tr-HV.07 » Pegasus Havayollarından Haberler

Kullanıcı avatarı
Mahmut Pasa
Aylık Paso

tr-HV.07 » Pegasus yeni uçak aldı

Mesaj gönderen Mahmut Pasa » 31 Oca Prş, 2008 22:25

Pegasus yeni bir uçak daha almış, 2 yıl önce sipariş etmişler yeni gelmiş, herhalde uçakların yapımıda çok uzun sürdüğü için olsa gerek, bir de hiç uçan varmı ben thy dışındakilere güvenemiyorum çok uçağa da binmem ama ne bileyim sanki uçakları küçük ya da eski gibi bir hava oluyor, istemeden öyle düşüülüyor herhalde ama habere bakarsan 5 sene sonra en genç filo olacak diyor.
Firmadan yapılan yazılı açıklamada, Kasım 2005'te sipariş edilen 12 adet Boeing 737 yeni nesil uçakların ikincisinin teslim alındığı bildirildi. Açıklamada, ''Hanım'' adı verilen yeni uçağın Ankara-İstanbul arası seferlerde kullanılacağı belirtildi.

Pegasus'un, 2013'e kadar teslim edilecek diğer uçaklarla en genç ve büyük filoya sahip olacağı vurgulanan açıklamada, şirketin 6.1 olan filo yaşının daha da gençleşeceği ve sefer ağının da genişleyeceği kaydedildi.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı da 737'lerin servis performansı, ekonomikliği ve Boeing'in kalite destek takımından çok memnun olduklarını belirterek, Pegasus ailesi olarak sipariş ettikleri Boeing 737'lerden ikincisini teslim almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sabancı, 2013 yılına kadar uçak sayısını 30'a çıkaracaklarını bildirdi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tr-HV.07 » Pegasus Havayollarından Haberler

Mesaj gönderen Esat » 18 Ara Sal, 2012 19:27

Pegasus ile Airbus arasında 100 uçak siparişini ilişkin anlaşma, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katılımıyla imzalandı.

Sabancı, ''En düşük fiyatlarla uçacaksınız, dedik, 'biz misafirlerimizi zamanında uçuracağız' dedik. 'Biz yeni uçaklarla uçuracağız' dedik. Pegasus yüzde 95,8 ile zamanında kalkıyor. Sayın Bakanım biz ilave yeni hatlar istiyoruz. İlk uçuşa başladığımızda o zaman için Türk özel sivil havacılık tarihinin en büyük siparişine imza atmıştık'' diye konuştu.

Bu sefer sadece özel sektörün değil, Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişini verdiklerini ve dünyanın önde gelen uçak üreticisi Airbus ile 12 milyar dolar değerinde toplam 100 adetlik A320neo ve A321neo uçak siparişi anlaşması imzaladıklarını dile getiren Sabancı, ''Pegasus olarak yaptığımız bu yatırım, verdiğimiz bu 100 uçak siparişi ile Türk sivil havacılığının gelişmesinde elimizi taşın altına koyuyoruz'' dedi.
Pegasus hedef büyütmüş gibi, bahsi geçen uçakları bilmiyorum açıkçası ama 100 adet sipariş tabii ki güzel, yani ister filo yenileme ister büyütme olsun önemli bir sipariş zaten direkt olarak Ulaştırma Bakanından yeni güzergahlar istediklerinide söylemişler, hayırlı olsun, ben pek memnun değilim Pegasus'tan ama ülkemizin firmasıdır ve umarım doğru şekilde ilerleyerek kalıcı bir yer edinir.
En son Esat tarafından 14 Ara Pzr, 2014 18:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Re: tr-HV.07 » Pegasus 100 Yeni Uçak Alıyor

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Ara Sal, 2012 20:00

Esat yazdı: ben pek memnun değilim Pegasus'tan ama ülkemizin firmasıdır ve umarım doğru şekilde ilerleyerek kalıcı bir yer edinir.
Uçak Yolcusunun beklentileri ne olabilir?

1. Uçuş Güvenliği
2. Zamanında rötarsız uçmak.
3. Uygun Fiyat
4. Yeni Uçak ile uçmak
5. Uçuş Sırasındaki ikram-konfor

İlk dördünü Pegasus sağlamış durumda 8)

Ne derler? Bundan iyisi, Şamda kayısı :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Ara Sal, 2012 21:00

Rötarsız uçmanın oranı nedir bilmiyorum ama Pegasus hep bize denk getirdi ise ayıp etti :)

İkramdan ziyade konfora önem veriyorum ve aynı fiyata bilet satan firma en azından suyumu ve sandviçimi veriyor iken Pegasus'un suya sabuna para istemesine sinir oluyorum.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

SGH - Rötarsız Havalimanı

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Ara Sal, 2012 21:50

Esat yazdı:Rötarsız uçmanın oranı nedir bilmiyorum ama Pegasus hep bize denk getirdi ise ayıp etti :)
Evet 2010 yılı için Rötarları çoktu, bende çok kızıp yönetimlerine şikayet etmiştim. Ancak artık uçak sayıları arttı. SGH'ta devamlı yedek uçakları var.

Ayrıca SGH, % 97 zamanında kalkış diye reklam yapıyor. 8)

http://www.havaliman.com/sabiha-gokcen- ... inci-pist/

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Pegasus, Anadolu'da güçlü bir rakip oldu.

Mesaj gönderen Kamil16 » 28 Ara Cum, 2012 06:40

Anadolu'nun karlar ile kaplı uçsuz bucaksız dağları üzerinde uçmak ayrı bir keyif :)
Resim
Resim

Pegasus, Anadolu'da kaliteli, güvenilir, işini iyi yapan güçlü bir rakip oldu. 8)
Resim

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 28 Ara Cum, 2012 11:44

Birde kendilerini Bursa'da görebilsek güzel olacak ama... :(

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Bursa'nın Havayolu Ulaşımı

Mesaj gönderen Kamil16 » 28 Ara Cum, 2012 15:17

mustafaguler yazdı:Birde kendilerini Bursa'da görebilsek güzel olacak ama... :(
Bunu en çok arzu eden insanlardan biriyim. :?

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Pegasus

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Ara Pzr, 2014 17:20

Pegasus Yönetim kurulu Üyesi Cem Kozlu, Türkiye’nin bu sektörde, sadece uçuş olarak değil, dünya havayollarına teknik hizmet vermesi, dünyanın değişik ülkesinden gelen pilotları istihdam etme, Türkiye’deki pilot, teknisyen kabin memurların eğitimlerini yaygınlaştırma açısından önemli gelişmelere destek verdiğini bildirirken, “Yaklaşık 12 yıl önce uçak ile 6 milyon kişi seyahat ederken, bugün bu sayı 50 milyona ulaştı.” dedi.

http://www.havayolu101.com/2014/12/13/c ... r-bakiyor/

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

THY mi Pegasus mu?

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Ara Pzr, 2014 18:57

2013 yılında yazılmış bir değerlendirme.

Pegasus'un SGH'daki yükselişini ve dominant durumunu anlatıyor.:? 8)

http://www.airporthaber.com/kose-yazila ... us-mu.html

“Hava Yolları” sayfasına dön