tkn-İU.45 » istanbululasim.net Adı Değişmeli mi?

Site Ismi Hangisi Ile Degistirilmeli?

ulasimturkiye.com
18
62%
toplutasimacilik.com
1
3%
istanbululasim.net
7
24%
toplutasima.com
3
10%

Toplam oy: 29

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Kas Prş, 2009 19:39

Doğru, www.ulasimturkiye.com buraya yönlediriyormuş, şimdi denedim. N'apalım şimdi? ;-)

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Kas Prş, 2009 20:00

hostu değiştirirken bakacağız, artık ya siteyi 1 gün falan kapatıp aynı domain ile devam edeceğiz, ya da diğer domaine siteyi kurup bu sefer istanbululasim.net i ulasimturkiye.com a yönlendireceğiz,

Önerilere gelince istanbulasim.com u tercih etmiyorum çünkü adamın birisi istanbulasim.net domainini almış ve başkana, belediyeye biraz hoş olmayan bir üslup ile giydiriyor, açıkçası kim ise o arkadaş ile bir görünmek istemiyorum.

Diğer domainlerde de yine şahsi görüşüm ulasimforum, ya da forumulasim gibi domainler kötü değil ama içinde forum olması bana sıcak gelmedi, hani ilk baştan yapıyor olsa idik olabilirdi, istanbululasim.net bize isim olarak avantaj sağlıyor, yani arama motorlardında ya da bilinirlik te falan önde gelir, ismin bu avantajı var. ulasimturkiye.com ise acaba bir şekilde başka şehirlerden arkadaşların katılımına yardımcı olurmu diye düşündüğüm için, yoksa mesela yurt dışından da sayfalarımız var ve tabii ki olacak, ben onları zaten ayrı tutuyorum her halukarda var olacaklar, yine şahsi kanaatim, istanbululasim.net altında ulasimturkiye.com dan daha abes kalıyorlar, bilmiyorum yahoo, bu isimde kendimi evimde hissediyorum :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eki Çrş, 2011 20:24

Site ismini değiştirdim, aslında üzerinde çok mutabık kaldığımız söylenemezdi belki ama yine de yukarıda oy vermiş 15 kişiyi çoğunluk kabul ederek ve biraz da bazı özel sebeplerden ötürü istanbululasim.net ismi sadece yönlendirme olarak kalacak, üyeler ve ziyaretçiler yeni domaine alışana kadar (3 ila 6 ay arası) yine eski domainden ulaşabileceksiniz, bu süre içerisinde arama motorlarında da yönlendirmelerin tamamlanacağını düşünüyorum.

Eğer bilgisayarınızda bookmark olarak sitemiz kayıtlı ise bu kayıtları www.ulasimturkiye.com olarak değiştirmenizi tavsiye ederim, yeni domainde bir kez yeniden giriş yapmanız gerekebilir, eski otomatik oturum açmanız iptal olmuş olabilir, bir kaç mesajda kayıp yaşanması ihtimali de var. Yönlendirme ile ilgili tüm ayarları yaptım ama henüz yönlenmedi sanırım, bakalım uğraşıyorum Smile Siz yine de tedbiren direkt www.ulasimturkiye.com domaini üzerinden girin derim.

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 27 Eki Prş, 2011 17:30

Yeni site adresi hayırlı olsun :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Eki Prş, 2011 19:55

Tesekkurler. Ilgili arkadaslarin adres degisse de bizi kaybetmeyecegi muhakkak :) arama motorlarindan yonlendirmede sorun var ama bir kac ayda duzelir herhalde.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 28 Eki Cum, 2011 00:10

Yeni site ismi hayırlı olsun. Site isminin ulaşım türkiye olması bence daha doğru oldu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Eki Cum, 2011 00:18

Uzun zamandır yapmak istediğim bir değişiklikti, sonuçta hem kurucuların ilgi alanı olarak geniş bir yelpaze söz konusu hemde katılımcılar olarak, dolayısı ile isim bazında daraltmak pek doğru değildi, eh umarım değişiklik iyi gelir tebdili mekanda ferahlık vardır :)

Kilitli

“Şikayet, Öneri ve Düzenlemeler [Site Hakkında]” sayfasına dön