tkn-İU.45 » Sitede Yapılan Düzenlemeler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Pzt, 2011 09:28

su an cepten girdigim icin cok fazla bir sey demiyorum. Sorunun o oldugunu belirtmistim, em ve pt her browserda calisiyormu bakmam lazim, arti olarak yazi grafige uymak zorunda burada, siteyi bundan daha genisyaparsam bu seferde ekrana sigmiyor diye sikayet gelecek.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 04 Nis Pzt, 2011 10:34

Sana pt kullan demiyorum, em kullan diyorum (en önemlisi, sakinha px kullanma!). Ve tabiîki her yerde işliyor, eski W3 HTML kaidelerinden bunlar yahu :lol:

Sayfa genişliğine gelince, bence ortadaki şeriti (yani sayfa özünü) şöyle 70 veya 80 % diye verebilirsin. (0 % daha kolay herhâlde, çünkü, 2x40 % olur). Yani şöyle:

10 % boş, 80 % sayfa (40 % sol, 40 % sağ), 10 % boş.

Böylece tabelâlar nispî olmuş oluyor. İçindeki yazılara da em biriminde bir şeyler verirsin.

Şu anki hâlde bu sayfa bende korkunç çirkin duruyor. Sadece bende değil, testini istediğim brwoser teknisyenlerinde de problem doğuruyor, yaşa bakar, gençler küçük yazıyı okuyabiliyor ;-)

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 04 Nis Pzt, 2011 18:34

En son cevaplanan konular bölümü daha önce düzgündü ama şimdi dışarı taşmaya başladı. Bir de en altta listelenen konu başlıkları ana sayfada gözükmese, onun yerine foruma ulaşmak için tıklayınız tarzı bir alan oluşturulsa daha hoş olmaz mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Pzt, 2011 18:39

Başar ın dediğini deniyordum o yüzden taştı :) şimdi düzelmiş olması lazım. O konu ile ilgileneceğim, problemi anladım.

En altta listelenen konu başlıkları ile Açılır-Kapanır menü içindeki Kategori başlıklarını mı kast ediyorsun? Eğer o ise, bende onu kaldırmayı düşünüyorum hatta önceki mesajlarımda sizlerin görüşlerini sormuştum, ona ayrı bir sayfadan erişim vermeyi planlıyorum, böylece sayfada biraz derli toplu olacak hemde görünümü bozmayacak diye düşünüyorum.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 04 Nis Pzt, 2011 18:41

Başar ın dediğini deniyordum o yüzden taştı Smile şimdi düzelmiş olması lazım. O konu ile ilgileneceğim, problemi anladım.

En altta listelenen konu başlıkları ile Açılır-Kapanır menü içindeki Kategori başlıklarını mı kast ediyorsun? Eğer o ise, bende onu kaldırmayı düşünüyorum hatta önceki mesajlarımda sizlerin görüşlerini sormuştum, ona ayrı bir sayfadan erişim vermeyi planlıyorum, böylece sayfada biraz derli toplu olacak hemde görünümü bozmayacak diye düşünüyorum.
Şimdi düzeldi.

Evet bahsettiğim en altta listelenen konu başlıkları.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Pzt, 2011 18:43

btgn yazdı:Evet bahsettiğim en altta listelenen konu başlıkları.
Dediğim gibi onu kaldırmayı düşünüyorum zaten, tamamen değil, anasayfada link vererek başka bir sayfa içinde açılacak şekilde ya da eğer becerebilirsem, ikinci bir anasayfa şeklinde eski tasarımı vereceğim, belki onu daha kullanışlı bulanlarda vardır.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 04 Nis Pzt, 2011 19:57

Valla, daha olmadı bu …

Resim

Browser yapımındaki üstattan:
[…] insofern. Kann ich es meinem türkischen Dickkoppkollesche eventuell mal verklickern. Wird aber schwer ;-) Wat machen?
Am besten sagst Du ihm, er soll mal die Mindestschriftgröße in seinem Browser erhöhen. Dann sieht er selbst, was das für Auswirkungen hat und sollte wissen, was zu tun ist ;-)
Yani, artık becer şunu :P

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Pzt, 2011 20:04

Becerecek bir şey yok, sorun sadece sende, ben tabii ki kendi yazı boyutumu büyülterek denedim, senin phpbb nin tema yapısı ile ilgili bir fikrin varmı? Bence yok :) dolayısı ile dediğin em yaparak sorun belki çözülebilir, denemedim onu henüz ama bahsettiğin % li sayfa yapısı mümkün değil, ayrıca siteyi herkes için bozmaktan başka bir işe yaramaz, sen bunu anlamıyorsun sadece.

Font ile ilgili duruma bakıyorum, sendeki çok garip bir şey, daha önceden sığıyorken şimdi neden sığmıyor, o resim alanı eskisinden geniş olması lazım, onu bir kontrol edeceğim, belki dar yapmışımdır, çünkü ne yazı nede yazı karakteri ile ilgili hiçbir şeye dokunmadım, değişen tek şey arka plan, sorun senin çözünürlüğün ve browserinin fontları okuma şekli ile alakalı :) yani her zamanki gibi sorunun kaynağı sensin aslında Başar. :P

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 04 Nis Pzt, 2011 20:38

Esat, sen ne güzel hep problemi bende görüyorsun, maşaallah :lol:

Ben bile o bahsettiklerini bilmesem (haha), acaba o cevabı veren kişi de mi bilmiyor? Bu sistemleri ve programları yapan birisi olarak? Hohooo :lol:

Ve her nedense, o sorun kaynağını şimdi pek bende görmüyor, çünkü bir web sayfası hep ve her zaman onu okuyana göre adapte olması lâzım, bu bir şart. Akkuyu'da geçmez tabiî, biliyorum :P

İstersen öyle bırak canım, ben çirkinlerle de uğraşırım, hiç problem değil. İnşaallah başkası da öyle görmez ama.

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesaj gönderen özgürata » 06 Nis Çrş, 2011 00:16

siteye bi girdim oda ne?
yeni bir görünüm daha modern çizgiler
emeğine sağlık esat hocam on numara olmuş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Nis Çrş, 2011 04:42

alabay yazdı:Ve her nedense, o sorun kaynağını şimdi pek bende görmüyor,
Yazının üstüne geldiği arka plan resmini biraz büyüttüm, şimdi büyük oranda sığıyor olması lazım, hafta sonu biraz daha uğraşacağım muhtemelen daha düzgün göreceksindir, sorun büyük ihtimal ile 1600 ve üzeri çözünürlüklerde büyük yazı tipi ile görüntüleyenlerde olacaktır ama geçmiş olsun :)

Özgür sağolasın, valla bilmiyorum bayağıdır el atayım diyordum bir iki nokta daha var düzeltmek gereken umarım genel olarak kullanıcılar beğeniyordur.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 06 Nis Çrş, 2011 09:03

Değişen bir şey yok. Olmadı, bir şeyi çıktı denebilir …

Buradaki çözünürlük 1680x1050. Şayse. Ve işin ilginç tarafı, bürodaki külüstür Pi-Si de çarpık çurpuk gösteriyor, halbuki tam Vindoz ve IE 8. Alman boykotudur, Austria estetiğini gabul etmiy.

“Şikayet, Öneri ve Düzenlemeler [Site Hakkında]” sayfasına dön