gb-HV.07 » RyanAir Dolmuşçuluğa Başlıyor. "Ayakta

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16823
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

gb-HV.07 » RyanAir Dolmuşçuluğa Başl

Mesaj gönderen Esat » 09 Kas Cum, 2012 22:55

Ryan Air son zamanlarda garip çıkışları ve önerileri ile dikkatimi çeken bir havayolu, Avrupa ve Dünya'da ne kadar tanınıyor açıkçası bilmiyorum ama haberlerde çokça tanınıyor, şimdi hakkında tam bir bilgi sahibi olmadan atıp tutmakta istemiyorum ama küresel kriz Avrupa'da pek çok havayolunu vurdu, bu arada ulusal havayolları dahi zarar görürken küçük firmalarda varlıklarını sürdürme mücadelesi verdiler.

Ryan Air belki krizi tersine bir fırsata çevirmek için böyle bir fikre kapılmış olabilir, şirketin CEO su uçaklarda arka sıradan 10 koltuğu kaldırıp buraya insanların ayakta yolculuk etmesine imkan verecek bir hale getireceklerini ve burada ucuza yolcu taşıyacaklarını açıklamış, ayrıca kemer konusunda bir uçak kazasında kemerin bir koruyuculuğu olduğuna inanmadığını dolayısı ile ayakta yolculuk ile oturarak gitmenin aynı riski taşıdığını iddia etmiş. Haberin bomba kısmı ise 1 € ya yolcu taşıyabileceği iddiasını yapması, tabi bu muhtemelen koşan alıyor tarzı ve her uçakta 2 kişi için falan geçerli olabilecek bir durumdur, bu herif iyiki Türkiye'de otobüs firması falan kurmuyor Allah muhafaza.
İngiliz Rynair Havayolu'nun CEO'su Michael O'Leary, uçuş esnasında takılan kemerlerin hayat kurtarmayacağını söylerken, kabinlerde ayakta uçma kabinlerinin olabileceğine işaret etti. O'Leary "Uçakta kazasında Allah aşkına kemer mi sizi koruyacak" dedi.

Ryanair CEO'su öğrenciler ve ucuz uçak bileti arayanlar için ayakta seyahat seçeneğinin üzerinde ciddi çalışmalar yaptıklarına da dikkat çekti ve Avrupa rotalarına 1 euroya ayakta yolcu götürmek istediklerini belirtti.

Uçağın iniş sürecinde de ayaktaki yolcuların yukarıdaki tutacaklara tutunmalarının yeterli olacağını belirtti.
Milliyet.com.tr

Cevapla

“Hava Yolları” sayfasına dön