlardan bir sürü görebilirsiniz, teknik olarak taşıdıkları yük ile karayolunun canına okudukları bir gerçek, tabi bu söylediğim sadece yükün ağırlığı ve araç sayısının fazlalığını kast ediyorum bu anlamda eğer İÇDAŞ firması taşımacılığını demiryoluna kaydıracak ise kendilerini bu girişim için tebrik ediyorum, tabi bu ara sıra bahsettiğim İBB nin Ambarlı-Ispartakule yük hattı ile ilgili çalışmanında hayata geçeceğinin işareti sanırım, umarım başarılı olurlarda başka büyük tır filosu firmaları da bu yöntemleri tercih eder.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Mahmut Pasa
Aylık Paso

Mesaj gönderen Mahmut Pasa » 22 Nis Sal, 2008 13:14

Ben 3-4 sene önce İzmit te görmüştüm şimdi adını unuttum bir nakliyefirmasının adı vardı üzerinde beyaz üzerine mavi ekol müydü bilmiyorum vagonları vardı herhalde bu sistemi kullanan firmalar zaten var bu İÇDAŞ tırlarından şikayetçiyim zaten gişelerde falan görüyorum akşamları arka arkaya demir yığını yüklemiş gidiyorlar yola çok zarar veriyor böyle bir yöntem ile kalkarlarsa iyi olur

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön