tkn-İU.45 » istanbululasim.net Adı Değişmeli mi?

Site Ismi Hangisi Ile Degistirilmeli?

ulasimturkiye.com
18
62%
toplutasimacilik.com
1
3%
istanbululasim.net
7
24%
toplutasima.com
3
10%

Toplam oy: 29

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eyl Prş, 2008 14:24

Esat, başka ülkelerin sistemleri de önemli ama, sakın sileyim deme! Nitekim bize yönlendirici ve fikir verici şeyler bunlar.

Genel olarak ulasimturkiye de iyi. Ama toplutasim veya toplutasimacilik daha çok bizim "ilgi öbeğimiz".

Amma da karıştı ya ...

Bir tane de tureckovozovnov yaparız ... :lol:

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Eyl Prş, 2008 19:59

Yani bence önce önerdiginiz isimleri tiklayip bir kontrol etseniz daha iyi olacak :) tabi burada sunuda anlamis oluyoruz bana güven sifir yani :) baktim diyorum arkadaslar 5-10 dakika degil saatlerce belki günlerce baktim, madem bu site hepimizin dedik bulun bosta iyi bir isim bana özel mesaj olarak gönderin aciktan yazmayin bakalim :) ingilizce ya da baska dilde isme girmeyin onlar kolay is, sitemizin dili türkce hitap ettigi ana kitle türkiye ise domainde türkce olmali

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eyl Prş, 2008 21:51

Valla Esat, ben sana güveniyorum. Ne *** yersen, ben de varım ;-)
Eninde sonunda kıvıracağız.

Pragistanbul.vaybe diyelim mi? HAHA!

B. Alabay
.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 15 Eyl Pzt, 2008 09:57

İsim değişikliğine giderken tema renklerimizi de değiştirsek iyi olur bence. Daha can alıcı, parlak, göze hitap eden, vurucu, sarsıcı renkler olsun. beyaz ve mavi ağırlıkta olursa bence iyi olur. terbiyeli mavi ama. çok klas olur. mavi yolculuğa çıkar gibi bir his verir.

SAHİ ULAŞIMIN RENGİ NEDİR?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 15 Eyl Pzt, 2008 11:57

Yok, bence rengimiz şimdi iyi. Sansürü kaldırmamız gerek.
Sahi renk kırmızı, kırmızı-beyaz ve sarı olur genelde.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Pzt, 2008 16:12

Bunun bir standarti yok olamazda zaten, bir sehirde saridir digerinde kirmizi, biri kirmizi beyazdir biri kirmizi gri.

Ama Mehmet e katiliyorum ben o zamanlar baska malum siteye benzemesin diye renkleri alelacele böyle degistirdim. mavi-beyaz-siyah uyumuna katiliyorum

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 16 Eyl Sal, 2008 08:08

Bilmem yani, bu şimdi hoş geliyor göze. Kızılımsı da iyi olur.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Eyl Pzr, 2009 22:40

Arkadaşlar ben bu konuyu ara sıra kaşıyorum idare edin benim kaşıntım tutuyor ondandır :) Hehehe şimdi yeni arkadaşların da belki dikkatini çeker bir iki yorum yaparlar.

Önümüzdeki aylar içerisinde öncelikli olarak serverda bir değişiklik yapmayı planlıyorum, büyük ihtimal değil ama bakalım ayarlayabilirsem yapacağım, bunun öncelikli sebebi mevcut serverın sürekli bağlantı sorunları ve hız sorunu yaşatması, yoksa bant genişliği ve tüm özellikleri ile aslında bize çok uygun fakat bahsettiğim sorunlar daha önemli, bu açıdan eğer taşıma gerçekleşir ise öncelikle Türkiye' den eğer uygun bir şey bulamaz isek Avrupa' dan bir servera geçmeyi istiyorum.

Bu başlıkta tartıştığımız asıl konu ise, bu işlem ile birlikte domaini değiştirelim mi. Aslında bu konuda bayağı tartıştık genel olarak arkadaşlarımız "yahu ne yapacaksan yap gına geldi" moduna girmiş olsalarda (sayemde :D) yine de istiare ve istişare iyidir diyorum, anketteki 4 domain elimdeki domainler arasında en uygun olanları, benim tercihim ulasimturkiye.com, sebebi de evet özelimiz ve ağırlığımız İstanbul olsa da, başka şehirlerden de ilgilenen kişilerin kendi sistemleri hakkında bir şeyler yazabileceği bir yer olmalı, bizde oralardan bir şeyleri öğrenmeliyiz ama bunun içinde ortak bir üst isimde buluşmalıyız düşüncesi yatıyor.

Çekincelerim ise, bu isim iyi oturdu, daha kolay akılda kalıyor ve etkileşimli, domain değişimi ile birlikte arama motorlarında bir takım sıkıntılar yaşayacağız, ki bunu göze alıyorum, tabii ki geçiş sürecinde bu domain bir şekilde yeni domaine geçişi sağlayacak bunlar belki sizlerinde bildiği üzere teknik olarak zor şeyler değil, zor olan oturmaya başlamış bir ismin değiştirilmesinin doğruluğu ve yanlışlığını tartabilmek, riskin büyüklüğünü ölçebilmek, sizlerin görüşlerini bu yüzden önemsiyorum, bizden daha tecrübeli olanlar var ise belki öğreneceğimiz şeyler çıkacaktır.

Ben konuyu ısıttım, altını yakmadan karıştırın bakalım :D

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 01 Eki Prş, 2009 08:51

"ulaşımtürkiye.com" daha uygun gibi burada sadece İstanbul yok ki,ama öte yandan şimdiki isim de fena değil ve de artık iyice oturdu, velhasıl zor bir karar...

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Kas Prş, 2009 17:04

ne oldu? isim değiştirmiyormuyuz?

www.istanbulasim.com nasıl?

www.ulaşımdunyasi.com

www.ulasimforum.com

www.forumulasim.com

www.netulasim.com

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Kas Prş, 2009 18:44

Hayır, değiştirirsek, elimizdekilerle. Ama, Kemal'in dediği gibi ... bu fena oturdu ;-)
Esat, paralel öteki ismi açsak?

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Kas Prş, 2009 18:59

elimdeki domainleri bir ara yazmıştım, yani zaten alternatiflerimiz ankette yer alanlar, onun dışında yeni domain satın almayı düşünmüyorum, malum global kriz. :) Diğer taraftan ulasimturkiye.com zaten bu domaine yönlendirilmişti ama herhalde diğer forumu denerken ayarları değiştirdim şu anda çalışıyormu bilmiyorum, bakıcaz, zaten iki ay içinde serverı değiştirmek zorundayız o zaman illa ki bir değişiklik olacak, ya bir iki gün kapatıcaz :) ya da ismi değiştirip devam edicez.

Kilitli

“Şikayet, Öneri ve Düzenlemeler [Site Hakkında]” sayfasına dön