tkn-İU.45 » Server Problemi!!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tkn-İU.45 » Server Problemi!!

Mesaj gönderen Esat » 18 Eki Pzt, 2010 14:16

Sevgili arkadaşlar Cumartesi akşam saatlerinden beri alan sağlayıcı firmanın doğru düzgün bilgilendirmeden yaptığı bir Name Server IP değişikliği nedeni ile siteye erişilemiyordu, ancak Pazar günü konu hakkında bilgi alarak düzeltmeye çalıştık ama bu seferde domainleri barındıran firmanın panelinde tüm güncelleme çabalarımız sonuçsuz kalınca yaklaşık 1,5 günlük zorunlu bir ara vermek durumunda kaldık. Halen mailler ile ilgili problem devam ettiği için bilgilendirme mailide gönderilemedi, umarım onu düzeltirken yeniden sitede kesintiler yaşanmaz.

Bizim de ancak site kapandıktan yarım gün sonra nedenini öğrendiğimiz bu durum nedeni ile sizleri önceden bilgilendiremedik, her ne kadar bizden kaynaklanmasa da özürlerimizi kabul etmenizi temenni ediyorum.

Söz çok param olunca bize özel bir server kurup kendim açıcam internete :)

Esat
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 23:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 18 Eki Pzt, 2010 20:41

Ben de sen şimdi dizileri yapmaya başladın sandım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Eyl Cmt, 2011 02:12

Sevgili üyeler ve değerli takipçiler. Bugün yani 10.09.2011 itibari ile teknik bazı nedenlerden ötürü site bir kaç gün kapalı kalabilir, şu an için bir kesinti yaşanmayacağı bilgisi verildi ama ben yine de pek güvenemiyorum, dolayısı ile siteye erişim problemi yaşarsanız bundan haberimiz var sizlerinde bilgisi olsun.

Eğer bu erişim sorunu bir kaç gün sürer ise www.ulasimturkiye.com domainini asıl domain haline getirerek orada devamını sağlayacağım. Belirttiğim gibi sorun yaşanmayabilirde ama yaşanırsa anlayışınıza sığınarak ara sıra girişi kontrol etmenizi ve ziyaretlerinizi tekrarlamanızı bekliyorum. Bu süre içerisinde sürekli yedekleme yaparak olası data kayıplarının önüne geçmeye çalışacağım.

Esat

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Pzr, 2013 13:34

Otogar istasyonunda yapılan makas değişimi nedeni ile sitemiz dün gece 21:00 den gece 03:30 a kadar kapalı kalmıştır. :D

Bu planlı bakım çalışmasını zamanında duyurmadığım için kusuruma bakmayın Ulaşım Türkiye yatıyor :P

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Pzr, 2013 14:04

Ve illâki bu gece saat 2, 2 buçukta ben enayi gibi girmeye çalıştım :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eki Cum, 2015 16:42

2 gündür sitede veritabanına bağlantı sorunu yaşanıyor, Phpbb critical error diye bir sayfa gelirse browser ın yenileme butonuna basarak deneyin, genellikle geliyor. F5 ile yenileyince gelmeyebiliyor, server tarafında çözülebilecek bir şey ama host firmasına ulaşmadım :) tembelim bu aralar ve yorgun.

“Şikayet, Öneri ve Düzenlemeler [Site Hakkında]” sayfasına dön