tr-HV.03 » Çukurova Bölgesel Havalimanı [İnşaat Süreci]

Engin Y
Kadrolu Personel
Mesajlar: 1836
Kayıt: 04 Ara Sal, 2012 10:41

Re: tr-HV.03 » Çukurova Bölgesel Havalimanı [İnşaat Süreci]

Mesajgönderen Engin Y » 11 Nis Prş, 2019 09:46

Airporthaber.com adlı sitede okuduğum iki açıklama, Nisan ayının ortalarına geldiğimiz bu günlerde beni oldukça şaşırttı..

Açıklamaların biri 2 Mart ve diğeri 4 Mart tarihli, birini iktidar partisinin milletvekili ve diğerini bir bakan yapıyor; her ikisinde de geçtiğimiz Mart ayı içinde bu havalimanına uçak indirileceği belirtilmiş..
Bu haberleri aşağıya alıntıladım..

Biz öldükten sonra bu sayfayı okuyacak olanlara not: Mart ayında buraya uçak falan inmediği gibi, Nisan ayının ilk on gününde de inmedi..

Bu açıklamayı yapan zatların kasıtları, bu havalimanının pistine drone ya da maket uçak indirilmesi miydi acaba?

2 Mart 2019

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Tarsus Belediyesince düzenlenen Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi 1. Etap Açılış Töreni'nde konuştu.

Tarsus'a yapılan yatırımlara değinen Elvan, "Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında şu anda 350 işçimiz var pist üzerinde çalışan. Allah'ın izniyle bu ay sonu itibarıyla ana pistimizi bitireceğiz ve İnşallah uçakla da o piste ineceğiz. Üstyapıya yönelik de şu anda 50 kadar kardeşimiz orada çalışıyor. Özellikle yoğun yağışlar nedeniyle su toplanması söz konusuydu, bunlar temizlendi. Önümüzdeki haftadan itibaren de buradaki işçi sayımızı artıracağız ve bir an önce havalimanının bitirilmesi için gerekli çabayı göstereceğiz." diye konuştu.

Kaynak: https://www.airporthaber.com/havacilik- ... 74703.html

4 Mart 2019

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda işlerin hızlandığını belirterek, bu ay ilk uçağın piste ineceğini söyledi. Ersoy, “İlk uçak piste indiğinde turizm için ana kapılardan biri Mersin’de açılmış olacak” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, bir dizi inceleme ve ziyaret için Mersin’e geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın da eşlik ettiği Bakan Ersoy, Mersin ziyaretine Kazanlı turizm bölgesinde inceleme yaparak başladı.

“İlk uçak piste indiğinde turizm için ana kapılardan biri Mersin’de açılmış olacak”

Ziyaret ettiği Kazanlı turizm bölgesi ile ilgili bilgi veren Ersoy, yaptığı incelemeler sonucunda birkaç düzeltme gerçekleştireceklerini kaydederek, bölgenin altyapısının tamamlandığını ve herhangi bir sıkıntı kalmadığını ifade etti. Çukurova Bölgesel Havalimanı'na da değinen Ersoy, şunları söyledi:

“Mersin’in havalimanı da hızlandı. Bölgenin yatırım için ihtiyacı olan ana kısımlardan biri de Mersin havalimanıydı. Mersin havalimanında da bu ay ilk uçağı piste indirip, hızlı bir şekilde o da hayata geçtiği zaman turizm için önemli olan ana kapılardan biri de Mersin adına açılmış olacak, turizm kapısı. Geriye bizim kalan planları, yatırımları hızlandırıp Mersin’de turizmin önemli bir stratejik sektör haline gelmesini sağlamak kalıyor.”

Bakan Ersoy, daha sonra Elvan ve Vali Su ile birlikte Silifke Caddesi ve Kuvayi Milliye Caddesi’nde esnaf gezisi yaptı. Ersoy, yol boyunca esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kaynak: https://www.airporthaber.com/havacilik- ... necek.html


“Hava Yolları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir