tr-B.01 » Şehiriçi Bisiklet Yolları

Cevapla
Engin Y
Çok Gezen, Çok Bilen
Mesajlar: 2527
Kayıt: 04 Ara Sal, 2012 10:41

tr-B.01 » Şehiriçi Bisiklet Yolları

Mesaj gönderen Engin Y » 15 Ağu Cmt, 2020 00:27

Muhtelif haberlerden okuduğum kadarıyla İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, İzmit, Eskişehir, Denizli gibi kentlerimizde bisiklet yolları mevcut; ancak Ankara'nın ilk bisiklet yolu şerefine bu başlığı açıyorum müsaadenizle; diğer kentlerden bisiklet yolu haberlerini de bundan böyle bu başlıkta biriktirebiliriz..

Ankara'nın sadece 900 metrelik ilk bisiklet yolu, Millî Kütüphane ile Anıtkabir arasında açılmış: https://www.haberturk.com/ankara-nin-il ... di-2770826
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 'Bisiklet Yolu Projesi'nin ilk etabını tamamladı. 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ilk etabı bitti. EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Milli Kütüphane-Anıtkabir arasındaki 1. Etap güzergahının 900 metrelik kısmını tamamladı.

Milli Kütüphane-Anıtkabir-Beşevler Kavşağı arasında oluşturulacak koridorun ilk ayağında deneme sürüşleri başladı. Uyarı levhalarının asılmasıyla bisiklet yolu kullanıma açılacak.

Yapımına başlanan 1. Etaptaki Milli Kütüphane- Anıtkabir bisiklet yolu güzergahının ardından yapılması planlanan diğer güzergahlar ise şöyle:

2. Etap -Üniversiteler Güzergâhı,
3. Etap -Ümitköy-Etimesgut Güzergâhı,
4. Etap -Sıhhiye-Cebeci Güzergâhı,
5. Etap -TOBB Güzergâhı,
6. Etap -Eryaman Batı Güzergâhı,
7. Etap -Eryaman Göksu Güzergâhı,
8. Etap -Batıkent-İvedik Ostim Güzergâhı,
9. Etap -Ankara Büyükşehir Belediyesi- AKM Güzergâhı

Resim

Engin Y
Çok Gezen, Çok Bilen
Mesajlar: 2527
Kayıt: 04 Ara Sal, 2012 10:41

Re: tr-B.01 » Şehiriçi Bisiklet Yolları

Mesaj gönderen Engin Y » 07 Eyl Pzt, 2020 09:45

Konya'da 550 kilometre bisiklet yolu var, 84 kilometre daha inşa edeceğiz: https://www.haberturk.com/son-dakika-ha ... yi-2791984
Özellikle pandemi sürecinde bisiklet kullanımının öneminin anlaşıldığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Konya'nın bir bisiklet şehri olması adına bugüne kadar çok önemli projeleri hayata geçirdik. Konya, 550 kilometrelik bisiklet yoluyla Türkiye'nin en uzun bisiklet yoluna sahip ilidir. Bugün itibariyle de yeni projeleri hayata geçirmek için çalışma yapıyoruz. İnşallah 2023 yılına kadar 84 kilometre daha ilave bisiklet yolu inşa edeceğiz. Konya, Türkiye´nin önemli bisiklet şehridir. Bugünden sonra da bunun daha çok vurgulanması için çalışmalar ve projeler hayata geçecek. Özellikle bisiklet otoparkları konusunda ciddi bir çalışma yürütüyoruz" dedi.

Cevapla

“Diğer Toplu Ulaşım Sistemleri” sayfasına dön