tr-HV.07 » THY'den Güncel Haberler

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

THY, 200.cü Uçağı Filoısuna Katt

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Kas Çrş, 2012 21:44

Resim

"Alman Lufthansa’nın işbirliği için kapısını çaldığı THY, 200’üncü uçağı filosuna kattı. Düzenlenen törende konuşan Maliye Bakanı Şimşek, THY’nin Türk ekonomisinin büyümesine öncülük ettiğini söyledi."

http://haber.stargazete.com/ekonomi/luf ... ber-704131

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21918159.asp

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

THY Gn.Müdürü, AEA'nın Başkanı

Mesaj gönderen Kamil16 » 17 Kas Cmt, 2012 20:30

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa Havayolları Birliği'nin (AEA) 2014 ve 2015 yılları için yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21944327.asp

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Hangi THY Uçağı daha yakışıkl&

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Kas Pzr, 2012 11:02

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

SORU:
Sizce uçaklarımızdan hangisi daha yakışıklı?

Barcelona mı, Manchester United mı, Globally Yours mu, yoksa 50. Yıl Almanya uçağı mı?

YANIT:
Bir Türk Spor yada Futbol Takımına Sporsor olmuş THY uçağı... Yoksa böyle bir uçak yok mu:(( 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Kas Pzr, 2012 12:40

Linkte resimleri yok ama aklımda kalan görüntülerden ben Manchester uçağını beğeniyorum, daha doğrusu o tasarımı :) uçak olarak numarasını bilmiyorum da şu büyük çift koridorlular güzel oluyor.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Lufthansa & THY

Mesaj gönderen Kamil16 » 01 Ara Cmt, 2012 14:49

Resim

‘Lufthansa Asya’da THY ile işbirliğine muhtaç’
Alman havayolu Lufthansa’nın Asya’ya yönelik uzun mesafeli uçuş yarışında kalabilmek için Türk Hava Yolları ile işbirliğine gitmeye ihtiyacı olduğu yorumu yapıldı. Reuters Haber Ajansı, THY ile Lufthansa arasında gündeme gelen işbirliğini yorumladı.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/-lufthan ... efault.htm

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ara Cmt, 2012 19:16

Lufthansa yı zorla THY ye kakalamaya çalışıyorlar bence, THY nin buna ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, yani zaten istediği yere uçuyor artık, büyük uçaklarının sayısınıda arttırıyor, ne bileyim bize faydası ne bu işin onu çözemiyorum bir türlü.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Boeing 777-300ER

Mesaj gönderen Kamil16 » 11 Ara Sal, 2012 13:15

Resim

"THY'den rekor sipariş geldi
Türk Hava Yolları (THY), geçen ekim ayında Boeing’le imzaladığı 15 adetlik 777-300ER uçak siparişini kesinleştirdi.

Liste fiyatı üzerinden 4.7 milyar dolarlık anlaşma, THY tarihinin en yüksek değerdeki uçak alım anlaşması özelliği taşıyor. THY’nin bu anlaşma kapsamında 5 adet 777-300ER için de opsiyon yani kesin siparişe çevrilebilir satış anlaşma hakkı bulunuyor."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22124852.asp

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tr-HV.07 » THY Demiryolu Sektörüne Giriyor.

Mesaj gönderen Esat » 14 Ara Cum, 2012 12:19

Artık demiryollarında da araçların arkasında tek rakibim THY yazısını görürüz herhalde :) İşin espri tarafı bir yana THY demiryollarında ortaklığa girmek için bir takım görüşmelere başlamış, tabii bu ortaklık fiziki bir ortaklık değil yani bir şirketin hissesini almak gibi bir durum değil, hedefte İtalya'da hızlı tren taşımacılığına başlayan NTV firması ile bilet ortaklığına giderek İtalya'ya havayolu ile götürdükleri yolcuların hızlı trenler ile dağıtılması sistemi, yani son dönemde girişilen intermodal yolcu taşımacılığı sistemi diyebiliriz.

Henüz ortada somut bir şey anladığım kadarı ile yok ama her iki firmada görüştüklerini, prensip olarak uygun gördüklerini beyan etmişler, özellikle THY yi ben bu konuda bayağı bir istekli gördüm, bakalım ilerleyen günlerde ne çıkar.
Avrupalı havayollarının kıta içinde hemen hemen her yere gittiğini ifade eden Kotil, buna karşılık THY olarak Avrupa ülkelerindeki hızlı tren firmalarıyla anlaşarak, markalarını her yere ulaştırma çabası içinde olmak istediklerini söyledi. Kotil, hızlı tren demiryollarının, Avrupa’nın kılcal damarları gibi olduğunu, bu hamleyle Avrupalı rakiplerini birazcık kızdırabileceklerini ifade etti. Hızlı tren ağından yararlanmanın kurumları için faydalı olacağını söyleyen Kotil, ”Bu trenler İtalya’nın her tarafına gidiyor. Bunlar üzerinden yolcu alarak İtalya’nın daha da içine, detayına inme fırsatımız olacak. Ona ‘Code-share’ diyoruz; ortaklaşa, karada seyahat, havada uçuş programını da inşallah başlatacağız. Bu yıl içinde anlaşmayı gerçekleştiririz. Yeni yıla İtalya pazarına 7 şehir artı bir de hızlı trenimizle girmiş oluruz inşallah” bilgisini verdi. NTV firması yetkilisi Franco Tronci de, THY’nin Bologna’ya günde 2 seferi olduğunu, kendilerinin de bu kenti bir ‘hub’ gibi kullandıklarını, bu nedenle fikir aşamasında da olsa iki firmanın işbirliğinin kulağa kötü gelmediğini, aksine beraber yapılabilecek çok şey olduğunu söyledi.
http://www.lojiport.com/thyden-tren-bil ... z2F1Jmcbfz

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

AnadoluJet, Anadolu'da İyi bir Alternatif

Mesaj gönderen Kamil16 » 31 Ara Pzt, 2012 14:30

AnadoluJet, Anadolu'da uçmak için iyi bir alternatif oldu. 8)
Esenboğa ve Sabiha Gökçen'i merkez olarak kullanan AnadoluJet, 18 uçağı, güleryüzlü mütevazi ikramı ile, Anadolu'da yaygın güvenli hizmet sunuyor. 8)

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

THY, CDG'de Terminal 1'de

Mesaj gönderen Kamil16 » 12 Oca Cmt, 2013 12:55

THY, Paris'e geniş gövdeli Airbus A330 ile uçuyor. Böylece Avrupa'da ana arterlerde 1.numara olmayı hedefliyor. 8)

Resim

THY, CDG'de Terminal 1'den hizmet veriyor.
Paris, CDG, Terminal 1:
Resim

Air France ise yeni modern 2F'de hizmet veriyor. 8) Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Oca Cmt, 2013 13:00

Başlığıda Uçuyor şeklinde değiştirmek lazım :) Bir de yeni terminal olaylarında ulusal havayolları haklı olarak yeni terminale yayılıyorlar paşa gibi :) Viyana Schwechat ta da yeni açılan terminal nerede ise sadece Austrian Airlines tarafından kullanılıyor, ilk zaman Star Allianca üyelerininde bir kısmının buradan uçacağı söylenmişti hatta bir keresinde THY ye buradan yolcu ettik ama geçen sefer ben gelirken yine eski terminalde idi THY check-in bölümü, tabii bunu bilmeyince dünya kadar yolu geri yürümek zorunda kalıyorsunuz.

Paris'e uçuş güzeldi THY ile, bir kere gittim gerçi ama yol uzun olunca film seyrede seyrede gidiyor insan :)

Kullanıcı avatarı
zafer94
Aylık Paso

Mesaj gönderen zafer94 » 13 Oca Pzr, 2013 01:04

orly 2006 da inmişti çok kalabalık bir havaalanıdı :D

“Hava Yolları” sayfasına dön