tkn-İU.45 » Facebook Hayran Sayfası

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tkn-İU.45 » Facebook Hayran Sayfası

Mesaj gönderen Esat » 08 Eki Cmt, 2011 20:13

Daha önceleri sitemiz için Facebook üzerinde bir sayfa kurmuştum ama sessiz çoğunluk her yerde sessiz olduğu için ve bir yandan site bir yandan face ilgilenmek istemediğim için sitedeki bağlantı kartını kaldırmıştım. Eh tabi içinizde orada beni eklemiş ya da sayfayı beğenmiş olanlar var olmayanlarda var bu konuda bir sıkıntımız yok. Aksine tüm gün face kullananlar için bir kolaylık yapmayı düşündüm ve sonunda becerebildim.

Bundan böyle Facebook Sayfamızı beğenenler aynı zamanda site anasayfamızda yer alan Son Cevaplanan Mesajlar sekmesinide gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilecekler. Bu şekilde faceden çıkmadan yeni cevap yazılan başlıkları görebilecek ve ilginizi çekenleri tıklayarak görüntüleyebileceksiniz. Bunu becerdikten sonra kafamda canlanan sadece facebook üzerinde çalışacak bir site tasarlama düşüncesi oldu. Tabii ki bu hemen olacak bir iş değil, çünkü tüm sayfaların oradaki alana sığacak bir tasarıma uydurulması gerekiyor, zor bir iş değil sadece vakit ve istek lazım.

Aranızdan kullananlar olursa benimle kullanım hakkındaki düşünce ve önerilerini paylaşır ise memnun olurum.

Facebook Sayfamıza ulaşmak için tıklayın.

Tabii bir uyarı, Facebook üzerinde sayfayı beğenenler site üzerinde üyelere özel alanları görüntülemek için halen siteye üye olmak zorunluluğundalar. İlerleyen günlerde siteye Facebook ile bağlanma özelliğini eklersem bu zorunlulukta ortadan kalkacak, tabii eklersem :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Eki Pzr, 2011 00:29

Ben dikkat derim. FB ne olacak belli değil. Onların kendilerine göre ülküleri var, sen onları ilgilendirmezsin, hiçbir zaman kendi şeyini elinden bırakma. Burada, Türkçesi olmayan Datenschutz konusunda FB'nin başı bayağı dertte. Ona göre.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Eki Pzr, 2011 00:41

Zaten bu mesaja yazsa yazsa bir sen yazardın seninde ne yazacağını gayet iyi biliyordum, nerdeyse cümleyi bile bilmişim :) aslında siteyi kapatıp hacivat karagöz gibi bir blog mu yapsak senle ne? Hacivat Karagöz deyince bir dingil geldi aklıma bu arada.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Eki Pzr, 2011 09:19

Hehe :lol:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 09 Eki Pzr, 2011 13:29

şu feys denen şeye fena gıcığım ha:::grrr :twisted:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Eki Pzr, 2011 13:34

Hımm bende niye Kemal abimi orada bulamıyorum diyordum :D:D eheheheh şimdi konuyu açayım Başar teknik olarak haklı, geleceğini bilemiyoruz ama ben olumsuz görmüyorum, tek olumsuz yani bir önceki Developer desteği hangi sebeple sonuçlandı ise bu da o yüzden sonuçlanacak, yani belki bir süre sonra oraya koyduğum sayfa parçası görünmeyebilir. Bu durumda daha aktif bir içerik paylaşımı söz konusu olabilir, bunuda yapabilirdim ama ben Facebook üzerinde SAYFA adına çok fazla mesaj ile beğenen kişileri daraltma taraftarı olanlardan değilim.

İnsanlar bir sayfayı niye beğeniyor? Görmediği içeriğe erişmek için, sonra ne yapıyor, ya beğenmiyor ya da mesajlar rahatsız ettiği için sayfa üyeliğinden ayrılmasa da o sayfayı engelliyor. Bu mudur şimdi çok üyeye sahip olmak :):) Agresif satıştan nefret ederim, ne yaparım ne yaptırırım. Dolayısı ile şu an bulduğum bu çözüm benim yaklaşımıma göre en doğrusu, yani adam sitemize üye ise ama face de daha çok vakit geçiriyor ise arada sırada oradan sayfaya tıklayarak yeni mesaj girilmişmi bunu görür, ilgilendiği bir şey ise tıklar okur. Bu yöntemin site ziyaretçi sayısına negatif etkisi olacağını düşünmüyorum, her halukarda zaten yazan arkadaşlarımız siteye giriş yapıyorlar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Eki Pzr, 2011 15:17

Bir daha, daha açık yazayım: Şu “begenme” butonu mahkemelik ve kalkmasın mümkün. Ona göre. Yanlış ata paralarını yatırma. Ben The Trial sayfasını silip, oraya mı taşıyorum? Hayır, bir bildiğim var.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Eki Pzr, 2011 17:52

Ben oynayacağım kadar yanlış ata oynadım Başar, en son eşşeğe oynadığım için böyle gidiyor zaten :) sen merak etme bir şey olmaz.

Başka görüşü olan arkadaşlar varsa dinlemekten memnuniyet duyarım yok eğer sadece Başar ile olan anlamsız tartışmalarımızdan bir yenisini izlemek istiyorsanız başlığı temizleyeyim. :):)

“Şikayet, Öneri ve Düzenlemeler [Site Hakkında]” sayfasına dön