osm-TF.07 » Osmaniye' de Teleferik Çalışmaları

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17240
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

osm-TF.07 » Osmaniye' de Teleferik Çalışmalar

Mesaj gönderen Esat » 23 Ara Pzt, 2013 08:02

Son bir kaç yıldır ülkemiz coğrafyasının gerektirdiğine inandığım ama biraz da moda oldu diyemi böylesi çoğaldığını bilemediğim bir teleferik furyası aldı başını gidiyor. Tabii ki bunlar kar etsin, para kazandırsın işleri değil ve olamaz da daha çok kentlerin turistik aktiviteleri içerisinde kendisine yer bulacak ve bu anlamdaki değerini arttıracak işler.

Osmaniye şehrimizde' de Düziçi bölgesinde Düldül olarak adlandırılan yere çıkışı kolaylaştırmak için turistik amaçlı bir teleferik inşaatına karar verilmiş ve proje çalışmalarına başlanmış.

http://www.basakgazetesi.com/haber/duld ... 35093.html
Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, tamamlandığında Düziçinin tanıtımına ve ekonomik kazancına büyük katkı sağlayacak dediği Düldül'e Teleferik için bin Tl ödenek ayrıldığını ve etüt çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanacağını söyledi.

Toplam 3.700 metre mesafeye sahip olan Düldül'e Teleferik için Düziçi Belediyesi, Özel İdare, Doğaka ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin müşterek hareket ettiğini belirterek, "Müşterek bir çalışma yapıyoruz. Projeyi OKÜ'ye bağlı bir uzman ekip hazırlayacak. Önümüzdeki günlerde Düldül'e çıkılacak ve bölgenin coğrafi özellikleri, rüzgar ve hava akımlarına ilişkin ölçümlerle birlikte teleferikleri taşıyacak direklerin yer tespitleri belirlenecek. Ulaşım ve konaklama için yer belirlenecek. Bu proje tamamlandığında Düziçi hem yurt içinde hem de yurt dışında daha iyi tanınacak, ilçemize ekonomik girdi sağlanmış olacak. Proje başladığında herkes bu teleferiğin önemini daha iyi anlayacak "dedi.
Yanlız 1000 tl ödenek ile proje etüdünün fotokopi işlerine mi başlayacaklar onu anlayamadım.

Cevapla

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön