erz-T.07 » Erzincan Tramvay Proje Etüdü Başladı

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17240
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

erz-T.07 » Erzincan Tramvay Proje Etüdü Başladı

Mesaj gönderen Esat » 07 Eyl Çrş, 2016 12:48

http://www.rayhaber.com/2016/08/erzinca ... i-basladi/
Erzincan Belediyesi tarafından Erzincan Üniversitesi ile Erzincan Havalimanı arasındaki 24 kilometrelik mesafede yapılması planlanan hafif raylı sistem projesinin zemin etüt çalışmasının başlaması dolayısıyla Fevzipaşa Caddesi’nde tören düzenlendi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy da Erzincan’da yeni bir sistemin hayata geçmesinin sevincini yaşadıklarını ifade ederek, “Projeyi hayata geçirmek için start verdik. Bu bağlamda havaalanından üniversiteye kadar olan güzergahtaki çalışmayla bu güzergahtaki 25 noktada sondaj çalışması yapılacak. 13-14 metre derinlikten numuneler alınacak. Zemin etütleri yapılacak. Ayrıca 25 çukur açılarak bu çukurlardan elde edilecek materyaller test edilecek. Zeminlerin sağlam olup olmadığı, tramvay güzergahının geçip, geçmeyeceği alanlar tespit edilecek. Kasım ayına kadar da hem kent içerisindeki anketler bitmiş olacak hem zemin etütleri bitmiş olacak hem de proje hazır hale getirilmiş olacak. İnşallah önümüzdeki sene projenin yapım ihale startını vereceğiz.”
Umuyoruz ki etüt sonuçları olumlu çıkar, ulaşım master planı ile birlikte bir de bunun için sağlam yolculuk etütleri yapılırsa, neden olmasın.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön