tr-D.07 » Trakya Demiryollarında Yenilenen Bölüm Açıld&

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tr-D.07 » Trakya Demiryollarında Yenilenen Böl

Mesaj gönderen Esat » 20 Eki Sal, 2015 07:41

Trakya bölgesinde uzun zamandır demiryolu çalışmaları yapılıyordu, neden bilmiyorum ama çok yavaş ilerlediğini düşündüğüm bu çalışmalarda Uzunköprü - Çerkezköy arasında elektrifikasyon tamamlanmış ve sinyalli işletmeye de başlanmış.

http://www.rayhaber.com/2015/yenilenen- ... -basliyor/
Yenilenen Trakya demiryolunda tren seferleri başlıyor :Yolların yenilenmesi ve ardından hattın tamamının elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemiyle donatım çalışmalarının bitirilmesiyle Çerkezköy-Kapıkule-Çerkezköy ve Çerkezköy-Uzunköprü-Çerkezköy arasında 20 Ekim 2015 tarihinden itibaren Bölgesel Ekspres trenleri sefere konuldu.

20 Ekim 2015 (dahil) tarihinden 20 Ocak 2016 (dahil) tarihine kadar 3 ay süreyle yüzde 25 indirimli olacak trenlerin seyahat süreleri yolların yenilenmesiyle; Kapıkule-Çerkezköy arasında 40 dakika, Uzunköprü-Çerkezköy arasında ise 30 dakika kısaldı…

demfaruk
Abonman

Mesaj gönderen demfaruk » 20 Eki Sal, 2015 13:23

Paylastigin icin tesekkurler abi. TCDD web sitesinde de duyuru yapmis bu konu ile ilgili. Duyuruya trenlerin kalkis ve varis saatleri de eklenmis, su sekilde:

Cerkezkoy Kalkis 11.10 Uzunkopru Varis 13.24
Uzunkopru Kalkis 14.45 Cerkezkoy Varis 16.55

Cerkezkoy Kalkis 19.18 Kapikule Varis 22.07
Kapikule Kalkis 07.10 Cerkezkoy Varis 09.56

Kesinlikle bu bolgesel trenlerde anlamadigim bir sey var o da sefer sikligi. Dosedigin raylarda ne icin sadece bir sefer var gunde? Cerkezkoy'den Uzunkopru'ye gitmek isteyen adam icin 11.10'dan baska bir alternatif yok ne yazik ki. Mecburen otobuse binmek zorunde kalacak. TCDD'nin en cok sevdigim hatta Adana-Mersin cunku gercekten efektif bir sekilde kullaniliyor insanlar tarafindan, seferleri cok sık. Tamam her saat basi olsun demiyorum ama neden gunde 1 tane, aklim almiyor dogrusu. 3 saatte bir olsun bari. Ayni seyler Nazilli, Balikesi, Odemis bolgesel trenleri icin de gecerli. Bolgesel trenlerde kullanim oraninin dusuk olmasinin en onemli sebebi yeterli seferlerin olmayisi diye dusunuyorum.

http://www.tcdd.gov.tr/bolgesel+m99

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eki Sal, 2015 15:13

Faruk sonuna kadar haklısın, bizde ki işletmeci kafası şöyle çalışıyor; "hele bir tren kaldıralım, bakalım talep varsa arttırırız. Toplu taşımacılıktaki arz talep arasındaki oranın arzın artması ile alakalı olduğu kavranmıyor, yani önce hizmeti verirsin (ful kapasite demiyorum tabii ki) ilgi çekecek kadar, o talebi doğurur, zaten artışa geçtikten sonra artık talep arzı zorlamaya başlar ama ilk önce hizmet vermen lazım. Dediğin gibi Uzunköprü - Çerkezköy tek tren :) napayım kardeşim, zibil gibi midibüs çalışıyor, otobüsler zaten onlardan beter, eee o zaman trakyaya trene gerek yok :)

demfaruk
Abonman

Mesaj gönderen demfaruk » 21 Eki Çrş, 2015 13:46

Abi senin hukukun vardir eski mudurunle, bi Omer Yildiz'a sorsan da neden boyle yapiyorsunuz bu isleri, mantigi nedir diye. Hatta bakin biz boyle boyle dusunuyoruz bi dinleyiverin deseniz olmaz mi? :)

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön