gnl-TS.26 » Kağıt Modelcilik

10ur

yeni katılıyorum

Mesaj gönderen 10ur » 24 Mar Çrş, 2010 23:14

merhaba ben 10ur ben yeni üyeyim izniniz olursa bu konuyu ilerletmek istiyorum bendede birkaç tren var biraz otobüs biraz tır birkaçta minibüs var bunları burada paylaşmak istiyorum fakat önümde bir sbs sınavı var zaman buldukça koyabilirim fazla aktif olamam iyi geceler ilk tasarımım olan ısızu turkuazı koyucam fakat yarın :roll: :roll: :roll: :roll:

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 24 Mar Çrş, 2010 23:24

Hazır bu başlık ortaya çıkmışken, bu işten anlayan arkadaşlardan biraz zor bir rica, Kadıköy-Kaynarca metrosunda kullanılacak Caf metro setlerinin de maketi yapılabilir mi acaba?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: yeni katılıyorum

Mesaj gönderen Esat » 25 Mar Prş, 2010 00:31

10ur yazdı:merhaba ben 10ur ben yeni üyeyim izniniz olursa bu konuyu ilerletmek istiyorum bendede birkaç tren var biraz otobüs biraz tır birkaçta minibüs var bunları burada paylaşmak istiyorum fakat önümde bir sbs sınavı var zaman buldukça koyabilirim fazla aktif olamam iyi geceler ilk tasarımım olan ısızu turkuazı koyucam fakat yarın :roll: :roll: :roll: :roll:
Hoşgeldin Onur, çalışmalarınızı bekliyoruz bir görelim bakalım senden neler çıkacak :)

Hakan Bey, bahsettiğiniz çalışma iyi olur tabi, aslında konu sıcakken daha iyi olur, ona gelene kadar başka araçları yapıcam diye 1 senedir sallayıp duruyorum arada sadece Taksim tramvayını çıkartabildik o da Özgür Beyin beni iteklemesi ile, tabi onun emeği daha fazladır o işte, bakalım vaktim çok ama kafam hiç boş değil, bir deneyeceğim.

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesaj gönderen özgürata » 25 Mar Prş, 2010 11:44

valla bende epey bir zamandır farklı projelerle meşguldum
uzunca bir zamandır konuyla ilgilenemedim
sizden ayrı kaldığım dönemde aşağıda linkini verdiğim çalışmaları yaptım

http://www.murat131club.com/modules.php ... 8631#18631

yaklaşık 1 yıldırda türkiyede tek olacak bir araba üzerinde çalışıyorum tüm zamanımı alıyor ama bomba gibi projelerle geri dönmeyi planlıyorum

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 25 Mar Prş, 2010 11:55

Madem bu işler de de kuyruk var, (gaz kuryuğu-yağ kuyruğu..) ben yapmayı öğreneyim.

Anladığım kadarıyla önce 5 taraflı çizim yapmak gerekiyor, çizimi nereye yapıyoruz normal bir kağıda olmaz herhalde. Çizimi bilgisayarda yapıp çıktı mı alacağız yoksa elle mi çizeceğiz. Bilgisayarla çizim daha mantıklı, ama hangi program ile, sonra bunun düzgün kesilip doğru şekilde yapıştırılması gerek.

Biraz aydınlatın bizi, kendi kendine öğrenmek çok zor olacak yoksa..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Mar Prş, 2010 12:45

Valla Hakan Bey sıra yok aslında :) yani hemen öne de alınabilir, dediğim gibi bende vakit çokta maalesef kafa yok bu aralar.

Vektörel bir program ile çizebilirsiniz, ama fazla detay verilmez hocam o zaman ustalığın ne kıymeti kalır :D:D zaten işin zor ve doğru yapılması gereken kısmı sizinde anladığınız üzere katlama, geçme ve yapıştırma yerleri bunlar doğru tasarlanır ise model de düzgün duruyor. Onun dışındaki kısmı eğer elinizde aracın detaylı resimleri var ise çok zor olmaz, ama sadece çaprazlanmış fotolar var ise biraz hayalgücü ya da göz ile kestirme yeteneği diyelim hadi adına, onu gerektirir.

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesaj gönderen özgürata » 25 Mar Prş, 2010 14:42

bu arada yeri gelmişken yaptığım farklı çalışmalara ait birkaç resmi paylaşmak istedimResim
Resim

10ur

Mesaj gönderen 10ur » 25 Mar Prş, 2010 14:46

evet saolun emin olunku ben bu işlerden anlıyorum ve size ilk çalışmamı gönderiyorum kendim düzenlediğim ve yaptığımResim 190 s gönderiyorum

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Mar Prş, 2010 14:47

Vayyy arka plana manzara da koymuşuz artık :) çok iyi durmuş ama, vallahi "üstat" diye hitap etmekten hiç gocunmuyorum Üstadım, hakikatten çok temiz işler. Bu çalışmaları baştan sona tasarlayıp ortaya çıkarttığını bildiğim için bu emeğin karşısında sadece şapka çıkartılır diyorum.

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesaj gönderen özgürata » 25 Mar Prş, 2010 14:51

esat hocam mahcup ettin beni çok teşekkür ediyorum
ilk fırsatta bomba gibi projelerle karşınızda olucam

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Mar Prş, 2010 15:01

Bekliyoruz bakalım Özgür, bak Hakan Bey yeni CAF setlerini yapabilirmiyiz diyor, sen yine gazı ver hep bir elden hallederiz :)

Onur güzel çalışma, eline sağlık, bir iki noktada öneri anlamında eleştiri yaparsam yanlış anlamazsın umarım?

Bu hali ile güzel bir çizim zaten sorun yok, ama yapıştırma ya da geçme yerlerini de tasarlarsan ve gösterirsen daha anlamlı olur diye düşünüyorum, ayrıca alt zemin için ne düşünüyorsun, vardır herhalde ama aracın alt zemini olursa eğer düzgün katlanarak yapılırsa bence daha düzgün bir görünüme sahip oluyor karton modeller, yine de sen bilirsin. Son olarak bu araç bir midibüs gördüğüm kadarı ile, şunun şöyle yanlarına bir iki şerit atıp güzelce renklendirdiğinde çok daha hoş görünecektir eminim, dediğim gibi bunlar öneri anlamındadır, belki de yapmışsındır ben yukarıdaki gönderdiğin resim için söylüyorum.

Kullanıcı avatarı
özgürata
Aylık Paso

Mesaj gönderen özgürata » 25 Mar Prş, 2010 16:54

valla esat hocam yaparız niye yapmayalım güzelde olur
arkadaşımızın yaptığı çalışma başlangıç için gayet hoş tabii geliştirilmesi lazım oda zamanla olur kendisini tebrik ediyorum ve yeni çalışmalarını bekliyorum

“Harita-Broşür-Efemera-Maket-Model” sayfasına dön